01.jpg

 

 

به گزارش آینه جم روز گذشته چهارمین نشست خبری فرماندار جم با حضور مدیران دستگاه های اجرایی برگزار شد.

سید محمد احمدپور در این نشست با اشاره به اینکه شهرستان نیاز به همدلی بیش از پیش دارد گفت:اگر می خواهیم شهرستانی پویا داشته باشیم نیازمند همگرایی وهمدلی همه داریم.

نقد منصفانه عامل پیشرفت است

احمدپور در جمع خبرنگاران نقد منصفانه را یکی از عوامل پیشرفت دانست و عنوان کرد: هر کس از نقد شدن بترسد قطعا پیشرفتی در کارش حاصل نمی شود و اگر مدیری از نقدشدن فرار کند در مجموعه آن عقب افتادگی شکل خواهد گرفت.
 

افراد بومی شهرستان در اولویت اشتغال

فرماندار جم در خصوص وضعیت اشتغال شهرستان به خبرنگاران گفت: با همه عهد بسته ام تنها کسی را برای اشتغال معرفی کنم که بومی باشد؛ وی افزود قانون صریح فرد بومی را مشخص کرده است و ما نیز از آن عبور نخواهیم کرد.
احمدپور یادآور شد: در روزهای نخست شروع فعالیت دوره جدید فعالیت فرمانداری جم 80 جوان بومی در کمسیون کارگری جم از کار بیکار شدند اما امروز به جزء تعداد محدودی از آنها به کار سابق خود بازگردانده شدند.
 

اصلاح وضعیت آب شهرستان در اولویت

نماینده عالی دولت در جم یکی دیگر از مشکلات شهرستان را آب شرب دانست و در جمع خبرنگاران در این خصوص گفت:
یکی از مشکلاتی که شهرستان هر ساله با آن درگیر است موضوع آب است، سالها شهرستان با همه مشکلاتی که در حوزه آب داشته متاسفانه در اعتبارات تنش آبی سهمی نداشته است؛ اما امروز توانسته ایم جم کشور را قانع کنیم که جم در تنش آبی قرار دارد و  از این حوزه اعتبار ملی جذب کنیم.
احمدپور ادامه داد: برای اولین بار وزارت نیرو  در پروژه آب شیرین کن جم وارد شده است؛ وی ضمن قدر دانی از تلاش های استاندار محترم و نماینده مردم دیر،کنگان،جم وعسلویه در مجلس شورای اسلامی گفت: به بهره برداری رسیدن این پروژه جزء مصوبات سفر وزیر نیرو به استان بوده است.
فرماندار جم گفت: در حال حاضر 6 پیمانکار در این پروژه فعال هستند؛ ضمن اینکه شهر جم، شهربهارستان و روستا های بخش مرکزی داری مخزن مجزا نبوده اند که امروز در حال تامین اعتبار جهت احداث این مخازن هستیم که احداث مخزن آب شهر بهارستان سومین مصوبه سفر وزیر نیرو به استان برای شهرستان جم است.
 

احداث پست جدیدبرق شهرستان

سید محمد احمدپور فرماندارجم در چهارمین نشست خبری خود در پاسخ به خبرنگاران در خصوص وضعیت برق شهرستان عنوان کرد:
باتوجه به اینکه سال های متمادی پست برق شهرستان جم یکی بوده است پیگیر ایجاد پست برق جدید شدیم که خوشبختانه یکی از دیگر مصوبات سفر وزیر نیرو به استان احداث پست برق 132 کیلو وات جم بوده است.
وی افزود اولین نشست اجرایی این پست نیز با حضور معاون مدیرعامل برق منطقه ای فارس برگزارشده است.

جم پیشرو در جذب اعتبارات مسئولیت های اجتماعی

احمدپور در پاسخ به سوالات خبرنگاران درخصوص وضعیت جذب اعتبارات مسئولیت های اجتماعی گفت:
هر چند برخی از ادارات شهرستان در جذب اعتبارات مسئولیت های اجتماعی عقب هستند اما همچنان شهرستان جم در بین چهار شهرستان جنوبی استان بوشهر پیشرو است.
 

جذب 280 میلیارد اعتبار برای توسعه بیمارستان توحید

احمد پور در پاسخ به خبرنگاران گفت:
وضعیت درمان تامین اجتماعی در شهرستان جم بسیار ضعیف است و علت آن هم عدم ارائه خدمات در محل زندگی بیمه شدگان است وی تصریح کرد همه کسانی که کد بیمه آنها برای شهرستان عسلویه ثبت شده است محل زندگی و دریافت خدمات درمانیشان در شهرستان جم است در این شرایط خدمات درمانی تامین اجتماعی بیشتر متوجه شهرستان عسلویه می شود درحالی که تنها دتعداد محدودی از این بیمه شدگان از شهرستان عسلویه خدمات دریافت می کنند.
احمدپور خاطرنشان کرد ما، مانع ارائه خدمات به سایر شهرستان ها نیستیم اما پیگیر تجدید نظر در ساماندهی بیمه شدگان نیز هستیم.
فرماندار جم در خصوص وضعیت درمان شهرستان افزود: وضعیت گرانی دارو در کشور سراسری است و  مختص شهرستان نیست و با تغیراتی که در مدیریت کلان شده است وضعیت رو به بهبود دارد.
سید محمد احمد پور از جذب اعتبارات برای توسعه تنها بیمارستان شهرستان خبر داد و گفت: از نفت 280میلیارد تومان جهت توسعه بیمارستان توحید جم اختصاص یافته است.
نماینده عالی دولت گفت: در حال حاضر با فعال بودن پروژه احداث 7 خانه بهداشت به صورت همزمان بیشترین پروژه فعال در حوزه درمان داریم.
 

خروج بخش ریز از بن بست

فرماندار جم در پاسخ به سوالات حوزه راه گفت:
11کیلو متر از راه جم فیروز آباد لایه اول آسفالت آن انجام شده است که تا دهه فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید.
پالایشگاه گاز فجر جم در توسعه و اصلاح محور جم پالایشگاه اعلام آمادگی کرده است ما نیز از پتانسیل دهیاران در این محور استفاده کرده ایم و تحولات خوبی در این محور در حال شکل گیری است.
مسیر جم به دشتی در حوزه سرچمشه پیشرفت خوبی داشته است و قطعه پایانی اتصال ریز به سرچشمه در مرحله زیر سازی است؛ ادامه مسیر از سرچشمه به باغان نیز پیمان آن شروع شده است.
محور دوم جم به فارس حد فاصل ریز و دژگاه عملیات خاک برداری آن در مراحل پایانی است.
 

50درصد پایش تصویری در روستا های شهرستان جم انجام شده است

احمدپور در پاسخ به خبرنگاران گفت:
در حوزه روستایی تحول خوبی در خصوص اعتبارات شکل گرفته است، برخی از دهیاری های روستا های بزرگ ما اعتباری برابر با شهرداری ها دریافت کرده اند.
50درصد از پایش تصویری روستا های هردو بخش انجام شده است.
بیمه مسئولیت های مدنی روستا های بخش مرکزی 100% انجام شده است.
 

20 مدرسه نیاز جدی شهرستان در حوزه آموزش

احمدپور با اشاره به اینکه 6 مدرسه در هفته دولت گذشته افتتاح شده است گفت: در دهه فجر نیز 6یا7 مدرسه دیگر نیز افتتاح می شود و این در حالی است که نیاز شهرستان 20 مدرسه بوده است به حداقل 10 مدرسه دیگر نیاز داریم تا به وضعیت نرمال برسیم.

* روابط عمومی

[کد خبر:AJ40366]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


دیدگاه‌ها   

0 # احمدی 1401-08-29 15:10
باسلام
باتشکراززحمات فرماندارمحترم وهمه مسئولان
لطف کنیدپیگیرکنیدجم ام ارای نداردجم دانشگاه نداردجم بیمارستان نداردبیمارستان توحیدجوابگونیست درجم پزشک متخصص مغزواعصاب نیست جم خیابان نداردولطف کنیدازمسئولان بهداشت وشبکه علوم پزشکی بخواهیدسرانه بهداشتی مردم جم کجاهزینه میشودچراتامین اجتماعی بیمارستان نداردوچراهای دیگروووووو
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب