آینه جم: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان در نشست با نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در فصل تابستان و در اوج گرما قرار داریم اظهار داشت: همکاری مردم در مدیریت مصرف آب برای گذر از تابستان و شرایط کرونایی ستودنی است که ادامه تعامل مردم در این راستا امری مهم و ضروری است.

به گزارش آینه جم به نقل از روابط عمومی این شرکت، عبدالحمید حمزه‌پور با اشاره به اینکه طرح‌ها، اقدامات و برنامه‌های مهمی در راستای اجرای طرح‌های آبرسانی انجام شده گفت:این پروژه‌ها در قالب برنامه‌های کوتاه، میان و بلند مدت در شهرها و روستاهای استان بوشهر تدوین و عملیاتی شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با تاکید بر بهره جستن از ظرفیت نمایندگان استان در مجلس در سطح ملی خاطرنشان کرد: برای پیشبرد اقدامات بزرگی که در اجرای طرح‌های آبرسانی انجام شده همکاری و همراهی نمایندگان استان در مجلس ضروری است.

حمزه‌پور با بیان اینکه بخش عمده‌ای از منابع آب آشامیدنی استان بوشهر از دیگر استان‌ها تامین می‌شود تصریح کرد: بخش اندکی از آب آشامیدنی استان بوشهر از طریق چاه‌ها و پروژه‌های آب شیرین‌کن تامین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه استان بوشهر با کمبود شدید منابع آبی مواجه است افزود: استان بوشهر در حوزه آبهای زیرزمینی و آبهای سطحی با کمبود شدید منابع مواجه است که آب مصرفی استان از طریق خطوط طولانی وارد شبکه‌های انتقال و توزیع می‌شود که با توجه به اینکه در اوج شیوع بیماری کرونا قرار داریم و آب یکی از اقلام مهم مبارزه با کرونا است باید همه مردم در مدیریت مصرف با شرکت آبفا در پیک مصرف آب همکاری کنند تا بدون مشکل از تابستان گرم عبور کنیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه با پدیده توسعه خانه باغ‌ها در نقاط مختلف استان مواجه هستیم تاکید کرد: برای تامین آب آشامیدنی سالم و بهداشتی مردم، و امکان تامین آب برای آبیاری درختان خانه باغ‌ها وجود ندارد وظیفه ذاتی شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر در برخورد قاطع و قانونی با انشعابات آب این خانه‌باغ‌ها است.

حمزه‌پور از قطع بیش از یک‌هزار و ۲۰۰ انشعاب آب، خانه باغ‌ها در روستاها و شهرهای مختلف استان بوشهر خبر داد و افزود: در این راستا ۴۰۰ انشعاب آب در روستاهای تنگستان، ۶۵۰ انشعاب در گناوه، ۱۸۰ فقره انشعاب در خانه باغ‌های دشتستان و عسلویه قطع شده است.

وی، فرسودگی شبکه‌های آبرسانی را از دیگر مشکلات استان دانست و خاطرنشان کرد: فرسودگی شبکه‌ها به سبب قدمت طولانی و شرایط آب و هوایی است که برای نوسازی شبکه از اعتبارات استانی و ملی استفاده می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه امسال ۵۰ میلیارد تومان برای طرح‌های آبرسانی استان مصوب شده است گفت: بیش از ۵۰ درصد این اعتبار برای نوسازی شبکه آبرسانی اختصاص یافته است و بهره جستن از تبصره ۳ با مشارکت مردم در اصلاح شبکه آبرسانی از دیگر اعتبارات این حوزه است.
حمزه‌پور از تخصیص اعتبارات ملی برای توسعه طرح‌های آبرسانی به ویژه نوسازی شبکه‌ها خبر داد و بیان کرد: سال گذشته بیش از ۵۰ میلیارد تومان از محل ردیف‌های تنش آبی تخصیص یافت که پیش بینی می‌شود همین میزان اعتبار امسال برای توسعه طرح‌های آبرسانی در استان بوشهر تخصیص یابد.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس نیز با بیان اینکه نمایندگان استان در مجلس توجه ویژه‌ای به حل مشکلات مردم دارند اظهار داشت:با حضور نمایندگان در نشست‌هایی با امام جمعه، استاندار، مسئولان صدا و سیما و شرکت‌های آب منطقه‌ای و آبفا مشکلات گوناگون استان بررسی و راهکارهای لازم ارائه شد.

وی، موضوع آب را یکی از مشکلات و دغدغه‌های مردم و مسئولان دانست و بیان کرد: در دو هفته اخیر مردم در سطح استان به ویژه در منطقه شمالی با کمبودهای جدی مواجه بودند.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در پیگیری مشکلات آب آشامیدنی مردم نشستی در شرکت آبفای بوشهر برگزار شد گفت: در این زمینه طرح‌های آبرسانی در کوتاه مدت عملیاتی شد که در این راستا برای حل مشکل آبرسانی دیلم در منطقه امام حسن(ع) و روستاهای اطراف گره، هماهنگی‌هایی با مجموعه وزارت نفت شد که این اقدام عملی شده است.

