آینه جم: رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه "در مرحله نخست ۱۲۰ نفر در بیمارستان‌های استان بوشهر علیه کرونا واکسینه شدند" گفت: اکنون با آغاز مرحله دوم ۲۵۰نفر در استان واکسن کرونا دریافت می‌کنند.

به گزارش آینه جم؛ سعید کشمیری در گفت‌وگو با تسنیم با تأکید بر ادامه تعامل و مشارکت همگانی برای مقابله با کرونا اظهار داشت: آحاد مختلف مردم در استان بوشهر در عرصه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در برابر کرونا در ماه‌های گذشته همکاری خوبی داشته است که ادامه این همکاری برای مصون ماندن از بیماری کرونا ضروری است.

 دبیرستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با تاکید بر پرهیز از سفر و دورهمی‌ها افزود: با توجه به اینکه این‌روزها استان بوشهر دارای بهترین آب و هوا در کشور است نباید این مهم سبب مسافرت به این استان شود چراکه ویروس کرونا همواره در کمین است و مسافرت و دورهمی زمینه ابتلا به این ویروس را افزایش می‌دهد.

وی وضعیت رنگ‌بندی استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: 50 درصد شهرستانهای 10 گانه استان بوشهر زرد و مابقی آبی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به تزریق واکسن کرونا در استان افزود: در مرحله نخست 120 نفر در بیمارستان‌های استان بوشهر علیه کرونا واکسینه شدند و اکنون مرحله دوم آغاز شده است.

کشمیری با بیان اینکه در مرحله نخست کارکنان بیمارستان‌ها که با بیماران کرونایی درگیر هستند علیه این بیماری واکسینه شدند گفت: در مرحله دوم کارکنان بیمارستان‌ها، مراکز بهداشتی درمانی، گروه‌های آسیب‌پذیر و افرادی‌که در معرض خطر هستند علیه کرونا واکسینه می‌شوند.

وی، بیان کرد: در این مرحله 250 نفر در استان بوشهر واکسن کرونا دریافت می‌کنند.

دبیرستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با اشاره به وضعیت ابتلا و شیوع کرونا در استان خاطر نشان کرد: میزان بیماران کرونایی در 2 هفته اخیر در استان افزایشی و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی این میزان در هفته گذشته ثابت شد.

وی، بیماران بستری در بخش‌های مراقبت‌های ویژه استان را 16 نفر دانست و افزود: از این تعداد 6 نفر با کمک دستگاه تنفس می‌کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تعداد مبتلایان به کرونا در استان را 20 هزار نفر دانست و تصریح کرد: از این تعداد 11 هزار و 500 نفرشان مرد و 8 هزار و 500 نفر زن هستند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با بیان اینکه از 880 فوتی کرونایی استان بوشهر 500 نفرشان مرد و 380 نفر زن هستند گفت: کارکنان و مدافعان سلامت استان بوشهر در خط مقدم مبارزه با کرونا،  تاکنون 9 شهید در راه دفاع از سلامت جامعه و مردم شامل 2 زن و 7 مرد تقدیم کرده‌ است.

[کد خبر:AJ35079]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

مزرعه کلزا در روستای زرندین نکا/تصاویر

مزرعه کلزا در روستای زرندین نکا/تصاویر

    مزرعه کلزا در روستای زرندین...

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

جدیدترین مطالب