"جو بایدن" رییس جمهوری منتخب آمریکا قرار است 1 روز مانده به مراسم تحلیف در روز 20 ژانویه به همراه خانواده‌اش از ایستگاه قطار "جوزف آر بایدن" در شهر ویلمینگتون ایالت "دلاویر"  به سمت "واشنگتن دی‌سی" – پایتخت ایالات متحده آمریکا- راهی شود.

به گزارش آینه جم، منابع مطلع در تیم بایدن به سی‌ان‌ان گفتند بایدن به همراه خانواده یک روز قبل از مراسم تحلیف (روز 19 ژانویه 2021)  با قطار خود را به پایتخت آمریکا خواهد رساند.

او شب را در یک هتل در واشنگتن دی‌سی سر خواهد کرد.

بایدن برای مراسم تحلیف با قطار به پایتخت آمریکا می‌رود/اسباب‌کشی پس از ضدعفونی کاخ سفید

 اعضای تیم بایدن گفته‌اند به دلیل رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، نقل و انتقال تیم بایدن به کاخ سفید پس از تحلیف با رعایت همه اصول بهداشتی و انجام عملیات ضدعفونی کاخ سفید صورت خواهد گرفت.

اعضای دولت ترامپ چندان اعتقادی به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک در کاخ سفید نداشتند و به همین خاطر کاخ سفید در ماه‌های گذشته  به کانون شیوع ویروس کرونا تبدیل شده بود.

بایدن که نزدیک به 4 دهه سناتور ایالت دلاویر در سنای آمریکا بوده بیش از 8 هزار مرتبه با قطار راه آهن ملی – AMTRAK - خود را به پایتخت رسانده و یه خانه برگشته و به همین خاطر به این خط قطار "آمتراک جو" می‌گویند.

او 4 سال پیش نیز که مقام معاونت رییس جمهوری را در اختیار داشت، پس از انتقال قدرت به دولت ترامپ، با قطار از واشنگتن به شهر ویلمینگتون بازگشته بود.

عکس آرشیوی/ بایدن در سپتامبر 1988 و زمانی که سناتور بود در سکوی ایستگاه قطار  شهر ویلمینگتون منتظر قطار است تا به شهر واشنگتن برود/ سی‌ان‌ان

بایدن برای مراسم تحلیف با قطار به پایتخت آمریکا می‌رود/اسباب‌کشی پس از ضدعفونی کاخ سفید

ب

[کد خبر:AJ34699]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

جدیدترین مطالب