آینه جم/دراکو دراگون یکی از متفاوت ترین خودروهایی است که می تواند ستاره نمایشگاه بین المللی خودروی لس انجلس باشد. ادعا می شود این شاسی بلند شاخص صفر تا 100 کیلومتر را در 1.9 ثانیه ثبت کرده است. بیشینه سرعت نیز بالغ بر 322 کیلومتر برساعت محاسبه شده است.

دراکو دراگون به عنوان شاسی بلند دو درب معرفی شده که درب گالووینگ آن نیز یکی از ویژگی های جذابش محسوب می شود.

دراکو دراگون؛ سریع ترین شاسی بلند تولید انبوه جهان (+عکس)

 

با شاخص 1.9 ثانیه ای نیز می توان آن را سریع ترین شاسی بلند تولید انبوه جهان دانست.

در بخش فنی برای هر چرخ دراکو دراگون یک موتور الکتریکی اختصاصی در نظر گرفته شده است تا مجموع خروجی این اژدهای سریع برابر با 2000 اسب بخار باشد.

متاسفانه هنوز تمامی اطلاعات دقیق دراکو دراگون منتشر نشده است. اما پیش بینی می شود در بخش باتری از فناوری شارژ سریع 500 کیلووات استفاده شود که طی 10 دقیقه برابر با 80 درصد ظرفیت باتری را تکمیل می کند. برد حرکتی دراکو دراگون نیز 676 کیلومتر محاسبه شده است.

دراکو دراگون

در توسعه ساختار بدنه دراکو دراگون از فیبرکربن استفاده شده که موجب کاهش وزن 50 درصدی آن در مقایسه با آلیاژهای رایج در صنعت خودرو می شود.

وزن خالص دراکو دراگون 2254 کیلوگرم است. البته شاید این عدد موجب تعجب مخاطب شود چون عدد کمی نیست اما در نظر بگیرید برای یک الکتریکی با 4 موتور، بسته باتری ظرفیت بالا و دیگر جزئیات عدد مناسبی به نظر می رسد.

دراگون در ایتالیا طراحی شده و همین ویژگی موجب شده تا زیبایی های جذاب خود را با مخاطبانش به اشتراک بگذارد.

در فضای کابین جذاب ترین مورد به نمایشگر 17.1 اینچی تنظیمات سیستم سرگرمی لمسی مربوط می شود.

دراکو دراگون در آمریکا و با چشم انداز سالانه 5 هزار دستگاه، تولید خواهد شد. براساس برنامه های سازنده، محصول مورد نظر سال 2026 تحویل مشتریان خواهد شد. قیمت پایه نیز احتمالا حدود 290 هزار دلار است.

 

[کد خبر:AJ40371]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب