اینه جم: گزارش جدید مرکز آمار ایران نشان می دهد در تورم ماهیانه خانوار کشور، استان بوشهر با رشد 4.4 درصدی بیشترین افزایش را تجربه کرده است.

به گزارش اینه جم؛ این گزارش به بررسی تورم استان ها طی فروردین ماه سالجاری پرداخته که بیشترین افزایش نسبت به قبل در استان بوشهر ثبت گردیده است.

در این گزارش، میانگین کشوری زشد تورم خانوار 2.7 درصد است و عملا بوشهر حدود 2 درصد بیش از میانگین کشوری افزایش را تجربه کرده که به معنای سخت تر شدن معیشت خصوصا برای اقشار متوسط به پایین محسوب می گردد.

خانوار روستایی بوشهر همچنان در میان صدرنشینان تورم

برپایه گزارش جدید مرکز آمار، هزینه خانوار روستایی استان بوشهر همچنان در بین صدرنشینان تورم کشور است.

در این شاخص، استان بوشهر با ثبت تورم 45.3 درصد در رتبه چهارم بالاترین هزینه زندگی می باشند. میانگین کشوری این شاخص 40.6 درصد است. (بوشهر حدود 5 درصد بالاتر قرار دارد.)

از نظر تورم خانوار شهری نیز استان بوشهر با ثبت 37.1 درصد، تقریبا مشابه همین شاخص در کشور است.

بیشترین افزایش در گروه گوشت

بررسی اطلاعات مرکز آمار نشان می‌دهد عمده افزایش قیمت مربوط به گروه «گوشت» و «روغن‌ها و چربی‌ها» در کنار گروه «میوه و خشکبار» رخ داده است.

موضوعی که با رسیدن مرغ به کف قیمتی 25 هزارتومان و گوشت قرمز به بالای 100 هزارتومان قابل انتظار بوده و البته عملکرد مسئولان در حوزه تنظیم بازار چنان ضعیف بوده که خانوار بوشهر بیشترین میزان رشد را در فروردین ماه تجربه کرده است.

[کد خبر:AJ35617]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

طبیعت بهاری مازندران

طبیعت بهاری مازندران

 طبیعت بهاری مازندران

مزرعه کلزا در روستای زرندین نکا/تصاویر

مزرعه کلزا در روستای زرندین نکا/تصاویر

    مزرعه کلزا در روستای زرندین...

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

جدیدترین مطالب