آینه جم-با وجود بزرگترین صنعت نفت و گاز در منطقه جنوب استان بوشهر و تردد روزانه هزاران وسیله نقلیه در بزرگ‌ترین راه ترانزیتی غرب به شرق کشور، همواره مسیر بندر پرک باعث بروز حوادث ناگواری و مشکلات برای مردم این روستا شده است و همانند مورچه ای است که بار فیل را به دوش می کشد!

به گزارش آینه جم، بندر پرک، روستایی در ۴۵ کیلومتری شهرستان کنگان واقع شده و از توابع بخش سیراف می‌باشد. این روستا حدود پنج هزار نفر جمعیت دارد و اغلب مردم پرک در حوزه‌های صیادی، کشاورزی و صنعت مشغول به کار هستند.

با وجود بزرگترین صنعت نفت و گاز در منطقه جنوب استان بوشهر و تردد روزانه هزاران وسیله نقلیه در بزرگ‌ترین راه ترانزیتی غرب به شرق کشور، همواره مسیر بندر پرک باعث بروز حوادث ناگواری و مشکلات برای مردم این روستا شده است.

برای بررسی و دیدن مشکلات بندر پرک لازم نیست راه دشواری سپری کنید، تنها کافی است به این روستا رفته و در همان ورودی روستا مشکلات متعددی مشاهده کنید که برای سلامتی همه افرادی که از این مسیر عبور و یا اهالی که زندگی می‌کنند خطرناک است و می‌بایست این مشکلات رفع گردد.

با توجه به اینکه مسیر اتوبان از سمت سیراف در ورودی بندر پرک بدون علائم هشداردهنده بوده، رانندگان را دچار تردید کرده و از سوی دیگر، وسایل نقلیه با سرعت زیاد مسیر اتوبان از سمت عسلویه در  مسیر روستا را طی کرده و تصادفات متعددی رخ داده است.

این درحالی است که ورودی بندر پرک یک زیرگذر می‌باشد که سقف آن هم گرفته نشده و در اغلب تصادفات خودروها به درون پل سرازیر شده و باعث نگرانی برای اهالی که از آن مسیر تردد می‌کنند، شده است.

یکی از اهالی بندر پرک در گفت‌وگو با خبرنگارثلاث گفت: با توجه به موقعیت مکانی که پرک دارد، هنوز در ساحل آن برای مقاصد گردشگری و تفریحی اقدامی صورت نگرفته؛ همچنین ورودی پرک که اتوبان از آن می‌گذرد، وضعیت خطرناکی دارد که همیشه حوادث ناگواری رخ می‌دهد.

دهیار بندر پرک در این رابطه گفت: موضوع ورودی بندر پرک از سال ۹۶ در جلسات متعدد با مسئولان شهرستان و استان مطرح و پیگیری شده؛ حتی در سفر معاون وزیر راه و شهرسازی هم از این ورودی بازدید شده است.

فاز اول اصلاح ورودی پرک در حال اجرا است

حشمت‌اله آتش بار اضافه کرد: برای اصلاح ورودی روستا چندین طرح ارائه شد و در نهایت با هم اندیشی مسئولین طرح ورودی روستا کامل گردید و اکنون فاز اول ورودی و خروجی در حال اجرا است.

به گزارش ثلاث، عدم تکمیل بلوار اصلی روستا و اسکله صیادی، عدم روشنایی اماکن ورزشی و همچنین عدم وجود فضای فرهنگی(کانون فرهنگی ‌و‌ پرورشی) در این روستا از جمله مشکلات روستای پرک می‌باشند.

گزارش:حسین دهقان زاده/ ثلاث

[کد خبر:AJ35483]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

طبیعت بهاری مازندران

طبیعت بهاری مازندران

 طبیعت بهاری مازندران

مزرعه کلزا در روستای زرندین نکا/تصاویر

مزرعه کلزا در روستای زرندین نکا/تصاویر

    مزرعه کلزا در روستای زرندین...

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

جدیدترین مطالب