آینه جم؛  کمپانی هیوندای از یک شاسی بلند 3 ردیف صندلی جدید با نام آلکازار ویژه بازار هند رونمایی کرد. این خودرو براساس کراس اوور 5 نفره کرتا توسعه یافته که طبیعتا فاصله بین محورهای آن برای جانمایی ردیف سوم صندلی افزایش یافته است. فاصله بین محورهای آلکازار هم اکنون برابر با 2760 میلیمتر است که در مقایسه با کرتا 150 میلیمتر افزایش را نشان می دهد. البته اوور هنگ عقب آن نیز کمی کشیده تر شده است.

برای آشنایی با هیوندای کرتا جدید این لینک را مطالعه کنید.

هیوندای در راستای بهبود قسمت دماغه توجه ویژه ای به عناصر کرومی داشته است؛ بدین ترتیب گریل(جلوپنجره) و قاب ضخیم آن در قسمت پایین از فاصله دور جلب نظر می کند. چراغ های اصلی نیز که الگوی متفاوتی دارند تا این محصول کمتر به شاسی بلندهای موفق قبلی هیوندای مانند پالیسید و سانتافه شباهت داشته باشد و برچسب کپی و تکرار را نپذیرد.

آلکازار در تریم های 6 نفره و 7 نفره قابل سفارشش است که در نمونه 6 نفره صندلی ردیف دوم در کلاس کاپیتانی ارائه می شوند. اما در نمونه 7 نفره در ردیف دوم از یک صندلی نیمکتی استفاده می شود. در هر دو تریم؛ صندلی ردیف دوم با دکمه قابلیت تا شدن دارند تا دسترسی به ردیف سوم فراهم شود.

از امکانات کابین می توان به نمایشگر لمسی سیستم سرگرمی 10.25 اینچی، نمایشگر دیجیتال اطلاعات کیلومتر، دوربین 360 درجه، سیستم تهویه اتوماتیک و ... اشاره کرد.

در بخش پیشرانه نیز از نمونه 2 لیتری 4 سیلندر با 157 اسب بخار خروجی و گشتاور 192 نیوتن متر استفاده شده است. خودرو طی 10 ثانیه از حالت توقف به سرعت 100 کیلومتر برساعت می رسد.

همچنین یک تپنده توربودیزل نیز بصورت آپشن برای آلکازار ارائه می شود که 113 اسب بخار خروجی و 250 نیوتن متر گشتاور دارد.

هر دو مدل پیشرانه با جعبه دنده 6 سرعته دستی یا 6 سرعته اتوماتیک قابل سفارش است.

مازیار دانیالی

[کد خبر:AJ35485]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

طبیعت بهاری مازندران

طبیعت بهاری مازندران

 طبیعت بهاری مازندران

مزرعه کلزا در روستای زرندین نکا/تصاویر

مزرعه کلزا در روستای زرندین نکا/تصاویر

    مزرعه کلزا در روستای زرندین...

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

جدیدترین مطالب