• آینه جم/ خبرنگاران این رسانه  در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

???? نخست اینکه؛ سامانه جدید شهرسازی شهرداری بوشهر با گذشت چند ماه همچنان گرفتار اختلال است و باعث سرگردانی مراجعان در برخی روزها شده است. هدف از این تغییر سامانه، شفافیت عنوان شده و قرار بود به تسریع در امور شهرسازی منجر شود، اما در برخی روزها مختل می گردد.

???? این روزها اطراف دادگستری و دادگاههای عمومی و انقلاب شهر بوشهر، پدر و مادرانی پیگیر وضعیت فرزندان خود هستند که در جریان حوادث اخیر بازداشت شده اند.

???? امید سامری رئیس اتاق اصناف مرکز استان بوشهر به عنوان عضوهیات رئیسه اتاق اصناف ایران مشخص شد.

???? با وجود تاکیدات استاندار، توقیف خودروهای حامل کالاهای ته لنجی در استان بوشهر ادامه دارد. برخی مغازه داران می گویند: برخی اجناس آنها نظیر شکلات، نسکافه و مواد غذایی خارجی توقیف شده و این روند به گرانی این کالاها در بازار منجر می شود.

???? مهرزاد آسایش عضو شورای شهر بوشهر در نطق خود در نشست این شورا در واکنش به اظهارات جلسه قبل شهردار مبنی بر تحمیل نیروی گشت سد معبر و ساختمانی به وی، گفت: در یک جلسه ای که اواخر شورای گذشته و سه جلسه ای که در این شورا پیرامون تعیین تکلیف این نیروها برگزار شد، من فقط در یک جلسه در بهمن ماه پارسال بودم که آن هم لیستی از نیروهای پیشنهادی شهرداری نبوده و به صورت کلی رای دادم. از این رو تاکنون هیچ نیرویی معرفی یا تحمیل نکرده ام. 

???? گوجه کاران از افزایش دو برابری تعرفه صادرات این محصول گلایه مند هستند و می گویند: درصورتی که موانع صادرات رفع نشود، دچار ضرر و زیان می شوند. از سویی وزارت جهادکشاورزی هدف از این تصمیم را تنظیم بازار داخلی عنوان می کند. البته کارشناسان معتقدند وضع تعرفه نباید به صورت ناگهانی باشد و حداقل 3 تا 6 ماه قبل از برداشت کشاورزان از آن مطلع باشند تا امکان تصمیم گیری فراهم باشد.

???? مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر گفته: 1800 نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر استان بوشهر بیکار هستند.

???? بازار مصالح ساختمانی کساد و بی رونق شده و این وضعیت باعث گردیده قیمت انواع مصالح ساختمانی نسبت به اوایل سال کاهش یابد یا قیمت آن ثابت بماند.

???? جایگاه داران درباره کمبود بنزین سوپر می گویند: این بنزین را از سامانه موردنظر خرید می کنند، اما زمان تخصیص آن مشخص نیست.

???? فضای کسب و کار در بوشهر طی نیمه نخست سالجاری جزو سه استان نامناسب کشور ارزیابی شده است. این گزارش توسط اتاق بازرگانی کشور براساس نظرسنجی از فعالان اقتصادی استان ها منتشر گردیده است.

???? دیوان عدالت اداری اقدام بانک مسکن را خلاف قانون تشخیص داده است. بانک مسکن در بخشنامه‌ای از شعب خواسته بود ۱۰ درصد اصل تسهیلات بدون سپرده را به عنوان بخشی از وثیقه تسهیلات در حسابی بلوکه کنند. در همین شرایط هیأت عمومی دیوان عدالت اداری بخشنامه بانک مسکن درباره بلوکه کردن بخشی از سپرده به عنوان وثیقه اخذ تسهیلات را ابطال کرده است. 

???? دست آخر اینکه؛ با وجود شرایط حاکم بر اقتصاد دارو، شمار داروخانه های جدید بوشهر در حال افزایش است. بررسی ها نشان می دهد سود دهی داروخانه ها بر فروش اقلام بهداشتی، آرایشی و... استوار است و عرضه دارو درآمد بالایی ندارد.

خلیج فارس

[کد خبر:AJ40359]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب