جدیدترین ها از استان بوشهر

ویژه ها

برگزاری همایش پایانی دوازدهمین نکوداشت روز جم +تصاویر

      آینه جم/ آیین دوازدهمین نکوداشت روز جم با حضور گسترده مردم و مسوولان در...

یکی میراث فرهنگي بوشهر را صدا بزند

    آینه جم-  سید مرتضی کراماتی  غفلت متولیان امر در اداره کل میراث...

قضیه حمار در ریاضی و بحث آزمون استخدامی پتروشیمی پردیس

    آینه جم/  مصطفی ارجمند حمار از قضایای معروف هندسه است. این قضیه می گوید:...

تشخیص رایگان و محرمانه ایدز در بوشهر، برازجان، کنگان و عسلویه/علائم نگران کننده ایدز

        آینه جم/   رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم گفت: چهار مرکز...

نتایج اولیه انتخابات شورای شهر بوشهر + منتخبان و علی‎البدل ها

  آینه جم: طبق شنیده ها، اکثریت کرسی های ششمین دوره شورای شهر بوشهر در اختیار...

یادداشت/ پریشان؛مردی برای تمام فصول

      آینه جم-   افشین پریشان عضو باسابقه شورای شهر جم، در یک دهه گذشته...

تقدیر وزارت کار از پتروشیمی جم/شریعتمداری: پتروشیمی جم پیشرو در مبارزه با فساد و شفافیت

      آینه جم؛   طی همایشی با حضور “محمّد شریعتمداری”، وزیر...

با تغییر رویکردهای مدیریتی محقق شد؛ افزایش رضایتمندی کارکنان پلی پروپیلن جم

    به گزارش آینه جم به نقل از  روابط عمومي شركت پلي پروپيلن جم، عليرضا...

استخدام ۱۸۴ نفر در نیروگاه اتمی بوشهر(+جزئیات و لینک ثبت نام )

      آینه جم؛   رئیس مرکز آزمون جهاددانشگاهی استان بوشهر از برگزاری...

چه جاذبه ای در استان بوشهر در تابستان ده ها هزار نفر را به سمت خود می کشاند؟ + تصاویر

آینه جم؛ شبیر فکوریان: در این بخش هدف بر معرفی یکی از جاذبه های بسیار مهم استان...

آیا گورستان لنج ها را تا به حال دیده ای؟ + تصاویر

        آینه جم؛ جاذبه های گردشگری استان بوشهر: از بوشهر که میزنی بیرون و...

گنبد نمکی جاشک، با نمک ترین شگفتی طبیعت بوشهر + تصاویر

    آینه جم: یکی از جاذبه های استان بوشهر که در سفرتان به بوشهر ارزش دیدن دارد،...

0088.gif

IMG-20220501-WA0035.jpg

 

 

 

 

آینه جم/   خبرنگاران این رسانه  در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

 • گویا قرار است وضعیت مدیریتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تعیین تکلیف شده و از دکتر ابراهیم شفیعی به عنوان گزینه موردرحمایت استان برای تصدی ریاست دانشگاه یاد می شود. به نظر می رسد اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، منعی برای صدور حکم وی وجود ندارد. ماه پیش سعید کشمیری در فضای مجازی از ریاست دانشگاه علوم پزشکی استعفا کرد، ولی همچنان عهده دار این سمت بود.
 • اجباری شدن نسخه نویسی الکترونیکی با گلایه های برخی پزشکان مواجه شده که می گویند: اگرچه این طرح در راستای کاهش هزینه بیمه ها موثر است، اما به دلیل ضعف زیرساخت ها و متفاوت بودن سامانه های ثبت نسخه در تامین اجتماعی و بیمه سلامت، باعث شده تا بخش زیادی از وقت پزشکان صرف این امور شود. البته به نظر می رسد باید یک روز این طرح اجرایی می شد، اما ضرورت دارد بیمه ها برای رفع نواقص و عدم بروز مشکل برای مردم همت خود را مضاعف کنند.
 • پس از آنکه گفته شد عبدالرحیم افروغ گزینه موردنظر استان برای مدیرکلی فرهنگ و ارشاد نبوده، استاندار معاون حقوقی و پارلمانی این وزارتخانه که برای معارفه افروغ آمده بود را به حضور نپذیرفته است. برخی معتقدند انتصابات اخیر در استان عرصه ترکتازی یکی از نمایندگان مجلس شده و انفعال استاندار می تواند آینده مدیریتی وی را با چالش مواجه کند. ضمن اینکه ادامه چنین روندی خلاف قوانین است و می تواند منافع استان را در درگیری های استان و نمایندگان بسوزاند.
 • از نظر میزان افزایش اعتبارات عمرانی استان ها (تملک دارایی) در لایحه بودجه 1401، بوشهر رتبه آخر را کسب کرده است. طبق گزارش مرکز پژوهش های مجلس، رشد این اعتبارات برای بوشهر در سال آینده 37 درصد برآورد شده که رتبه آخر در کشور می باشد، ضمن اینکه حدود 30 درصد از میانگین کشوری پایین تر است.

