IMG_7846.jpg

 

 آینه جم:  استاندار بوشهر در سفری نیم روزه به همراه نماینده مردم در مجلس، فرماندار جم، سرپرست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و معاون عمرانی استانداری، مدیران عامل آبفا روستایی استان، مدیر عامل آب منطقه ای استان و مدیر کل راه و شهرسازی از روند اجرای پروژه های سد باغان، آبرسانی جم، جاده سرچشمه و جاده جم پالایشگاه بازدید کرد.

به گزارش آینه جم ؛ عبدالکریم گراوند درجریان این بازدید گفت: اجرای سد باغان به خصوص در بخش صنعت نیاز جدی شهرستان جم است به همین دلیل فاینانس خارجی این سد باید با اولویت اجرایی شود که با توجه به اهمیت پروژه برای رفع موانع فاینانس و باز کردن ال سی بانکی، باید از تمام ظرفیت ها استفاده شود.

گراوند اضافه کرد: در شرایط کنونی کشور، تامین مالی پروژه ها با دشواری انجام می شود به همین دلیل شرکت آب منطقه ای استان باید پیگیری های لازم در سطح وزارت نیرو را با جدیت بیشتری ادامه دهد.

استاندار بوشهر با تقدیر از همکاری شرکت ملی گاز ایران و پالایش گاز فجر جم در تخصیص اعتبار برای تکمیل خط انتقال سد باغان به بخش ریز شهرستان جم گفت: وضعیت پیشرفت پروژه خط انتقال با توجه به تامین مالی مناسب پروژه مطلوب نیست و لازم است در این زمینه اقدامات موثرتری انجام شود.

گراوند اضافه کرد: لازم است همزمان با اجرای پروژه خط انتقال، احداث آب تصفیه کن هم در دستور کار قرار گیرد تا آب مورد نیاز صنعت، کشاورزی و شرب شهرستان جم هر چه زودتر تامین شود.

استاندار بوشهر در حاشیه بازدید از پروژه آبرسانی سیراف به جم هم گفت: از تمام ظرفیت ها برای تامین اعتبار لازم و تکمیل پروژه آبرسانی جم استفاده می کنم.

عبدالکریم گراوند با اشاره به نقش و جایگاه شهرستان جم در اقتصاد کشور خاطر نشان کرد: شرایط آب شهرستان جم مطلوب نیست و نباید شهرستانی که خود تامین کننده بخشی از اقتصاد کشور است در بحث آب با مشکل مواجه باشد.

وی تسریع در تکمیل پروژه آبرسانی جم را بسیار ضروری و مهم توصیف کرد و افزود: خوشبختانه پروژه فعال شده و امیدواریم هر چه سریع تر شاهد تامین آب شهر جم از این طریق این پروژه باشیم تا وضعیت آب جم به شرایط نرمال برسد.

گراوند اضافه کرد: برنامه جامع و گام به گام تکمیل پروژه آبرسانی جم تدوین و ارائه شود تا بر اساس داده های دقیق، در تامین مالی پروژه پیگیری های لازم صورت گیرد.

 

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر هم در جریان بازدید استاندار از پروژه آبرسانی جم گفت: پروژه بزرگ آبرسانی شهرستان جم اکنون ۷۵ درصد فیزیکی دارد و پیش بینی شده تا پایان سال به جم رسد.

روح الله طاهریان پور افزود: این پروژه که بیش از یک سال به دلیل کمبود اعتبار متوقف شده بود از ابتدای سال جاری با پیگیری ویژه استاندار بوشهر و نماینده مردم شهرستان های جنوبی در مجلس شورای اسلامی دوباره فعال شده است.

وی یادآور شد: با اجرای این پروژه که تاکنون ۱۳۰ میلیارد تومان برای آن هزینه شده آب آشامیدنی شهر جم و ۴۶ روستای بخش مرکزی تامین می شود.

طاهریان پور افزود: با تدابیر انجام شده انتظار می رود بخشی از آب برنامه ریزی شده تا پایان سال جاری به جم انتقال یابد.

وی گفت: آب شیرین کن پروژه نیز با حجم ۲۸ هزار مترمکعب و سرمایه گذاری ۲هزار میلیارد ریالی بخش خصوصی اجرا می شود.

 

 

سرپرست شرکت آب منطقه ای بوشهر هم در جریان بازدید استاندار بوشهر از سد باغان گفت: اقدامات اولیه برای اجرای فاینانس خارجی پروژه سد باغان انجام شده و برای گشایش اعتبارهای داخلی (ال سی) باید ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بعنوان ودیعه پرداخت شود که نیاز است در این زمینه حمایت مالی لازم صورت گیرد.

حسین باشی زادگان برای اجرای پروژه سد باغان در مدت ۱۸ تا ۲۰ ماه باید ماهانه ۲۰ میلیارد تومان به این پروژه تزریق شود اظهار داشت: هزینه اجرای سد باغان، خط انتقال و تصفیه خانه با توجه به نوسانات ارزی و ریالی از ۲۷۰ میلیارد تومان با افزایش سه برابری به حدود ۸۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی اجرای فاینانس و تامین مالی تصفیه خانه را دو چالش پیش روی اجرای سریع تر پروژه سد باغان عنوان کرد و افزود: هزینه اجرای تصفیه خانه طبق برآورد اولیه ۳۰ میلیارد تومان بود که این رقم در زمان حاضر به ۱۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته و لازم است شرکت فجر جم در زمینه تامین مالی حمایت بیشتری داشته باشد.

سرپرست شرکت آب منطقه ای بوشهر اضافه کرد: میزان مشارکت شرکت پالایش گاز فجر جم در اجرای پروژه خط انتقال هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال تعیین شده که تاکنون ۷۷۰ میلیارد ریال از این مبلغ تحقق یافته است.

باشی زادگان افزود: طول خط انتقال پروژه تا بخش ریز ۲۷ کیلومتر برآورد شده که تاکنون تنها هشت کیلومتر اجرایی شده است.

وی اضافه کرد: پیمانکار پروژه تاکنون در مقابل ۲۷ میلیارد تومان اعتبار دریافت شده تنها ۲۹ میلیارد تومان کارکرد داشته و با توجه به دریافت مناسب اعتبار از سوی پیمانکار، سرعت اجرای پروژه مطلوب نیست و ناچار به تصمیم گیری در مورد ادامه فعالیت پیمانکار هستیم.

عکاس:  محمد مهدی صبوری 

خبر:  آوای بوشهر

IMG_7843.jpg

IMG_7844.jpg

IMG_7846.jpg

IMG_7848.jpg

IMG_7849.jpg

IMG_7857.jpg

IMG_7858.jpg

IMG_7865.jpg

IMG_7866.jpg

IMG_7867.jpg

IMG_7869.jpg

IMG_7874.jpg

IMG_7885.jpg

IMG_7887.jpg

IMG_7890.jpg

IMG_7891.jpg

IMG_7895.jpg

IMG_7899.jpg

IMG_7902.jpg

IMG_7907.jpg

IMG_7911.jpg

[کد خبر:AJ28946]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تصاویر/ زندگی در تار و پودِ تنبور

تصاویر/ زندگی در تار و پودِ تنبور

 زندگی در تار و پودِ تنبور

برداشت طلای سرخ در دامنه های زاگرس/تصاویر

برداشت طلای سرخ در دامنه های زاگرس/تصاویر

برداشت طلای سرخ در دامنه های زاگرس

یاقوت سرخ هورامان‎/تصاویر

یاقوت سرخ هورامان‎/تصاویر

یاقوت سرخ هورامان‎

جدیدترین مطالب