• ابراهیمی: بی شک رعایت و اجرای قانون زمینه رشد فرهنگ و توسعه در هر کشوری می باشد و پلیس به عنوان مجری قوانین راهنمایی و رانندگی باید الگو باشد. ولی مدتیست که در خیابان ساحلی بوشهر (پیچ جلالی به شغاب) و محل گردش به چپ، ماموران پلیس به حالت کمین توقف می کنند که این الگوی مناسبی برای جایگاه راهنمایی و رانندگی در شهر نمی باشد.
  • جواد: لطفا درباره این رفتار پلیس راهور پیگیری و تذکر داده شود. در جاده کنگان- خورموج، حدفاصل سه راهی بردخون به آبدان، پلیس پشت ارتفاعات برای جریمه رانندگان کمین می کند که چون این مسیر شیب دارد، رانندگان ناگزیر به سرعت هستند. عملا جانمایی کمین پلیس برای جریمه رانندگان محل اشکال است، ضمن اینکه کل مسیر دوربین کنترل سرعت دارد و نیازی به این رفتارها نیست.

اینها دو گلایه خوانندگان از کمین پلیس برای جریمه کردن رانندگان است و قطعا انتقادات بیش از این می باشد.

هرچند حضور پلیس راه در جاده های استان بر امنیت مسیر می افزاید، اما به گفته رانندگان و بررسی های میدانی خبرنگار ما، در برخی نقاط جاده ای، پلیس راه در نقاط کوری همچون سراشیبی ها، پیچ جاده و پشت تپه حضور دارد که این رفتار کمین پلیس محسوب می شود.

این در حالی است که اگر پلیس راه و راهور تمرکز خود را در نقاط پر حادثه و دارای گره های ترافیکی بگذارد، به طور یقین تاثیر بسیار بالاتری در کاهش سوانح جاده ای خواهد داشت.

 رئیس پلیس راه استان: شرایط جاده اینگونه است، وگرنه نیاز به کمین نداریم

موضوع را از رئیس پلیس راهور استان بوشهر پیگیری می کنیم که وی آن را به طور کلی رد می کند.

سرهنگ کشکولی درباره کمین پلیس در برخی جاده ها و استقرار در پیچ ها و سرازیری ها می گوید: کمین پلیس درجاده ها کذب است چون به کمین پلیس در جاده ها نیاز نداریم.

وی ادامه داد: ما ابزاری مثل دوربین کنترل سرعت جاده ای داریم که تخلفات را با دقت رصد، تصویربرداری و مستندسازی می کند.

این مقام انتظامی در پاسخ به گلایه های مردم از این که پلیس در جاده ها کمین می کند، می گوید: ما این کار را انجام نمی دهیم، بلکه این موضوع ناشی از برداشت متفاوت از حضور پلیس در جاده هاست، به عبارتی استقرار ما در برخی جاده ها به نحوی است که محدودیت دید ایجاد می کند و این ناشی از شرایط منطقه ای است.

وقتی پیام دو خواننده «خلیج فارس» در این خصوص را با سرهنگ کشکولی در میان گذاشتیم، وی همچنان تاکید داشت که پلیس بنای کمین ندارد و شرایط جاده ها موقعیت قرارگیری پلیس را اینگونه کرده است.

وی با توجه به اصرار خبرنگار ما در این خصوص گفت: تخلف نکنید، بگذارید مامور ما پشت یا قبل از پیچ جاده ها حضور داشته باشد.

 کمین پلیس راهور ممنوع است

چندی پیش رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی بیان اینکه ناجا بر ممنوعیت کمین کردن پلیس که با هدف غافلگیر و جریمه کردن خودروها انجام می شود تاکید دارد گفت: کمین ماموران راهور در جاده ها و معابر برای جریمه کردن خودروها ممنوع است.

سردار هادیانفر افزود: در صورت مشاهده این اقدام با آن برخورد جدی می کنم و شهروندان نیز می توانند در صورت مشاهده این موارد از طریق شماره تماس 197 موارد ر ا گزارش کنند.

گزارش: زهره اسماعیلی/ خلیج فارس

[کد خبر:AJ28079]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

جدیدترین مطالب