آینه جم :  خبرنگاران این رسانه » در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

 • نخست اینکه اهالی رسانه از عملکرد اداره کل میراث فرهنگی در زمینه اختصاصی شدن عمارت تاریخی علوی برای موزه چاپ گلایه مندند و می گویند: به منظور ایجاد فضای مناسب برای خانه مطبوعات استان، در زمان استاندار سابق اعتبار مرمت این فضا تامین شد. طبق شنیده ها، نزدیک به دو میلیاردتومان برای ترمیم و بازسازی این عمارت اختصاص یافته و طبق تفاهم‌نامه ای که بین استانداری و میراث امضا شده، بنا بوده این عمارت علاوه بر استقرار موزه چاپ که ادوات آن بیش از دو یا سه دستگاه نیست، به خانه مطبوعات و رسانه های استان بوشهر نیز اختصاص داده شود، اما اکنون میراث فرهنگی استان زیربار این تفاهم نامه نمی رود!
 • شنیده شده در شرایطی که آموزش و پرورش استان از کمبود نیروی انسانی گلایه مند است، حدود ۳۳ فرهنگی در استانداری، فرمانداری و بخشداری های استان مامور به خدمت هستند.
 • شکایت محمود فکری از باشگاه شاهین بوشهر رد شد. کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال با بررسی دادخواست محمود فکری علیه شاهین که فصل قبل سرمربیگری آن را در لیگ یک رها کرد، فسخ قرارداد توسط فکری را غیرقانونی اعلام نمود و تمام مبلغ قرارداد 400 میلیونی او را به عنوان جریمه لحاظ کرد.
 • خبر می رسد پس از کش و قوس های زیاد، مصوبۀ مطالعات شهر هوشمند بوشهر در فرمانداری تایید شد. این لایحه شامل قرارداد 2 میلیارد و 250 میلیاردتومانی با شرکت دولتی "مگفا" است که هدف آن مطالعه زیرساخت های شهر هوشمند اعلام شده، هرچند این ذهنیت در افکار عمومی وجود دارد که با وجود کمبودهای بوشهر در جزیی ترین نیازهای شهری، چنین هزینه کردهایی فاقد توجیه است و ظاهرا بیش از آنکه برای شهر نتیجه بخش باشد، این قراردادها با هدف سرپا نگه داشتن شرکتی می باشد که با ترک تشریفات تعیین شده است.
 • با خبر شدیم پارس جنوبی بوشهر نماینده ایران در تورنمنت جام باشگاههای جهان در ترکیه شده که اواخر مهرماه برگزار می شود.
 • خبر دیگر از فوتبال ساحلی اینکه امروز نمایندگان بوشهر و یزد مسابقه حساسی را در هفته پایانی برگزار می کنند که تیم قهرمان را مشخص می نماید. درصورت آنکه دریانوردان بوشهر عصر امروز در زمین فوتبال ساحلی تیم گلساپوش یزد را شکست دهد، پارس جنوبی اگر دیگر نماینده یزد را در این شهر ببرد؛ می تواند برای ششمین بار قهرمان لیگ برتر شود، در غیراین صورت باید جام به گلساپوش برسد. این مسابقه از ساعت 19:45 دقیقه در زمین فوتبال ساحلی بوشهر برگزار می شود.
 • امير خجسته رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شوراي اسلامي، اجاره بارج مسکونی توسط شرکت نفت و گاز پارس را دارای شائبه دانست و گفته: مبلغ ۱۵ میلیون یورو پول نقد به یک شرکت اماراتی پرداخت شده تا برود یک هتل بارج اسقاطی با عمر بالای 36 سال را خریداری و به شرکت نفت اجاره دهد. به گفته وی، بارج مذکور کاملا اسقاطی و خارج از رده عملیاتی می باشد و بیش از مدت ۵ سال است که در منطقه بتام در آبهای اندونزی بحالت فرسوده رها شده است، طوری که هیچکدام از مراجع قانونی از قبیل کانون کارشناسان رسمی دادگستری و سازمان بنادر و دریانوردی یا حتی موسسات رده بندی بین المللی مدارک و‌ مستندات بارج اسقاطی مذکور را تاکنون تایید نکرده اند زیرا سن این سازه قدیمی بالای ۳۶ سال بوده و بطور کلی خارج رده و فاقد هر گونه گواهینامه معتبر بین المللی می باشد. خجسته مدعی شده: طبق آخرین اخبار واصله از شرکت نفت و گاز پارس، با لابی ها و فشارهای مضاعفی که شرکت اماراتی آورده، کار هتل بارج را به آنها داده اند و با عجله مصوبه را صادر کرده اند.
 • گندم‌کاران در دوراهی تصمیم قرار گرفته اند. یک هفته به آغاز سال زراعی جدید باقی مانده و کشاورزان در انتظار اعلام نرخ خرید تضمینی از سوی دولت هستند تا برنامه ریزی درستی برای کشت در سال جدید داشته باشند این در حالی است که اقدام دولت در سال های گذشته، برخلاف تبصره 6 قانون تضمین خرید محصولات کشاورزی که باید هر سال قبل از شروع سال زراعی جدید قیمت ها را اعلام کند، دیرهنگام بوده و کشاورزان را با چالش مواجه کرده است. منتقدان می گویند: وقتی نرخ خرید تضمینی به موقع اعلام شود، کشاورزان با توجه به شرایط اقتصادی برای کشت گندم یا محصول جایگزین اقدام می کنند اما زمانی که نرخ مشخص نباشد کشاورزان نمی توانند برنامه ریزی درستی کنند در نتیجه گاهی عرضه خارج از شبکه بیشتر می شود.  
 • نماینده لارستان و خنج استان فارس از پیگیری تشکیل استان لارستان خبر داد که به گفته وی شامل شهرستان های جنوبی فارس و بوشهر می شود. به گفته جمشید جعفرپور این درخواست به رئیس‌جمهوری ارسال شده و رییس دفتر روحانی این درخواست را به وزارت کشور ارجاع داده است. تصویر نامه واعظی رییس دفتر رییس جمهور به وزارت کشور در زمینه تشکیل استان جدید لارستان را می بینید:

 • در همین حال مدیرکل تقسیمات کشوری وزارت کشور گفته: دولت برنامه‌ای برای ایجاد استان‎های جدید ندارد و قطعا مبحث مهمی مانند تاسیس استان‌های جدید نیازمند تامل بیشتر و انجام فرآیند کارشناسی دقیق‌تر است. وی در گفتگو با ایرنا درباره احتمال ایجاد استان‌های جدید مثل لارستان در آینده گفت: تقسیمات کشوری یک امر پویا است و ممکن است در آینده با لحاظ جمعیت و بر اساس سایر شاخص‌ها تصمیم دیگری اتخاذ شود اما هم اینک هیچ تصمیمی در کشور درخصوص ایجاد استان‌ جدید وجود ندارد.
 • تیم پرسپولیس گناوه که این سالها در لیگ دسته دوم کشور حضور داشته، برای فصل جدید نادر جعفری سرمربی و همه کاره این تیم را در کنار خود ندارد و گویا وی به دلیل برخی اتفاقات فصل قبل، پس از سالها قید همراهی با قرمزپوشان را زد. براین اساس علی‌اصغر کلانتری سرمربی شیرازی روز جمعه پس از حضور در بندرگناوه و مذاکره با خدری نماینده مجلس و رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس گناوه، برای سرمربیگری این تیم به توافق رسید. شنیده می شود مبلغ قرارداد کلانتری ۲۰۰ میلیون تومان است.
 • امکان تعیین حداقل دستمزد کارگران براساس جغرافیا و سن وجود دارد. مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارش جدید خود اعلام کرده: در بیشتر کشورهای توسعه‌یافته، دولت هیچ مداخله‌ای در بازار کار نداشته و به کارفرمایان و کارگران اجازه داده می‌شود با یکدیگر مذاکره کنند و به‌صورت دوجانبه به توافق برسند. از این رو بهتر است با در نظر گرفتن تفاوت‌های ساختار رشته فعالیت‌های مناطق مختلف حداقل دستمزد به‌صورت منطقه‌ای و سنی انتخاب شود.
 • قابل توجه کارگران ساختمانی اینکه سازمان تامین اجتماعی اعلام کرده: اگر تا پایان شهریور در سامانه خدمات رفاهی ثبت‌نام نکنند، نسبت به مختومه شدن وضعیت بیمه‎ای آن‌ها اقدام می‌شود.
 • خبر دیگر اینکه جوانی ۲۰ ساله‌ اهل روستای طلحه دشتستان که چندی پیش عکس سنگ قبری که با نشان باشگاه استقلال برای خودش ساخته بود در شبکه‌های اجتماعی بسیار دست به دست شد، دست به خودکشی زد. بنا به اعلام پلیس استان بوشهر، این جوان مشکلات خانوادگی داشته و با اسلحه‌ای غیرمجاز خودکشی کرده است. منابع محلی می‌گویند پیش از اقدام به خودکشی با پدرش بر سر ارث دعوا کرده، بعد چند اصله نخل را سوزانده و سپس خود را کشته است.

