اینه جم: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر از جذب ۱۱۰ درصدی تسهیلات تبصره ۱۸ در سال گذشته استان خبر داد و گفت: در این راستا امسال ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال‌زایی در استان بوشهر اختصاص یافته است.

به گزارش اینه جم ؛ مصدق کشاورزی  در بوشهر، آموزش مهارتی را یکی از سر فصل‌های مهم اجرا طرح‌های اشتغال‌زایی دانست و اظهار داشت: در این زمینه طرح‌های مهم مهارت‌آموزی در استان بر اساس ظرفیت‌های اشتغال‌زایی و تولیدی ایجاد شده است.

وی تقویت هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و دبیرستان‌های کار و دانش را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: با تقویت زیرساخت‌های مهارت‌آموزی زمینه اشتغال‌زایی در استان بیش از پیش توسعه می‌یابد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با بیان اینکه سال گذشته در پرداخت و جذب تسهیلات از محل تبصره 18 استان بوشهر رتبه نخست کشوری کسب کرده است، افزود: در این راستا 110 درصد اعتبارات تبصره 18 در عرصه اجرا طرح‌های اشتغال‌زایی جذب شده است.

کشاورزی با بیان اینکه بخشی از اعتبارات تبصره 18 می‌توان به هنرستان‌ها و مراکز آموزشی پرداخت کرد، گفت: در این راستا باید از ظرفیت بخش خصوصی و غیرانتفاعی استفاده کرد تا زمینه پرداخت اعتبارات تبصره 18 فراهم شود.

وی نرخ بیکاری استان بوشهر را 7.8 درصد دانست و خاطرنشان کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها 23 درصد است که توسعه طرح‌های مهارتی در مراکز آموزش عالی یک ضرورت است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر اعتبارات تبصره 18 قانون بودجه را مورد اشاره قرار داد و اضافه کرد: کف اعتبارات تبصره 18 استان بوشهر 2 هزار و 200 میلیارد تومان است که جذب آنها نقش مهمی در طرح‌های اشتغال‌زایی دارد.
کشاورزی اعتبارات تبصره 16 استان بوشهر را یک هزار و 446 میلیارد تومان دانست و بیان کرد: بخشی از این اعتبار در اختیار آموزش‌های فنی و حرفه‌ای قرار می‌گیرد.

وی از پرداخت تسهیلات از محل تبصره 18 برای راه‌اندازی هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای خبر داد و خاطرنشان کرد: باید زمینه حضور بخش خصوصی در راه‌اندازی هنرستان‌های فنی و مدارس غیرانتفاعی در استان بوشهر فراهم شود.

[کد خبر:AJ40328]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب