آینه جم: مدیر کل دفتر فنی استانداری بوشهر گفت: براساس مکاتبه‌ای که با فرماندهی انتظامی استان انجام شده، خروج سیمان تولیدی به خارج از استان ممنوع است.

به گزارش اینه جم به نقل از روابط عمومی استانداری؛ سید موسی موسوی اعلام کرد: همچنین با آغاز نظارت دقیق بر توزیع سیمان در این استان با عوامل متخلف فروش و توزیع سیمان برخورد قانونی و قاطع می‌شود.

وی بیان کرد: نظر به اهمیت و میزان کاربرد سیمان در صنعت ساخت و ساز، پروژه‌های عمرانی و اقتصادی و ضرورت تامین به موقع آن  با توجه به کمبودهای اخیر به منظور بهبود تامین و توزیع سیمان در سطح استان برنامه‌ریزی‌هایی انجام شده است.

موسوی ادامه داد: در این زمینه کارخانه‌های سیمان شبکه توزیع و دستگاه‌های متولی موظف به رعایت موارد ابلاغ شده هستند.

وی در ارتباط با مواردی که از سوی عوامل فروش و توزیع‌کنندگان سیمان باید رعایت کنند، یادآور شد: حداقل میزان توزیع سیمان از سوی هر سه کارخانه استان مشخص و اعلام شده و کارخانه‌ها موظف به تحویل سهمیه اعلام شده به مصرف کنندگان هستند.

موسوی اظهار کرد: کارخانه‌ها نیز موظف شدند در راستای پرهیز از انحصار، پراکنش مناسب و توزیع عادلانه، سیمان را بین عاملانی که لیست آنها با هماهنگی فرمانداران و اداره کل صنعت، معدن و تجارت با سهمیه مشخص در اختیار کارخانه‌ها قرار گیرد، توزیع کنند.

وی اضافه کرد: اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان موظف به نظارت دقیق بر شبکه توزیع است و اداره کل تعزیرات حکومتی نیز با عاملان توزیع متخلف، در چارچوب قانون برخورد قاطع می‌کند.

موسوی افزود: توزیع سیمان از سوی عاملان، بر اساس پروانه صادره از سوی مراجع صدور پروانه است و در این زمینه از سوی دفتر فنی استانداری و فرمانداری‌های استان بر فرآیند توزیع نظارت می‌شود.

[کد خبر:AJ35438]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

طبیعت بهاری مازندران

طبیعت بهاری مازندران

 طبیعت بهاری مازندران

مزرعه کلزا در روستای زرندین نکا/تصاویر

مزرعه کلزا در روستای زرندین نکا/تصاویر

    مزرعه کلزا در روستای زرندین...

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

جدیدترین مطالب