جمیری با اشاره به ساماندهی مدیریت آب در منطقه شمالی استان بوشهر خاطر نشان کرد: نوسازی شبکه انتقال آب بالا دست شهرستان دیلم به طول ۸ کیلومتر در دستور کار قرار گرفت که قرار شد تمهیدات لازم با هماهنگی معاون وزیر نیرو در حوزه آب انجام شود.

وی، با تاکید بر تسریع اجرای آب شیرین‌کن ۳۵ هزار مترمکعبی بوشهر خاطرنشان کرد: بر اساس قول مدیرعامل گروه مپنا سرمایه گذار این پروژه، قرار است اواخر امسال تا اوائل سال آینده این آب شیرین‌کن وارد مدار تولید شود.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس با بیان اینکه با تکمیل پروژه آب شیرین‌کن ۳۵ هزار مترمکعبی بخش عمده‌ای از مشکل آب آشامیدنی بوشهر برطرف می‌شود افزود: در راستای طرح‌های آبرسانی روند اجرایی آن تسریع یافت که با همکاری مردم در مدیریت مصرف، تابستان گرم پشت سرگذاشته می‌شود.

جمیری، از اجرای طرح شبکه فاضلاب در بافت تاریخی بوشهر خبر داد و بیان کرد: قرار شد شبکه فاضلاب در تمامی نقطه و محلات شهر بوشهر اجرایی و عملیاتی شود تا همه مردم از این پروژه بهره لازم ببرند.

وی، هدررفت و فرسودگی شبکه آب در شهرها و روستاهای استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و تاکید کرد: یکی از شاخص‌های هدررفت آب فرسودگی‌های شبکه توزیع و انتقال است که با تکمیل طرح مطالعاتی زمینه اصلاح این شبکه‌ها در کوتاه مدت فراهم می‌شود.
نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: با توجه به تابستان داغ امسال نگرانی‌هایی بابت تامین آب آشامیدنی مردم استان و آب کشاورزی مورد نیاز کشاورزان داشتیم و در ماه‌های آینده نیز نگران تامین آب مورد نیاز مردم هستیم.

ابراهیم رضایی افزود: در برخی از مناطق استان مشکلاتی در خصوص تامین آب وجود داشته است که انتظار می‌رود مسئولان این حوزه به صورت شبانهروزی و جهادی تلاش کنند تا با کمترین مساله، تنش و هزینه تابستان امسال را پشت سر و بیشترین بهره‌وری را از منابع آبی موجود داشته باشیم.

وی بیان کرد: انتظار ما این است که اجرای پروژه هایی که تامین کننده آب شرب مردم است با بیشترین سرعت و در زمان خود مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

رضایی اظهار کرد: در دشتستان آب‌شیرین‌کن‌های برازجان، سعدآباد، آبپخش، وحدتیه و دالکی، خط انتقال آب از سد ارغون و تنگ ارم برای تامین آب مورد نیاز مردم اهمیت زیادی دارد که برخی از این پروژه‌ها در دست اجرا و برخی مناقصه آن در حال اجراست.

وی تاکید کرد: یکی از نیازهای شهرستان دشتستان تامین مخزن است که انتظار می‌رود این کار انجام شود.

رضایی ادامه داد: نوسازی شبکه آبرسانی استان برای افزایش حداکثری بهره‌وری از منابع آبی از جمله نیازهای ضروری استان بوشهر است که تلاش می‌شود این مشکل برطرف شود.

نماینده مردم کنگان، دیر، جم و عسلویه گفت: براساس برنامه ریزی انجام شده مجمع نمایندگان استان در روز تعطیلی مجلس قرار است در استان حاضر در نشست با مسئولان استان اقدام به برطرف کردن مشکلات حوزه‌های انتخابیه داشته باشند.

حجت الاسلام موسی احمدی افزود: دغدغه‌های آب آشامیدنی در مناطق مختلف استان وجود دارد که نشست‌های خوبی با مسئولان کشوری و استانی برگزار و تصمیم‌ها و راهکارهای خوبی ارائه شده است.

وی تاکید کرد: همه نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی متعهد هستند متناسب به جایگاه خود در کمیسیون‌های مجلس از تمام توان و ظرفیت خود و همراهی و تعامل مسئولان استان با همدلی و تعامل به رفع مشکلات استان پرداخته شود.

احمدی اضافه کرد: با توجه به برنامه پیش بینی شده قرار شده مشکل آب آشامیدنی شهرستان عسلویه با احداث ۲ آب شیرینکن هر کدام به ظرفیت پنج هزار مترمکعب مشکل آب این منطقه برطرف شود.

[کد خبر:AJ33056]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

طبیعت بهاری مازندران

طبیعت بهاری مازندران

 طبیعت بهاری مازندران

مزرعه کلزا در روستای زرندین نکا/تصاویر

مزرعه کلزا در روستای زرندین نکا/تصاویر

    مزرعه کلزا در روستای زرندین...

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

جدیدترین مطالب