454_977.jpg

 

آینه جم؛ چندی پیش فرماندار جم از اختصاص نود میلیارد ریال بودجه برای احداث ساختمان دانشکده فنی و مهندسی جم خبر داده بود؛ به همین بهانه مصاحبه ای با مهدی باقری قلعه نوئی، رییس دانشکده فنی و مهندسی جم ترتیب داده ایم که در ادامه می خوانید.

59517.jpg

آینه جم؛ سرهنگ احمد اسدی رئیس ناحیه مقاومت سپاه حضرت عباس جم در گفتگو با آینه جم ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت : به عنوان پاسدار انقلاب اسلامی، سرباز ولایت و ملت و خادم ملت آماده هرگونه خدمت رسانی و جانفشانی برای این مردم بزرگ و تاریخ ساز هستیم.

اسدی ادامه داد: همانطوری که سپاه از بدو تاسیس تاکنون در هر عرصه ای که ولایت و رهبرانقلاب فرمان داده است تا پای جان حاضر بوده است. اعم از عرصه های جنگ، سازندگی و محرومیت زدایی و بعد از جنگ پروژه های بزرگ عمرانی مانند سدها، پل ها، تونل ها، سکوهای نفتی، فازهای گازی و غیره و غیره آمادگی خادمی ملت بزرگ ایران اسلامی را داشته ایم .

رییس ناحیه مقاومت سپاه حضرت عباس جم ضمن اشاره به اینکه امروز هم ناحیه مقاومت سپاه حضرت عباس جم در ماموریت های مختلف انقلاب اسلامی اعم از امنیت، محرومیت زدایی، امداد رسانی، کارهای فرهنگی و ارزشی و برنامه مختلف دیگر کاملا آماده ایم خاطرنشان کرد: کما اینکه پروژه های مختلف محرومیت زدایی که امروز بسیج سازندگی در اقصی نقاط نقاط شهرستان مانند حمامف سرویس های بهداشتی، مساجد، غسالخانه، خانه های محرومین و غیره و غیره در حال اجرا هست.

وی یادآور شد که : در بحث امنیت هم تمامی پایگاه های مقاومت برای آرامش مردم بدون هیچ گونه مزدی شب ها برای مردم گشت می زنند. بسیج جامعه پزشکی به منازل محرومین و دردمندان سرکشی می کنند و به معالجعه رایگان آن ها می پردازند. 

6.jpeg

 

ساخت و شروع به کار 64 واحد مسکونی توسط بسیج سازندگی شهرستان جم

ستوان یکم پاسدارعلی موذنی، مسئول بسیج سازندگی شهرستان جم ضمن بیان اینکه با توجه به وظیفه ذاتی بسیج سازندگی به عنوان بازوی اجرایی سپاه در عرصه های محرومیت زدایی و خدمت رسانی به مناطق محروم، بسیج سازندگی شهرستان جم از ابتدای تاسیس در شهرستان جم در عرصه های مختلف عملکردهایی در شهرستان داشته اظهار داشت : در بحث پروژه های عمرانی و محرومیت زدایی بسیج سازندگی موفق به کمک به ساخت و تکمیل 6 مسجد، 8 خانه عالم و 6 غسالخانه شده است.

35353.jpeg

موذنی ادامه داد: تاکنون 33 خانه برای نیازمندان کمیته امداد توسط بسیج سازندگی ساخته شده است و 31 خانه دیگر نیز در دست احداث می باشد. در بحث اقتصاد مقاومتی نیز تاکنون موفق به واگذاری 25 میلیارد ریال  تسهیلات به مشاغل خانگی و کارآفرینان شهرستان شده ایم.

 

353.jpeg

موذنی ضمن پر اهمیت شمردن فعالیت گروه های جهادی اشاره کرد: در ابتدای تاسیس بسیج سازندگی جم، برگزاری سالانه بیش از 10 اردوی جهادی واعزام گروه های جهادی به مناطق محروم شهرستان که تاکنون موفق به ساخت 10 سرویس بهداشتی، 4 واحد مسکونی و مرمت و بازسازی بیش از 40 مدرسه در سطح شهرستان شده اند. اعزام 30 گروه جهادی پزشکی به مناطق محروم از دیگر فعالیت های این گروه ها بوده است.

535.jpeg

موذنی از اهدا 10 سرویس جهیزیه کامل به زوج های نیازمند خبر داد و گفت : تاکنون نیز بیش از 600 بسته معیشتی و البسه در بین نیازمندان توزیع شده است. برگزاری کلاس های کار آفرینی در سطح شهرستان برای 730 نفردر عرصه های پرورش قارچ و دام و طیور، آموزش خیاطی و قالیبافی و تولید کود برمه کمپوست از دیگر فعالیت های این نهاد بوده است.

 

همکاری های بسیج سازندگی و کمیته امداد در سطح مطلبوبی قرار دارد

عبدالحسین رهبر رییس کمیته امداد امام خمینی شهرستان جم نیز ضمن تشکر و قدردانی از همکاری های بسیج سازندگی با این نهاد گفت: خوشبختانه سطح همکاری مطلوبی میان سپاه و کمیته امداد برقرار است.

رهبر ادامه داد: باهمکاری بسیج سازندگی سپاه مشغول به احداث 31 واحد مسکونی با اعتبار هرواحد 350 میلیون ریال هستیم که در فاز اول آن 11 واحد شروع بکار کرده اند. در بحث تعمیرات نیز گروه های سازندگی و جهادی با همکاری کمیته امداد مشغول به مرمت و بازسازی منازل مسکونی نیازمندان شده اند. در جشن های عاطفه ها و نیکوکاری و ماه مبارک رمضان نیز کمک بسیار خوبی از سوی بسیج سازندگی به این نهاد شده است. 

2724137.jpg

وزیر ورش و جوانان از افزایش وام ازدواج خبر داد و گفت: تحریم ها و فشار دشمنان نظام از ابتدای انقلاب بوده است و در برخی مواقع جلو برخی پیشرفت ها را گرفته است.

IMG-20180816-WA0021.jpg

محمد مهدی صبوری : بیست و پنج مرداد ماه نود و هفت؛ چه روز میمون مبارکی ، اتفاقی که فقط سالی یک بار در جم رخ می دهد . بازی پارس و استقلال را عرض می کنم ، البته وزیر ارتباطات هم به دعوت سکینه الماسی جم آمده بودند.

کمبود جا در سالن فرمانداری کاملا توی ذوق می زد. تعداد مهمان ها زیاد شده بود و آقای حراست هم مدام از دیگران درخواست می کرد بلند شوید تا جا برای همراهان وزیر باشد . عاقبت دعوت مهمانان غیر مرتبط هم چیزی جز این نیست.
این همه مسئول را دعوت کرده اید که هیچ ربطی به جلسه ندارند و هم روز تعطیل این بندگان خدا را خراب کرده اید هم شرمساری خودتان مقابل مهمانانتان!!

استاندار و نماینده و فرماندار هم دور و بر وزیر نشسته اند . فضای جلسه برای گفتن مشکلات منطقه آماده است . قبل از این جلسه وزیر در عسلویه بوده و تا حدودی با مشکلات منطقه آشنایی دارد البته خودش ادعا دارد مشکلات منطقه را می داند ؛ نشان به آن نشانی که در روز رای اعتماد درباره مشکلات این منطقه نطق ایراد کرده است !!!

IMG-20180816-WA0022.jpg

حسینی فرماندار جم اولین سخنران جلسه بود ، این بار کمی از میکروفون فاصله گرفته بود و واضح تر صحبت هایش شنیده می شد . کوتاه ، مختصر و بسیار مفید مشکلات جم را گفت . آخر سر هم از اقدامات صورت گرفته در دولت تشکر کرد ،  جناب حسینی دقیقا از کدام یک تشکر کردید!!!؟؟

از سخنان حسینی می توان فهمید که تقریبا هیچ چیز نداریم و فقط کمی زندگی مان زرق و برق گرفته وگرنه با کیفیت عصر حجر زندگی می کنیم و بقول سالاری ، استاندار سابق، باید با دود بهم علامت دهیم.

فرماندار بلند قد کنگان هم با اعلام مجری برنامه، با همان سبک و سیاق قدیمی شروع به صحبت کرد ؛ هرچقدر حسینی مختصر گفته بود ، نوروزی طولانی و فقط با هدف جلب نظر وزیر صحبت کرد . فرق یک مدیر وزارت کشوری و آموزش و پرورشی همین جاهاست وگرنه در عملکرد که تفاوت ها خیلی جزئی است .

به گفته های نوروزی برمی گردیم؛ پرطمطراق حرف می زد و سعی داشت با زمینه سازی های به زعم خودش زیرکانه و صحبت های قلنبه - سلنبه از ارتباطات وزیر را متوجه خودش کند ، وزیر هم حوصله اش سر رفت و مشغول چک کردن تلگرامش شد . نگاهم روی عکس روحانی قفل می شود. مدام صدایی که می گفت : دست وزیر ارتباطات روی دکمه فیلترینگ نمی رود ، در ذهنم تداعی می شد !!

با شروع صحبت های اعتماد ،فرماندار دیر، حس و حال جلسه عوض شد ، اشتباه نکنید بخاطر صحبت های اعتماد نبود ؛ همه همراهان وزیر حواسشان را به موبایل هایشان معطوف کردند . انگار هیچ اهمیتی برایشان نداشت .وضعیت دیر از جم هم بدتر بود ، بگذارید کمی دقیق تر بگویم ؛ شبیه دوران پارینه سنگی بود.

الماسی هم با شروع صحبت هایش دوباره وزیر را به تماشای بازی فوتبال دعوت کرد . وزیر هم با یک لبخند تصنعی می گفت ممنون از لطف شما . یک بابا ولم کنید ، دست از سرم بردارید خاصی تو چشمانش دیده می شد . از صبح او را ده بار برای تماشای فوتبال دعوت کرده بود .

گفتی ها را بقیه گفته بودند و الماسی برای تاکید بیشتر ، موارد مهم را دوباره تکرار می کرد . مشاور نماینده هم در این بین بیکار نبود و با کبوتر نامه رسان برای الماسی پیغام می فرستاد . ظاهرا با تکنولوژی آشنایی نداشت یا موبایل آنتن نمی داد . 

نبی الله دهقانی در یکی از یادداشت هایش به الماسی از او خواست تا از فرصت استفاده کند و طالب موذنی نخبه برق و مخابرات جم که سابقه تدریس در دانشگاه های آمریکا را هم دارد به وزیر معرفی کند تا بتواند از ظرفیتش برای وزارت خانه بهره ببرد. درخواستی که انجام شد اما نتیجه اش را باید دید.

با تشویق حضار تنها مدعوی که کار و تحصیلاتش مخابرات بود شروع به صحبت کرد . به عنوان کسی که ده سال در آمریکا تحصیل و تدریس و تحقیق می کرد منتظر فرصتی بود تا بتواند با وزیر صحبت کند . وزیر که ظاهرا از حضور چنین شخصی خوشحال شده بود ؛ تکانی به خودش داد و با دقت مشغول گوش دادن شد .

طالب موذنی هم به ارائه یکسری آمارها از وضعیت اینترنت ایران و مقایسه آن با سایر کشور های همسایه پرداخت . لپ کلامش این ها بود : در ایران به هر نفر اینترنت با سرعت ۱۰ کیلوبایت بر ثانیه می رسد ، وضعیت مان از کشور های همسایه هم فاجعه بار تر است. آمریکا و ... که به جای خود ، ما هنوز در نسل اول اینترنت مانده ایم ، کمبود سخت افزار اینترنتی به شدت در کشور احساس می شود .
بیشتر صحبت های موذنی در سطح کلان بود ، از مخابراتی های ایران بیشتر با وضعیت مخابرات کشور آشنا بود . یک سری صحبت های علمی هم کرد که در این یادداشت نمی گنجد . کل سالن محو صحبت هایش شده بودند ، غیر از استاندار که ظاهرا از علم مخابرات سر رشته ای نداشت و سرگرم موبایل اش بود .

جهرمی که صحبت های موذنی به بال قبایش برخورده بود ؛ ۸۰ درصد صحبت هایش را صرف پاسخ به موذنی کرد ، تا به نوعی وزارت خانه اش را در سطح استاندارد جلوه دهد . شاید ته دلش می دانست وضعیت مان خیلی بدتر از این هاست .
برای اثبات صحبت هایش گوشی اش را در آورد ، تست سرعت اینترنت گرفت ، ۲۰ مگابیت بر ثانیه روی گوشی وزیر نشان داده شد . یاد حرف های محمود احمدی نژاد افتادم که می گفت گوجه را از سر کوچه ما بخرید که ارزان تر است .

آخر سر هم گفت دو خط فیبر نوری در جم داریم ، اگر یکی قطع شد ارتباط شهرستان با بیرون قطع نشود .
کدام را می گویی!!؟؟
ما که همیشه با قطعی های تلفن دست و پنجه نرم می کنیم.
قول داد روستاهای آبگرمک و کوهچر در جم لاور در کنگان و جبرانی و اولی در دیر تا سه ماه آینده مشکلاتشان حل شود !!!

پ.ن : در حین نوشتن این حاشیه نگاری پدرم از مسافرت بر می گردد ، قرار بود صبح برسد اما ماشینش در مسیر جم فیروز آباد خراب می شود و به علت نبود آنتن ، به کسی نمی تواند برای کمک زنگ بزند و دوساعتی را معطل می ماند.

photo_2018-03-11_00-28-58.jpg

آینه جم : امسال شاهد برگزاری مراسم هفته جم به جای روز جم هستیم مراسمی که هشتمین سال برگزاری خود را سپری می کند و  امسال در گامی دیگر، گستره روز جم را به روز شهرستان جم افزایش داده تا جم با وسعت جغرافیایی همه شهرستان معرفی شود.  طبق اعلام مسئول دبیرخانه دائمی روز جم امسال ۱۷ ویژه برنامه متفاوت در سرفصل نشر، فرهنگی هنری و اجتماعی، ورزشی و تفریحی و فصل علمی آموزشی و فناوری برگزار می شود و نهایتا همایش پایانی روز جم را در آخرین روز هفته جم خواهیم داشت که در هفته نکوداشت روز جم اجرایی می‌شود. جایزه بزرگ شعر جم، کنسرت موسیقی سنتی و پاپ ، مسابقات ورزشی و از جمله برنامه های هفته نکوداشت روز “جم” است.

گزارش تصویری

کمر خمیده؛ صبح تا غروب در شالیزار/تصاویر

کمر خمیده؛ صبح تا غروب در شالیزار/تصاویر

کمر خمیده؛ صبح تا غروب در شالیزار

بهشت چهار فصل چهارمحال و بختیاری/تصاویر

بهشت چهار فصل چهارمحال و بختیاری/تصاویر

بهشت چهار فصل چهارمحال و بختیاری

جدیدترین مطالب