 • با وجود انتقادات مطرح شده درباره حقوق غیرمتعارف یکی از مدیران ارشد شهرداری بوشهر، شورای شهر و شهردار رویه حمایتی درباره وی اتخاذ کرده و معتقدند اشتباه پیش آمده از سوی امور اداری بوده و این فرد بابت افزایش 12 میلیون تومانی دریافتی اش در سالجاری مقصر نبوده است! اینطور که از قضایا پیداست، امور اداری عاشق چشم و ابروی این فرد بوده اند که با ارتقا دو رتبه ای خلاف قانون، حقوق وی را به 32 میلیون تومان رسانده اند.
 • در بی اطلاعی و عدم مطالبه گری مسئولان استان، ماده 43 قانون برنامه ششم که مسئولیت هایی را متوجه معادن و کارخانه های سیمان می کند مورد بی توجهی واقع شده است. طبق این ماده، معادن مکلفند علاوه بر عوارض آلایندگی، تا یک‌ درصد فروش خود را برای جبران خسارت وارده در زمینه اقدامات بهداشتی، درمانی و عمرانی موردنیاز منطقه درگیر اختصاص دهند. اما در استان با بی توجهی به این الزام قانونی، با انجام کارهای کوچک سعی بر مجاب نمودن مردم و شهروندان دارند.
 • شنیده شده یکی از معاونین سابق استانداری که چندی پیش بازداشت شده بود، به دلیل مشکلات جسمی و با موافقت قاضی پرونده، با قرار وثیقه تا زمان برگزاری دادگاه آزاد شده است. گویا برای برخی مدیران مرتبط هم درخصوص این پرونده قرارهای مالی صادر شده که باید دید دادگاه آن چه زمان برگزار می شود.
 • مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس درباره مشکلات استعلام مالکیت زمین شهروندان عسلویه و نخل تقی که در مجاورت فنس این منطقه قرار دارند، گفته: با تفاهم نامه امضا شده با مدیرکل منابع طبیعی استان، مشکل استعلام ها تا پایان سال مرتفع می شود.
 • استاندار بوشهر به تاثیرگذاری در انتصابات پتروشیمی های استان که زیرمجموعه دولتی هستند ورود کرده و برای پتروشیمی جم که زیرمجموعه سازمان بازنشستگی کشوری است سه گزینه معرفی کرده است. محمدی زاده در نامه به وزیر کار، به ترتیب اولویت عمار شاعری، علی اکبر مشتافی و امیر اکبری را برای مدیرعاملی این پتروشیمی معرفی کرده است. درصورت کارایی افراد معرفی شده، قطعا پیگیری و رایزنی استان در این خصوص موثر است.
 • تانکرهای بزرگ به جای آنکه آب موردنیاز پالایشگاه و شهرک های مسکونی نفت را از آب شیرین کن های عسلویه تامین کنند همچنان سفره های زیرزمینی جم و ریز را به تاراج می برند که ادامه این وضعیت باعث نابودی کامل منابع آب زیرزمینی شهرستان و زمین گیر شدن کشاورزی باقی مانده در منطقه می شود.
 • نپذیرفتن محصولات کشاورزی صادراتی توسط کشورهای مقصد به نگرانی‌های مردم درباره سلامت این محصولات اضافه کرده است است. اخیرا محصولاتی نظیر سیب زمینی، کیوی و فلفل دلمه به دلیل باقی مانده سموم و آلودگی از کشورهای ازبکستان، روسیه و هند برگشت خورده ‌اند.
 • برخی بانک‌ها به تقسیم‌ بندی مشتریان و ارائه خدمات طبق این شیوه روی آورده‌ اند. گویا مشتریانی که گردش حساب بالایی دارند، امتیازهای ویژه‌ مثل پرداخت وام 3 روزه یا سود سپرده ۲۵ درصدی خواهند داشت.
 • سرانجام دولت کارمزد بارنامه کامیون‌ ها را افزایش داده است. حدود ۱۲سال است که عوارض بارنامه کامیون ‌ها ثابت بوده و حالا نیز وعده داده شده به شکلی افزایش کارمزد انجام شود که تأثیر چندانی در گرانی نرخ کرایه حمل‌ و نقل نداشته باشد.
 • رئیس اتحادیه خواربار و لبنیات بوشهر با اشاره به افزایش قیمت بعضی اقلام در بازار از جمله برنج و رب گوجه فرنگی گفت: هم اکنون کمبود کالا در بازار وجود ندارد اما تعداد مشتریان کاهش پیدا کرده است. به گفته وی، کاهش قدرت خرید مردم باعث انباشت محصولات لبنی در انبارها شده است.
 • یکی از خبرنگاران کشوری مدعی شده جوراب پاره مهدی طارمی در بازی اخیر پورتو در لیگ پرتغال، توصیه جادوگری بوده که از سوی این باشگاه استخدام شده است! طارمی در یازده بازی اخیر تیم خود پایش به گل باز نشده است.

 • براساس گزارش شرکت توانیر، سهم بوشهر از کشفیات مراکز رمز ارز غیرمجاز در کشور 3 درصد بوده است. در چند سال گذشته، تب استخراج رمزارزها هم بیشتر شده و وزارت نیرو جهت کشف مراکز غیرمجاز جوایزی پیش بینی کرده بود.
 • اکثر نمایندگان برای عقب‌ نشینی دولت از اجرای یک بند قانونی انتصابات تلاش می ‌کنند. گویا نمایندگان خواستار بی ‌توجهی دولت به قانون رعایت سقف نیروهای انتقالی به دستگاه‌ها به میزان ۱۵درصد خصوصا در وزارت کشور هستند.
 • سرقت اقلام آهنی در استان نظیر درهای فاضلاب افزایش داشته است. گرانی آهن می‌تواند دلیل افزایش این نوع سرقت باشد.
 • در صورت تغییر سهمیه بنزین از خودرو به فرد، سهمیه هر فرد مشخص شده است. براساس طرح دولت با عنوان "بنزین برای همه" که در راستای عدالت در توزیع یارانه سوخت از کیش و قشم کلید خورده، به هر کد ملی سهمیه ۲۰ لیتری بنزین با قیمت 1500 تومان اختصاص خواهد یافت. گفتنی است افرادی که به هر دلیلی امکان فروش سهمیه خود یا انتقال به دیگری را نداشته باشند، پس از مدت مشخصی مبلغ آن را به صورت فروش خودکار، در حساب خود دریافت خواهند کرد.
 • برخی طرح یارانه کالایی دولت را به بازگشت کوپن تعبیر کرده‌اند. گویا قرار است این نوع یارانه از این ماه به ۶۰ میلیون نفر پرداخت شود. پیش‌بینی شده میزان این یارانه برای یک خانواده چهارنفره ۴۵۰ هزار تومان باشد.
 • نفتی‌ها در دولت سیزدهم هم از امتیازات نفتی برخوردار شده ‌اند. گویا تسهیلات خرید مسکن تا سقف ۳۵۰ میلیون تومان به کارکنان و بازنشستگان صنعت نفت از محل صندوق بازنشستگی نفت پرداخت می‌شود. اصلاح شرایط متفاوت و رفع تبعیض در پرداخت‌ها و امتیازات کارکنان و بازنشستگان از وعده‌های دولت بوده است.
 • شنیدیم پس از تاکید استاندار برای پاسخگویی مدیران و برنامه ریزی جلسات از سوی روابط عمومی، قرار است از هفته جاری نشست های خبری مدیران کل برگزار شود.
 • استان بوشهر اگرچه نسبت به جمعیت خود، جزو سه استان برتر در خرید اینترنتی کالا محسوب می شود، اما درخصوص فعالیت کسب و کارهای اینترنتی سهم زیادی از بازار کشور ندارد. براساس گزارش وزارت ارتباطات، در رده بندی استان ها، بوشهر با 260 کسب و کار اینترنتی ثبت شده، سهم 89 صدم درصدی از این کسب و کارها در کشور دارد.
 • با وجود اعلام ممنوعیت واردات کالاهای کره جنوبی، اما تبلیغات فروش لوازم خانگی این کشور در فضای مجازی دیده می شود و مشتریانی هم در صف خرید آن قرار دارند. این فروشگاه های مجازی مدعی هستند در نقاط مرزی نظیر گناوه می باشند و کالا را با گارانتی تحویل می دهند. با توجه به تحریم ‌ها و ممنوعیت واردات، مشخص نیست در صورت خرابی دستگاه باید به کجا برای استفاده از گارانتی مراجعه کرد.
 • دست آخر اینکه با تصمیم اعضای شورای شهر بوشهر، قرار است جلسات این شورا فقط یک روز در هفته و سه شنبه ها برگزار شود. از دوره دوم شورای شهر جلسات هفتگی اعضا در روزهای یکشنبه و سه شنبه بوده است. این اقدام با هدف فرصت بیشتر به کمیسیون های شورا صورت گرفته است.
 • خلیج فارس 
[کد خبر:AJ37708]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه