آینه جم/مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر گفت: در راستای تقسیم کار اجرای پروژه توسعه دسترسی مبتنی بر فیبر نوری در کشور، اجرای پوشش و ایجاد شبکه دسترسی فیبر نوری در شهر برازجان به همت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل ابلاغ شده است. 

به گزارش آینه جم؛  علی سملیان روز سه‌شنبه ۲۴ آبان در گفت‌وگو با ایسنا بیان کرد: در حال حاضر، ترافیک در استفاده از اینترنت همراه بسیار بالا است، طوریکه با وجود جمعیت حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفری این استان، حدود یک میلیون و ۵۰۰ مشترک پهنای باند سیار وجود دارد و برخی از مردم ۲ یا چند سیم‌کارت فعال دارند.

وی افزود: با توجه به سرعت بالای اینترنت FTTX و فراگیر شدن فیبر نوری تا درب منازل، استفاده از اینترنت همراه کاهش می‌یابد، چون بسیاری از مشکلاتی که اینترنت ثابت کنونی دارد سبب شده تا مردم تمایل بیشتری برای استفاده از اینترنت همراه داشته باشند.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر خاطرنشان کرد: بر اساس تستی که انجام شده است سرعت اینترنت بر پایه فیبر نوری در استان بوشهر ۹۶۰ مگابیت در ثانیه است که کیفیت بسیار خوبی دارد، در حالی که سرعت اینترنت زوج سیم کنونی به بیش از ۲۰ مگابیت نمی‌رسد.

سملیان اظهار کرد: بر اساس آمار‌های موجود در تارنمای اینترنت FTTX، استان بوشهر اکنون از نظر درصد خانوار‌های تحت پوشش قرار گرفته پورت‌های فیبر نوری رتبه چهارم کشور است و برای ۱۳.۲۴ درصد از خانوار‌های بوشهری پورت ایجاد شده و امکان دستیابی به این نوع اینترنت را دارند، بر این اساس تا کنون امکان دسترسی ۴۲ هزار و ۶۱۷ خانوار بوشهری به این اینترنت فراهم شده است و این با اولویت شهر‌ها ادامه دارد.

وی گفت: به دنبال آن هستیم از ظرفیت اپراتور‌های تلفن همراه برای ایجاد این نوع اینترنت در کنگان و دیر نیز استفاده کنیم که نیازمند همت و همکاری شهرداری‌ها است

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر از شهرداری‌های استان خواست تا به این پروژه با دید درآمدزایی نگاه نکرده و برای صدور مجوز‌های مورد نیاز در این زمینه، همت کنند تا ایجاد پورت‌های اینترنت FTTX با همکاری اپراتور‌ها به سرعت در سطح این استان توسعه یابد و منشا ارتقای کیفیت ارتباطات آن شود.

[کد خبر:AJ40352]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب