n00153342-b.jpg

به گزارش آینه جم: مادامی که ما شعار نه به تبعیض جنسیتی سر بدهیم اما تعمیر خودرو، کوبیدن میخ به دیوار، بازکردن لوله‌های گرفته آشپزخانه و دریل‌زدن و پیچ‌گوشتی انداختن و بعضی‌هایمان حتی کشتن سوسک را در خانه خودمان جزو کارهای مردانه بدانیم، وضع همین است که در جامعه‌مان هم مشاغل، مردانه و زنانه می‌شوند.

n00152807-b.jpg

به گزارش «آینه جم»؛سهیلا سامی، دختر ۲۸ ساله ایرانی از جمله همین جوانان مرز و بوم است که توانسته به خوبی فعل "خواستن، توانستن است" را صرف کند وی شاگرد پروفسور سمیعی نخبه جراحی مغز دنیا در آلمان با 500 عمل جراحی توانسته به یکی از پزشکان حاذق تبدیل شود.

 

19828_492.jpeg

 
آینه جم:الهام بهروزی/اینجا بوشهر است؛ شهری که هنر را نفس می‌کشد و موسیقی‌اش به‌دلیل پتانسیل بالایی که دارد، زبانزد خاص و عام است. این شهر در دل خود حماسه‌ها، افسانه‌ها، اسطوره‌ها و قصه‌های بکر و بدیعی را جای داده که با عجین شدن با موسیقی شنیدنشان حیرت‌انگیز است. مردمان بوشهر مردمی متکی به فرهنگ شفاهی‌اند، از این‌رو، هر چیزی که بعد روایی داشته باشد، در این خطه با اقبال روبه‌رو می‌شود. با این اوصاف، موسیقی بوشهر از این خصیصه بی‌بهره نمانده و راوی داستان‌ها، قصه‌ها، افسانه‌ها یا ابعاد مختلف زندگی مردمان جنوب است؛ از این‌رو بسیار متنوع و شنیدنی شده است. این هنر گاهی آوازی برای ملوانان می‌شود و شاهکاری چون نی‌مه آفریده می‌شود، گاهی زمزمه‌ای برای توصیف دلتنگی‌ها و غم هجران یار می‌شود و فایزخوانی پدید می‌آید و گاهی غریو شادی و سرمستی خود را در نوای نی فریاد می‌کشد. 

n00152378-b.jpg

به گزارش «آینه جم»؛او چند سال‌ پیش سربازمعلم بود اما هنوز با یادآوری خاطره معلمی‌اش، چشمانش برق می‌زند، می‌گوید: «روز آخر که باید از بچه‌ها جدا می‌شدم هم من گریه می‌کردم و هم آنها؛ حاضر بودم رایگان همانجا بمانم اما از آنها جدا نشوم اما گفتند که قانونی نیست و باید برگردم».

179772_larg.jpg

به گزارش «آینه جم»؛هم ایشان به ویژه به واسطه جایگاه شان تحقیقات کاملی را درباره من انجام داده بودند و هم من به واسطه پرس و جو از استادان و هم کلاسی‌های همسرم در دانشگاه درباره خلق و خو و خصوصیات اخلاقی اش، تحقیق کردم..... 

گزارش تصویری

خلیج فارس مواج پس از بارش‌های زمستانه/تصاویر

خلیج فارس مواج پس از بارش‌های زمستانه/تصاویر

خلیج فارس مواج پس از بارش‌های...

شکوفه‌های بهاری درخت بادام/تصاویر

شکوفه‌های بهاری درخت بادام/تصاویر

شکوفه‌های بهاری درخت بادام

احیای روستای خالی از سکنه با پرورش شتر مرغ/تصاویر

احیای روستای خالی از سکنه با پرورش شتر مرغ/تصاویر

احیای روستای خالی از سکنه با پرورش شتر مرغ

جدیدترین مطالب