آینه جم: «دوسه روزی است که مرغدارها، مرغ کشتار روز را به ما نمی‌ فروشند و مرغ قطعه شده هم ممنوع شده، برای همین ویترین خالی است.» این‌ جملات را یکی از مرغ‌ فروش‌ های مرکز شهر بوشهر وقتی به عنوان غذای بیرون بر به او مراجعه می‌کنیم، می‌گوید.

به گزارش آینه جم؛ چندین روز است مرغ در بوشهر به ستاره سهیل مبدل شده و بسیاری از مردم در به در به دنبال خرید آن هستند، موضوعی که زمزمه ها برای افزایش بیشتر قیمت آن را در پی داشته است.

این درحالی است که در ایام تعطیلات نوروزی، به دستور رییس جمهوری قرارگاه ساماندهی مرغ و تخم‌مرغ کشور به ریاست وزیر جهادکشاورزی تشکیل شده که تنها دستاورد آن افزایش قیمت مصوب مرغ از 20 هزار و 400 تومان قبلی به 24 هزار و 900تومان بود.

جالب اینکه کالاهای اساسی وارد شده با ارز ٤٢٠٠ تومانی به ذرت، جو و سویا که غذای دام و طیور است محدود شده و طبق گزارش های گمرک طی سال گذشته واردات آن 20 درصد رشد داشته، اما توزیع نامناسب آن نتوانسته در تولید و کاهش قیمت موثر باشد.

ذر کنار عدم عرضه مرغ گرم در استان، از توزیع مرغ منجمد هم خبری نیست و عملا سازمان های جهادکشاورزی و صمت در زمینه تامین و توزیع این محصول عملکرد ضعیفی داشته اند.

وضعیت توزیع گوشت مرغ در بوشهر از فردا بهبود می‌یابد

در همین زمینه رئیس جهاد کشاورزی استان بوشهر وعده داد: با توجه به کشتار ۱۷۳ هزار قطعه مرغ ۵۰ روزه در شنبه شب، وضعیت توزیع گوشت مرغ در استان از فردا (بکشنبه) بهبود می‌یابد.

محمد تقی منوچهری سرانه مصرف گوشت مرغ در استان بوشهر را ۲۸ کیلوگرم دانست و افزود: علاوه بر کشتار ۱۷۳ هزار قطعه مرغ، فردا نیز ۱۶۰ هزار قطعه مرغ کشتار و به بازار عرضه می‌شود و این میزان غیر از مرغ‌هایی است که بیش از ۵۰ روز سن دارند که این طیور هم پس از کشتار وارد بازار می‌شود.

او درباره تامین گوشت مرغ جنوب استان بیان کرد: ۴ شهرستان جنوبی استان بوشهر که از قبل گوشت مرغ آن‌ها از دیگر مناطق تامین می‌شد به سبب شرایط کنونی، باید برای تامین این ماده غذایی این شهرستان‌ها چاره‌اندیشی شود.

رئیس جهاد کشاورزی استان بوشهر با تاکید بر عرضه گوشت مرغ با قیمت مصوبه ستاد تنظیم بازار تاکید  کرد: از امشب روزانه ۳۰ تن گوشت مرغ مازاد بر تامین نیاز استان بوشهر وجود دارد که برای نگهداری به سردخانه‌ها هدایت می‌شود.

منوچهری از راه اندازی کشتارگاه طیور در منطقه بندر ریگ خبر داد و بیان کرد: این کشتارگاه مراحل پایانی می‌گذراند که با هماهنگی به‌زودی افتتاح می‌شود که نقش مهمی در تامین گوشت مرغ شهرستان‌های شمالی استان بوشهر دارد.

باید منتظر ماند و دید وعده های مسئولان برای تنظیم بازار مرغ استان محقق می شود؟

[کد خبر:AJ35456]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

طبیعت بهاری مازندران

طبیعت بهاری مازندران

 طبیعت بهاری مازندران

مزرعه کلزا در روستای زرندین نکا/تصاویر

مزرعه کلزا در روستای زرندین نکا/تصاویر

    مزرعه کلزا در روستای زرندین...

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

جدیدترین مطالب