آینه جم/ برای نخستین بار رهبر کره شمالی از دخترش در انظار عمومی رونمایی کرد.

به گزارش آینه جم ، رسانه های دولتی کره شمالی امروز برای نخستین بار تصویر دختر "کیم جونگ اون" رهبر کره شمالی را در کنار پدرش منتشر کردند.

پدر و دختر دست در دست یکدیگر در مراسم انجام یک آزمایش موشک بالستیک جدید قاره پیمای کره شمالی دیده شدند.

 
 
 
 

در اخبار رسمی کره شمالی، نام دختر کیم جونگ اون اعلام نشد. اما در سال 2013 "دنیس رادمن" ستاره سابق بسکتبال که رابطه شخصی نزدیکی با کیم جونگ اون دارد، به روزنامه انگلیسی گاردین گفت که رهبر کره شمالی یک فرزند دختر به نام "جو آئه" دارد.

رادمن گفته بود که هنگام سفر به کره شمالی زمانی را با خانواده کیم جونگ اون سپری کرده است. او رهبر کره شمالی را "پدری خوب" توصیف کرده و گفته بود با همسر کیم" ری سول جو" صحبت کرده است.

او به روزنامه گاردین گفته بود: "من فرزند آنها " جو آئه" را در آغوش گرفتم و با خانم ری نیز صحبت کردم."

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز هم در این باره نوشت: این دختر جوان با کاپشن پافری سفید، شلوار مشکی، کفش مجلسی قرمز و موهای دم اسبی در کنار رهبر کره شمالی راه رفت. 

رسانه‌های دولتی کره شمالی تائید کردند که او دختر "کیم جونگ اون" است. براساس گزارش این رسانه‌ها "کیم" به همراه همسر و دخترش در مراسم پرتاب موشک شرکت کرد. عکس‌های این دختر جوان در صفحه دوم نسخه شنبه روزنامه "رودونگ سینمون" کره شمالی به چاپ رسید. 

اطلاعات کمی در باره خانواده رهبر کره شمالی وجود دارد. هیچ فرد خارجی تا کنون هیچ یک از فرزندان دیگر رهبر کره شمالی را ندیده است. اما مقامات کره جنوبی می‌گویند کیم جونگ اون و همسرش "ری سل جو" پس از ازدواج پنهانی خود صاحب 3 فرزند شده‌اند. یک پسر، یک دختر و فرزند سومی که کسی از جنسیت آن خبر ندارد.

رسانه‌های دولتی کره شمالی حرفی از نام و سن این دختر نزده‌اند. اما محققان حوزه کره شمالی می‌گویند نامش "کیم جو آئه" است و احتمالا فرزند دوم فرزند کره شمالی است.

کره شمالی پیشتر هرگز وجود این دختر را فاش نکرده بود با این حال "ری" همسر کیم جونگ اون یک بار در سال 2012 و در هنگام بارداری اش در تلویزیون این کشور دیده شد. 

برخی از کارشناسان می گویند تصمیم کیم برای نمایش دخترش احتمالا نشانه یک تلاش چند نسلی برای برنامه‌های موشکی و هسته ای کیم جونگ اون است.

 
عکس: خبرگزاری رسمی کره شمالی
1
 
 
 

[کد خبر:AJ40370]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب