آینه جم/ معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر گفت: با توجه به معافیت مالیاتی تبصره ۶ بودجه ۱۴۰۱ مالیات بر صادرات محصولات پتروشیمی تمام تلاش خود را می‌کنیم که استان بوشهر نیز به لحاظ محرومیت از این قانون مستثنی شود. 

به گزارش آینه جم  علی باستین معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر صبح امروز در نشست سرمایه گذاران منطقه ویژه اقتصادی دیلم اظهار داشت: توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در شمال استان بوشهر با جدیت دنبال می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر افزود: آماده هر گونه همکاری برای رفع موانع سرمایه گذاری در این منطقه از استان هستیم و تسهیلات ویژه‌ای برای سرمایه گذاران این منطقه در نظر می‌گیریم.

باستین با اشاره به معافیت مالیاتی تبصره ۶ بودجه ۱۴۰۱ مالیات بر صادرات محصولات پتروشیمی که مناطقی مثل بنادر چابهار و جاسک از این قانون مستثنی هستند اضافه کرد: تمام تلاش خود را می‌کنیم که استان بوشهر نیز به لحاظ محرومیت از این قانون مستثنی شود.

وی در خصوص تخلیه و بارگیری تجهیزات پالایشگاهی و محصولات پتروشیمی افزود: اسکله بوشهر در حال حاضر ظرفیت پذیرش کشتی‌های ۳۰ هزار تنی را دارد که تا ۵۰ هزار تن نیز قابل افزایش است و نگرانی بابت این موضوع وجود ندارد ضمن اینکه اسکله بندر امام حسن نیز در مجاورت منطقه قرار دارد.

سیدحسین حسینی مدیر عامل شهرک‌های صنعتی بوشهر به معرفی منطقه ویژه اقتصادی دیلم پرداخت و گفت: این منطقه به وسعت ۲ هزار و 3 هکتار مصوبه دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و هیئت وزیران را دارا است و به تأیید سازمان حفاظت محیط زیست رسیده و در سفر گذشته ریاست جمهور اعتباری حدود ۲۰۰ میلیارد برای اجرای زیرساخت‌های این منطقه مصوب شد که در حال حاضر پروژه‌های مذکور پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصد دارند.

مدیر عامل شهرک‌های صنعتی بوشهر اضافه کرد: در فاز اول این منطقه ۸۵۰ هکتار به عنوان فاز عملیاتی در نظر گرفته شد که به امکانات زیربنایی مثل آب و برق، راه دسترسی و حصار کشی مجهز می‌شود که تجهیز کارگاه برای حصارکشی با دیوار پیش ساخته شروع شده و پس از احداث ساختمان گمرک کد گمرکی برای این منطقه اخذ می‌شود.

وی در خصوص مزیت‌های این منطقه اعلام داشت: این منطقه دارای ۱۳ کیلومتر ساحل و فاصله نزدیک به خط لوله‌های سراسری انتقال گاز دارد و از معافیت مالیاتی ۱۳ ساله برخوردار است

[کد خبر:AJ40340]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب