جدیدترین ها از استان بوشهر

ویژه ها

ثبت نام آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش آغاز شد/ اعلام‌ سهیمه شهرستان ها

    آینه جم-مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش از آغاز ثبت نام آزمون استخدامی...

استخدامی جدید اعلام شد/ 3420 نفر در وزارت نفت جذب می شوند+ جزئیات

    آینه جم؛مدیر کل آموزش، برنامه‌ریزی نیروی انسانی و تحول اداری وزارت نفت...

جزئیات آزمون استخدامی وزارت نفت / برگزاری آزمون اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲

      آینه جم/ وزارت نفت: روز جمعه ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ با هماهنگي و مکاتبه رسمی با...

آزمون استخدامی ۴ پتروشیمی عسلویه+ دفترچه آزمون استخدامی و جزئیات

      آینهجم: شرکت‌های پتروشیمی آپادانا، پارس، مبین و هنگام واقع در...

بی‌توجهی به محیط زیست در استان بوشهر/ فلرها می‌سوزند و می‌سوزانند

    آینه جم  - علی اکبر قیصری: از ۱۷ تا ۲۳ خرداد ماه به عنوان هفته محیط زیست...

آینده را جدی بگیریم

    آینه جم ؛ امید جهانشاهی- امارات متحده عربی اخیراً موزه آینده را افتتاح...

آگهی استخدام دستگاه های اجرایی ( +لینک ثبت نام و دانلود دفترچه)

        آینه جم/  اطلاعيه‌ سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص...

بزرگ‌ترین روستای جنوب کشور درمانگاه ندارد!

  آینه جم- "شیرینو" در استان بوشهر بزرگ‌ترین روستای جنوب کشور محسوب می‌شود...

آغاز ثبت نام استخدامی پتروشیمی بوشهر +جزییات

    آینه جم: پتروشیمی بوشهر واقع در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی دفترچه...

کمپین پاییزه اینترنت پرسرعت شرکت مخابرات ایران با عنوان ارمغان پاییزی برای همه مشتریان

    آینه جم/ شرکت مخابرات ایران، کمپین پاییزه اینترنت پرسرعت خود را تحت عنوان...

تعطیلی ادارات در هفته آینده

      آینه جم؛   رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: اصل بر این است که...

جدیدترین خبرها از تولید و قیمت ۷ واکسن پیشتاز در زمینه کرونا

         آینه جم؛  بحران جهانی کرونا موجب شده دهها پروژه تولید واکسن...

هشت ماه تا شعار معیشت

  آینه جم: حسین دهقان زاده* در شرایطی که ۸ ماه به موعد انتخابات ریاست جمهوری سال...

در تمنای زندگی؛ اقبال ما كي مي رسد؟

        آینه جم؛  سجادبهزادي * قرن ۱۳ شمسی هم رو به پایان است.در این قرن...

ثبت نام آزمون استخدامی دانشگاههای علوم پزشکی از فردا

      آینه جم:  ثبت نام آزمون استخدامی دانشگاههای علوم پزشکی از ساعت ۹ صبح...

آگهي استخدام بانك تجارت/ مهلت ثبت نام تا دهم مرداد +جزئیات

      آینه جم:  آگهي استخدام بانك تجارت بانک تجارت با استعانت از خداوند...

 

IMG-20230320-WA0005.jpg

 

جدیدترین ها از ایران و جهان

آینه جم: صبح چهارشــنبه صدها زن به دیدار با رهبری رفتند. به اینکه در این مراســم چه حرف‌هایی زده شد و چه عکس‌هایی از این دیدار به انتشار درآمد، قبلا در رسانه‌های دیگر پرداخته شده اما در گزارش زیر قرار است ببینیم اصلا زنانی که در این مراسم حضور داشــتند، که بودند؟ به جز انســیه خزعلی معاون زنــان و خانواده رئیس‌جمهــور، المیرا شــریفی‌مقدم، مجری تلویزیون و الهام چرخنده، بازیگر سابق، هفت زن سخنرانی کردند. این هفت نفر که بودند و از آن‌ها چه اطلاعات بیشتری داریم؟ با پاسخ این سوال از هفت صبح همراه ما باشید 

عاطفه خادمی

زنان معروف حسینیه امام خمینی که عکسشان وایرال شد

عاطفه خادمی یکی از زنان ســخنران بود. توئیتر دارد ولی آنقدرها فعال نیســت. نهایتا عیدی تبریک بگوید، حدیثی بگذارد یا نقل قولی از کسی بیاورد. مثال یکی از نقل قول‌ها را از مرضیه دباغ یا مرضیه حدیدچی آورده و از نادیده گرفته شدن او در انقلاب انتقاد کرده. یکی دیگر از انتقاداتش هم این است که ســال پیش زمان انتصاب اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگــی نام یک زن هــم در بین آن‌ها حضور نداشته. البته فورا بابت این غیبت پیکان انتقاد را به سمت کنشــگری زنان گرفته. او که حالا مشاور وزیر ارشاد است در انتخابات سال گذشته هم دائما دنبال نگاه کاندیداها به مسائل زنان و دغدغه‌های‌شــان بوده. در بســیاری از مقالاتی کــه از عاطفــه خادمی ثبت شــده، نویســنده اول یعنــی اســتاد او ســهیلا صادقی‌فسایی، اســتاد علوم اجتماعی دانشگاه تهران است که 1398 در دیدار رمضانی مقابل رهبری در نقد روســای وقت دانشــکده علوم اجتماعی سخنرانی کرد. 

پریچهر جنتی

زنان معروف حسینیه امام خمینی که عکسشان وایرال شد

پریچهر جنتی با روســری صورتی یکی دیگر از ســخنرانانی بود که پشت تریبون رفت. در کل جمعیــت، لباس رنگی او خیلی به چشم می‌آمد. جنتی در این نشست از مشــکلات زنان خانه‌دار حرف زد. مثال درباره معماری خانه‌هــا به شــورای عالی معماری و شهرداری اشاره کرد. اینطور که در شبکه‌های اجتماعی نقل شــده او کارشناسی فقه و مبانی حقوق اسلامی دارد و خودش گفته کرمانشاهی است. او قبلا مدتی در توئیتر بوده و گویا بعد از تجربه حملــه جمعــی در این شــبکه، با آن خداحافظی کرده و دیگر فعالیت خود را ادامه نداده. در عصر گوگل پلاس هــم با همین نام اکانتی داشــت که معمــولا اظهاراتش درباره کودک‌همسری و حقوق زنان توجه زیادی جلب می‌کرد. در عوض اینستاگرامش هنوز سرپاست و عمــده مطالبش مطالــب روزمرگی یک زن خانه‌دار است؛ درباره پخت و پز، تمیز کاری و گاهی هم سریال و مسائل مربوط به زنان مجرد و زنان مطلقه و... . پریچهر قبال با شبکه خبر و مشرق هم مصاحبه داشته. او سال 1400 هم به عنــوان زن خانه‌دار در جلســه رئیس‌جمهور شــرکت کرده بود. آخرین باری هم که در یک برنامه آنالین حضور داشته یک ویدئو مناظره درباره مرگ مهسا امینی اســت. او مقابل یک روحانی نشســته و مناظره را مجری معروف، محمدرضا حیاتی اداره می‌کند.

مریم نقاشان

زنان معروف حسینیه امام خمینی که عکسشان وایرال شد

وکیل اســت و حقوقدان. در معرفی او نوشــته شــده: فعال محاکم قضایی آلمان. ما نتوانستیم اینستاگرام این سخنران را پیدا کنیم خود او نیز در گفت‌وگوی نه چندان آرامی که با خبرنگار داشت، توضیح زیادی درباره اینکه قصه تحصیل در آلمان چه بوده نداد. اما در خبرگزاری تسنیم به این اشاره شده که او به سه زبان عربی، انگلیسی و آلمانی مســلط اســت و در یک برنامه تلویزیونی این توضیحــات درباره او آمــده که در دانشــگاه روســتوک آلمان دکتری گرفتــه و در همین کشــور هم مشــاوره خوانده. بعــد از آن برای کارآموزی وارد دادگاه همان شهر شده است. از قرار در ایران هم حقوق خوانده و ســال 1384 بعد از قبولی در کانــون وکلای ایران وکالت در داخل کشور آغاز کرده است. به جز همه این‌ها تا سطح سه حوزه هم تحصیلات فقهی خود را دنبال کــرده. او تنها ســخنرانی نیســت که تحصیلات حوزوی دارد.

مهدیه‌سادات محور

زنان معروف حسینیه امام خمینی که عکسشان وایرال شد

امسال تندیس بهترین فیلم مســتند جشــنواره ســینما حقیقت به مهدیه‌سادات محور کارگردان «عزیز» رسید. او یکی از شش سخنران دیدار رهبری با زنان بود. یکی از کاربران توئیتر توضیح داده که بهترین سخنرانی را مهدیه‌سادات محور داشته و باعث شــد زنان میان کلام برایش تکبیر و احسنت بگویند. محور در دانشگاه تهران علوم اجتماعی خوانده و تا امروز کارگردان چند مستند بوده. اینطور که در یک وبسایت نوشته از مسیر صدا و ســیما وارد فیلم‌سازی می‌شــود و بعد مسیر مســتند را انتخــاب می‌کنــد. بعضــی از مســتندهایش مانند اثری به نام «پا به ماه» با حمایت سازمان هنری رســانه‌ای اوج ساخته شده. همچنین مستند «عزیز» که جایزه آن را همان چهارشنبه به رهبری تقدیم کرد محصول سازمان هنری اوج و البته کمیته امداد است.  

شهرزاد زاده‌مدرس

زنان معروف حسینیه امام خمینی که عکسشان وایرال شد

او پزشک زنان و زایمان اســت که هم یک مطب دارد و هــم در بخش نازایی بیمارســتان مهدیه تهران کار می‌کند. استاد دانشگاه علوم پزشــکی دانشگاه شهید بهشــتی بوده و ســال 90 بخــش نازایی یک بیمارســتان را فعال کرده. به جز یک ویدئو در آپارات هیــچ اطلاعات دیگــری از مدرس در دسترس نبود. ولی یک نکته جالب در سخنرانی او وجود داشت. اینکه اشاره کرد اولین بار در دهه هفتاد میلادی بود که بیمارســتان‌هایی به نام بیمارستان زنان ساخته شــد که بیماری‌های نوزاد را قبل از به دنیا آمدن تشخیص می‌داد که در واقع اشاره به طرح غربالگری بود و تاکید کرد که به مشــکلات مادر و نوزاد باید بیشتر دقت کنیم که میزان مرگ و میرشان کاهش یابد. 

نگین فراهانی

زنان معروف حسینیه امام خمینی که عکسشان وایرال شد

نگین فراهانی درواقع نماینده نوجوانان بود که با روسری سبز خیلی بلند پشت تریبون رفت ولــی خود او نوجوان نیســت. او فارغ‌التحصیل کارشناسی تئاتر است و با وجود سن و سال کم، پیدا کردن اطلاعاتش در اینترنت کار آســانی به نظر نمی‌آید. این یعنی خیلی در شــبکه‌های اجتماعی از خودش نمی‌نویســد؛ نهایتــا گاهــی پوســترهای خــودش را در اینستاگرامش بگذارد که مثال یکی از آن‌ها بازی در نمایشــی به نام گودبرداری در سال 1394 بوده. تئاتری که در چهارمین جشنواره تئاترشهر در بخش طراحی صحنه به رتبه اول رسیده. 

سارا طالبی

زنان معروف حسینیه امام خمینی که عکسشان وایرال شد

آخرین نفر سارا طالبی است. در ســایت رهبری برای او فقط این نوشته شده: «دکتری علوم ارتباطات و طلبه ســطح چهار حــوزه علمیــه». به جز ایــن چیز بیشــتری دستگیرمان نشد. در بســیاری از کنگره‌های حوزه ارتباطات حضور داشــته، مقالاتی هم با استادان دانشگاه علامه طباطبایی دارد. به نظر می‌رســد ســال 1400 در صفحه‌ای که به نام صفحه بانوان حامی دکتر جلیلی تاسیس شده بود گفت‌وگوی لایوی داشــته. سال‌ها قبل در نشستی که حوزه علمیه زنان برگزار کرده بود درباره مادری در فضای مجازی هم ســخنرانی کرده. او بخشی از ســخنرانی‌اش را به دغدغه زنان طلبه پرداخت و خواســت که رشته تبلیغ هم برای طلاب زن هم تاسیس شود که در نوع خودش مطالبه جالبی بود.

منبع: برترین ها

[کد خبر:AJ40672]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه