3767.jpg

 

 

آینه جم ؛ مصطفی داننده- «کارها را به مردم بسپارید» این جمله برای ما ایرانی‌ها بسیار آشناست. تقریبا هر مسؤولی که می‌آید و می‌‎رود این جمله را می‌گوید و از آن به عنوان دوای دردهای کشور یاد می‌کند اما هیچ کدام از این افراد حاضر نیستند کار را به مردم بسپارند چون بر این باور هستند آنها نمی‌توانند و برای انجام امورشان احتیاج به یک قیم دارند.

محرم و برپایی تکیه‌ها و هیات‌های عزادارییک نمونه خوب برای همه کسانی است که فکر می‌کنند، مردم برای هرکاری اجتیاج به یک بزرگ‌تر که برای‌شان تصمیم بگیرد دارند.

 

13980614000146_Test_PhotoN.jpg

 

 آینه جم:   یکی از سوال‌ها و شبهه‌هایی که پیرامون واقعه کربلا شکل گرفت این بود «چرا در روز عاشورا وقتی سپاه دشمن حتی به طفل شش ماهه سیدالشهدا رحم نکرد، امام سجاد علیه السلام را به شهادت نرساندند؟»پرسشی که برای آن دلایل مختلفی را عنوان می‌کنند.

 

000000000000000000000000222220.jpg

 

 

آینه جم: استفاده از کود مرغ از قدیم الایام در کشاورزی مرسوم بوده است. دلیل آن هم وجود مقدار زیادی نیتروژن در کود مرغی می باشد و تاثیری که این ماده  بر روی رشد رویشی گیاه دارد. البته کود مرغی به غیر از نیتروژن، حاوی عناصر مغذی دیگر نیز هست.  وجود مقادیر قابل توجه نیتروژن و واکنشهای گرمازای آن باعث شده، که این کود در بین کشاورزان بعنوان یک کود گرم در طول زمستان شناخته شود. این ویژگی باعث می شودمحیط اطراف ریشه، گرم بماند و باعث رشد و توسعه ریشه شود و در نهایت چیزی که شاهد آن هستیم، افزایش شاخ وبرگ و سبزینگی گیاه است.

 

final_bstSnapshot_563601.jpg

 

 

                          آینه جم : حمید جم‌رتبه
         حقیقت مطلب این است که حال و هوای فرهنگی جامعه امروز ما نیازمند آرامش، تفاهم و همدلی بیشتر می‌باشد جا ندارد مسائلی مطرح شود که خدای نکرده زمینه‌ساز سوء استفاده کنندگان و فرصت طلبان باشد و احیانا دستاویزی برای تفرقه و تشطط قرار گیرد. بنابراین علیرغم میل باطنی‌ام و صرفا جهت تنویر افکار عمومی مطالبی را در تکمیل و نیز در ارتباط با موارد مطرح شده از سوی بعضی از همراهان و هم‌کسوتانم در امر تعزیه اشاره می‌کنم. ابتدا پیشاپیش فرا رسیدن ماه محرم، ماه سوگواری و تعزیت حسینی را به عموم مردم و همچنین هیات های عزاداری بخصوص همکاران خودم در هیات های تعزیه‌خوانی حسینیه شاه نشین، صیدی و حسین‌آباد تسلیت عرض می‌کنم و آرزوی توفیق بیش از پیش برای همه‌ی این عزیزان در اجرای هرچه با شکوه‌تر تعزیه دارم.

گزارش تصویری

گزارش تصویری گردهمایی عصر عاشورا جم

گزارش تصویری گردهمایی عصر عاشورا جم

  آینه جم؛ گزارش تصویری...

حضور متفاوتِ طلبه ها در سواحل گیلان/تصاویر

حضور متفاوتِ طلبه ها در سواحل گیلان/تصاویر

حضور متفاوتِ طلبه ها در سواحل گیلان

 روز دریای خزر

روز دریای خزر

روز دریای خزر

جدیدترین مطالب