-300-300-NewsImageAddress-Max---983645221.jpg

آینه جم: پارس جنوبی جم که لقب شگفتی‌ساز لیگ را به دست آورده بود مقابل فولاد خوزستان شکست خورد تا نوار نباختن‌هایش پاره شود‌.

به گزارش آینه جم: پارس جنوبی جم که لقب شگفتی‌ساز لیگ را به دست آورده بود مقابل فولاد خوزستان شکست خورد تا نوار نباختن‌هایش پاره شود‌. پارس جنوبی در حالی مقابل فولاد شکست را پذیرفت که در نیمه دوم حملات زیادی را روی دروازه حریف تدارک دید و شاید همین شیوه بازی پارس جنوبی باعث شود بهترین نتیجه برای آنها مساوی باشد نه باخت! اما شاگردان تارتار پیش از مصاف با پرسپولیس با این شکست شوک خوبی به خود دیدند‌. مهدی تارتار که نشان داده تسلط خوبی به لحاظ شخصیتی و فنی روی تیمش دارد قطعا مي‌تواند این تیم را دوباره به روند گذشته بازگرداند‌. در حاشیه دیدار پارس جنوبی و فولاد دست ندادن تارتار با پورموسوی با واکنش او همراه شد و همین موضوع سبب شد تا تارتار علیه سرمربی فولاد دست به افشاگری بزند‌. به همین مناسبت با سرمربی موفق پارس جنوبی جم درباره پرسپولیس، حضورش در کمیته اخلاق و دیدار مقابل فولاد صحبت کردیم.
شکست شما مقابل فولاد باعث شد تا خیلی‌ها راحت تر لیگ را ادامه دهند؟
این باخت باعث شد که فشار روی تیم و بازیکنان کمتر شود هرچند که نمي‌خواستیم این اتفاق بیفتد‌. انگیزه‌اي که همه تیم‌ها داشتند تا ما را شکست دهند برای من و شاگردانم جالب بود اما با این حال خوشحالم که باری از روی دوش ما برداشته شد و از این فشار خارج شدیم‌. دوست نداشتم بازنده باشیم و می‌خواستیم روند خوب مان را ادامه دهیم اما از این باخت هم درس‌هاي زیادی گرفتیم.
این باخت به نوعی برای شما و تیم‌تان شوک خوبی بود؟
بله! به هرحال باخت به فولاد شوک مثبتی بود تا بچه‌ها متوجه شوند که باید توان بیشتری بگذارند‌. نیمه اول این بازی خوب نبودیم اما در نیمه دوم همه زحمت کشیدند‌. بعد از 11 هفته نباختن از نظرم شوک خوبی برای تیم من بود‌.  
با اینکه باختید ولی همچنان صدرنشین هستید‌. تساوی پرسپولیس مقابل پدیده تا حدودی باخت مقابل فولاد را تسکین داد‌.
خدا را شکر که در صدر قرار داریم و شخصیت تیمی ما در روزی که شکست خوردیم و دیگر رقبا پیروز نشدند، حفظ شد‌. با مساوی‌اي که پرسپولیس به دست آورد فاصله زیادی بین ما و دیگر مدعیان نیفتاد‌. توانستیم در صدر بمانیم و با شرایط صدرنشینی به مصاف بزرگ مقابل پرسپولیس برویم‌.
خیلی‌ها معتقدند تیم شما بعد از آنالیز برنامه 90 دستش برای همه رو شد‌.
فکر نمي‌کنم چنین چیزی باشد‌. هر تیمی گروه آنالیز خودش را دارد و به این قضیه که برنامه 90 باعث شده تا ما به فولاد ببازیم را قبول ندارم‌. برنامه 90 شاید در این دو سال چندین بار پرسپولیس را آنالیز کرده اما دیدید که پرسپولیس سال گذشته قهرمان شد و امسال هم مدعی قهرمانی است‌. من نه تنها موافق نیستم بلکه معتقدم برنامه 90 از ما حمایت کرد و به تیم تازه صعود کرده پارس جنوبی جم به لیگ برتر بها داد‌.
پس شما این موضوع که مي‌گویند نحسی برنامه 90 تیم‌ها و بازیکنان را مي‌گیرد قبول ندارید؟
نحسی برنامه 90 را قبول ندارم‌. این برنامه برای نشان دادن موفقیت تیم‌ها وقت گذاشته و در بازیکنان ایجاد انگیزه کرده است‌. برنامه 90 نه برای ما بلکه برای کل فوتبال ایران مفید است‌.
چه شد که پورموسوی بابت سرماخوردگی و دست ندادن‌تان اینقدر شاکی شد؟
این که با چه کسی دست بدهیم یا ندهیم به خودمان مربوط است‌. من سرماخوردگی داشتم و به سرپرست تیم شان گفتم عذر مي‌خواهم سرما خوردم و دست نمي‌دهم‌. همان لحظه قبل از اینکه با من رودرو شود کل کادرفنی شان را برگرداند و به ایشان برخورد‌. به نظر من این برگشتن آن هم با آن شیوه رفتاری خیلی معانی دارد‌. او مي‌توانست با روی خوش آرزوی بهبودی و سلامتی برای من کند نه اینکه اینگونه برگردد‌. بازهم می‌گویم این برگشت پورموسوی و رفتارش معنی دارد که از طریق کمیته اخلاق پیگیری مي‌کنیم‌. همچنین تماس‌هاي مشکوکی که با بازیکنان من شب بازی گرفتند را بررسی خواهیم کرد‌. خود مسوولان کمیته اخلاق پیگیر ماجرا هستند و ما هم از این قضیه دست نخواهیم کشید و کوتاه نمي‌آییم‌.
چه تماسی با بازیکن شما گرفتند؟
نزدیکان‌شان شب بازی به بازیکن ما زنگ مي‌زنند و مي‌گویند اگر بازی کنی مصدوم مي‌شوی‌. مگر آقایان غیب‌گو یا علم ماورایی دارند که مي‌دانند بازیکن ما مصدوم مي‌شود‌. آن شخصی که با بازیکن ما تماس گرفته بود ارتباط نزدیکی با نیمکت فولاد دارد‌. بازیکن ما آن شخص را بعد از بازی کنار نیمکت فولاد دیده بود در حالی که افراد عادی نمي‌توانند به نیمکت تیم‌ها بعد از بازی نزدیک شوند.
اما پورموسوی در کنفرانس بعد از بازی رفتار شما را گستاخانه تلقی کرده بود؟
من طبق اخلاق حرفه‌اي در کنفرانس بعد از بازی پیروزی فولاد را تبریک گفتم اما این آقا از آن دسته افرادی است که غوره نشده، مي‌خواهد مویز شود‌. حد و اندازه‌هاي خودش را نمي‌داند‌. دو سال است سرمربی شده و به خودش اجازه مي‌دهد اینگونه رفتار کند‌.
برانکو گفته است دیدار با پارس جنوبی جم مثل دربی است؟
من همیشه گفته‌ام که رقیب تیم‌هاي بزرگ نیستیم ولی از اینکه همه تیم‌ها ما را باور کرده‌اند و بعد از باخت تیم برنده مثل قهرمان‌ها خوشحالی مي‌کند باید بگویم بابت آن اول خدا را شاکر هستم و بعد به تک تک بازیکنانم افتخار مي‌کنم‌. این بازی از نظر ما دربی نیست ولی ما هم پارس جنوبی هستیم و کاری کرده ایم که همه تیم‌ها آرزوی بردن ما را دارند‌. خوشحالم که بازیکنانی با کیفیت دارم و به آنها ایمان دارم‌. ما در حضور هواداران مان بازی مي‌کنیم و برای همین نگران دیدار با پرسپولیس نیستیم‌. راحت بگویم بدون هیچ استرسی مقابل پرسپولیس به میدان خواهیم رفت و بازی مي‌کنیم‌.
گویا برانکو هم از هواداران پارس جنوبی ترسیده و گفته است در جم برای ما جهنم درست مي‌کنند؟
برانکو عین واقعیت را گفته چرا که هر تیمی که به جم مي‌آید هواداران برایش جهنم درست مي‌کنند‌. در اصل با این هواداران ما یک یار بیشتر از حریف داریم ولی باید قبول کنیم پرسپولیس هم تیم بزرگی است و جزو بهترین‌هاي آسیاست‌. آنها کادرفنی و بازیکنان با کیفیتی دارند‌.
هواداران پارس جنوبی از یک بابت دیگر هم خوشحال هستند که مهدی تارتار جلوی پرسپولیس همیشه تیم هایش نتیجه گرفته‌اند‌.
لطف خدا بوده که جلوی تیم دوست داشتنی‌ام سربلند بودم‌. فکر مي‌کنم که فقط یک بار دو سال پیش با راه‌آهن به همین تیم برانکو باختیم آنهم پرسپولیسی که در اوج بود و راه‌آهنی که مشکلات زیادی داشت‌. اما به طور کلی معمولا مقابل پرسپولیس خوب نتیجه گرفتم برای همین هواداران پرسپولیس خیلی خاطره خوبی از من ندارند‌.
تقابل شما با برانکو هم در نوع خودش جالب است‌.
برانکو در این دو سال نشان داده که مربی باکیفیت و خوبی بوده و باعث پیشرفت پرسپولیس شده است‌.  او در این تیم خوب کار کرده و مي‌شود از کارهای او در پرسپولیس الگو گرفت.

[کد خبر:AJ23448]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

مانور اقتدار دریایی مرزبانان در جزیره کیش/تصاویر

مانور اقتدار دریایی مرزبانان در جزیره کیش/تصاویر

مانور اقتدار دریایی مرزبانان در جزیره کیش

برداشت پسته در علی‌آباد چهل گزی یزد/تصاویر

برداشت پسته در علی‌آباد چهل گزی یزد/تصاویر

برداشت پسته در علی‌آباد چهل گزی یزد

برداشت و خشک کردن تخمه در روستای «چمه»/تصاویر

برداشت و خشک کردن تخمه در روستای «چمه»/تصاویر

برداشت و خشک کردن تخمه در روستای...

جدیدترین مطالب