 • این هم تصویری از سنگ قبر پیرمرد ۹۰ ساله عاشق پرسپولیس در تنگ ارم دشتستان که بنا به وصیتش، آرم باشگاه پرسپولیس بر سنگ قبرش حک شد.

 • داوطلبان انتخابات مجلس هفته های پر کاری را سپری می کنند طوری که از مراسم بازگشت حجاج تا آئین های عزاداری حضور فعالی دارند. گفتنی است حضور فعال در مراسم و برنامه ها از تاکتیکهای سنتی تبلیغات نمایندگی است. گفتنی است در سکوت قانون، رقابتهای انتخاباتی و تبلیغاتی داوطلبان در استان زودتر از موعد آغاز شده است.
 • شعب احزاب استان یا تشکل هایی به عنوان "جمعیت" در حال افزایش است. گویا قرار گرفتن در سال انتخابات دلیل افزایش این تحرکات حزبی می باشد، آن هم احزابی که تک شعبه ای و بدون عضو گیری هستند.
 • حضور خدری نماینده بوشهر با همراهی گراوند در مراسم سینه زنی حسینیه معتمدی گناوه در شب عاشورا، از سوی برخی به عنوان حرکت انتخاباتی ارزیابی شده است. رییس هیات های مذهبی کشور نیز در واکنش به این موضوع گفته: قبل از دهه محرم، به هیئات مذهبی تذکر داده بودیم که مجالس امام حسین(ع) نباید آلوده به مسائل جناحی گردد. لکن بعضا مشاهده گردید برخی افراد بخاطر منافع شخصی خود از ظرفیت متعالی هیئات مذهبی قصد خودنمایی و سوء استفاده دارند. من هم در این مراسم بودم و ضمن اعتراض به مسئول دسته سینه زنی، چند دقیقه بعد مراسم را ترک کردم. قطعا تذکرات کتبی و شفاهی را به بانی حسینیه معتمدی ابلاغ می‌کنیم.

 • از شما چه پنهان منتقدین از صفحات اینستاگرامی مسئولان یا نمایندگان حذف می شوند. گویا یکی از مدیران استانی کامنت انتقادآمیز یک کاربر در اینستاگرامش را تحمل نکرده و ضمن حذف این متن انتقادی، وی را نیز بلاک کرده است.
 • دست آخر اینکه استقبال از مرغ منجمد در بوشهر سرد بوده و نتوانسته به تعادل قیمت ها منجر شود، هرچند نرخ در کانال 13 تا 14 هزارتومان ثبات دارد. با اینکه مرغ منجمد به نرخ کیلویی 12500 تومان در برخی مرغ فروشی ها عرضه می شود اما به دلیل اختلاف قیمت کم آن با مرغ گرم، استقبال از آن سرد است.
 •  خلیج فارس 
[کد خبر:AJ29411]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تصاویر/ برداشت خربزه

تصاویر/ برداشت خربزه

تصاویر/ برداشت خربزه

تصاویر/ برداشت طلای سبز در هرمزگان

تصاویر/ برداشت طلای سبز در هرمزگان

تصاویر/ برداشت طلای سبز در هرمزگان

تصاویر/ همسایگی کاخ و کوخ

تصاویر/ همسایگی کاخ و کوخ

تصاویر/ همسایگی کاخ و کوخ

جدیدترین مطالب