آینه جم: معاون اتاق اصناف مرکز استان بوشهر گفت: پایین بودن قیمت مرغ در بوشهر نسبت به استان‏‌های همجوار باعث شده تا سهمیه مرغ آن به دیگر استان‌ها انتقال یابد.

به گزارش آینه جم؛ عباس نامدارزاده بیان کرد: پایین بودن قیمت مرغ در بوشهر نسبت به استان‏‌های همجوار باعث شده تا سهمیه مرغ آن به این استان‌ها انتقال یابد. با چنین وضعیتی می‌‏طلبد دستگاه‌‏های نظارتی شرایطی فراهم کنند تا از انتقال مرغ مورد نیاز استان بوشهر به سایر استان‏‌ها جلوگیری شود.

او در گفتگو با ایرنا عنوان کرد: در ارتباط با مرغ اولویت تامین با استان بوشهر است و در صورت مازاد باید نسبت به تامین مرغ سایر استان‌‏ها اقدام شود.

معاون اتاق اصناف مرکز استان بوشهر ادامه داد: پایین بودن سود فروش مرغ از دید واحد‌های عرضه کننده از دیگر عواملی است که آن‌ها را ترغیب به فروش آن به صورت تکه تکه و با قیمت بیشتر می‎‌کند.

نامدارزاده افزود: سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده سود خرده فروش را ۱۰ درصد پیش بینی کرده‌است، اما ستاد تنظیم بازار این سود را زیر میزان یاد شده در نظر گرفته است که این روند منجر شده تا با توجه به تحمیل هزینه بالا بر خرده فروشان و سود هرکیلو هزار تومان آن‌ها میل و رغبت لازم برای فروش مرغ به صورت کامل نداشته باشند.

او گفت: قیمت عرضه مرغ گرم در بوشهر هر کیلوگرم ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان تعیین شده و فروش مازاد بر این نرخ غیرقانونی است.

معاون اتاق اصناف مرکز استان بوشهر  بیان کرد: در شب گذشته نیز بیش از ۵۰ تن مرغ در استان بوشهر کشتار شده که امید است بتواند بخش قابل توجهی از کمبود بازار را برطرف کند.

[کد خبر:AJ35723]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

طبیعت بهاری مازندران

طبیعت بهاری مازندران

 طبیعت بهاری مازندران

مزرعه کلزا در روستای زرندین نکا/تصاویر

مزرعه کلزا در روستای زرندین نکا/تصاویر

    مزرعه کلزا در روستای زرندین...

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

جدیدترین مطالب