نشست کنگره آمریکا/ هواداران ترامپ وارد محوطه ساختمان کنگره شدند/ جلسه سنا متوقف شد

مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه با درخواست دونالد ترامپ برای رد پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده مخالفت کرد.

به گزارش آینه جم  به نقل از یورونیوز؛ معاون رئیس جمهوری ایالات متحده همزمان با آغاز نشست کنگره برای بررسی و تائید نتیجه رای گیری در کالج الکترال اعلام کرد که «اختیار» لازم برای عدم تائید پیروزی جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب این کشور را به صورت «یکجانبه» ندارد. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری کنونی آمریکا ابراز امیدواری کرده بود که معاونش مانع از تائید پیروزی جو بایدن شود.

در بیانیه ای که مایک پنس دقایقی پیش از آغاز نشست کنگره آمریکا منتشر کرد آمده است که سوگندش برای پاسداری از قانون اساسی این کشور به او امکان نمی دهد که به طور «یکجانبه» تصمیم به شمارش یا عدم شمارش آرای الکترال ایالت ها بگیرد. در این بیانیه اشاره ای به دونالد ترامپ و درخواست او نشده است.

مایک پنس به عنوان معاون رئیس جمهوری ریاست مجلس سنا و در نتیجه ریاست نشست روز چهارشنبه کنگره را برعهده دارد. چهار سال پیش نیز جو بایدن، معاون باراک اوباما ریاست جلسه کنگره برای بررسی و تائید نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ را برعهده داشت.

پلیس از اعضای کنگره خواست ماسک ویژه بزنند تا بتواند گاز اشک آور شلیک کند

پلیس کنگره از اعضای مجلس نمایندگان و مجلس سنا خواست تا ماسک ویژه بزنند تا بتواند با شلیک گاز اشک آور کنترل اوضاع را در دست بگیرد.

نشست کنگره آمریکا/ هواداران ترامپ وارد محوطه ساختمان کنگره شدند/ جلسه سنا متوقف شد

ترامپ با انتشار ویدئویی در توییتر خود گفت: همه می دانند که انتخابات از ما دزدیده شده است با این وجود ما حزب قانون و نظم هستیم باید به خانه های خود برگردید، ما نمی‌خواهیم کسی آسیبی ببینید. انتخابات پر از تقلب بود ولی ما صلح می خواهیم.

 
 
 
 
 
بالا رفتن طرفداران ترامپ از دیوار کنگره آمریکا
 
 
 
 
 
 
 
طرفداران ترامپ وارد ساختمان کنگره شدند
 طرفداران ترامپ وارد ساختمان کنگره شدند
 
 
ورود معترضان حامی ترامپ به ساختمان کنگره
 
 
 
 
 
 
 
عکس یادگاری هواداران ترامپ در تالار اصلی کنگره آمریکا
عکس یادگاری هواداران ترامپ در تالار اصلی کنگره آمریکا
 
 

تظاهرات طرفداران ترامپ و تخلیه دفاتر کنگره

گروهی از هواداران دونالد ترامپ همزمان با نشست روز چهارشنبه کنگره در واشنگتن تظاهرات کردند. برخی از ویدئوهای منتشر شده ماموران پلیس را در حال تخلیه دفاتر کنگره همزمان با تظاهرات طرفداران دونالد ترامپ نشان می دهد. شماری از معترضان با ماموران پلیس درگیر شدند.

ورود طرفداران ترامپ در خیابان‌های اطراف کنگره

 
 
 
 
 

تلاش هواداران دونالد ترامپ برای اخلال در روند بحث در کنگره باعث شد که جلسه مجلس سنا برای بررسی اولین اعتراض گروهی از قانونگذاران به پیروزی جو بایدن متوقف شود. مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا مجبور به ترک جلسه سنا شد.

حمله حامیان ترامپ به ساختمان کنگره امریکا/مجلس سنا در تسخیر معترضین

اعضای مجلس نمایندگان و مجلس سنا مجبور شده اند تا در دفاتر خود پناه بگیرند. دونالد ترامپ در واکنش به ورود هوادارانش به ساختمان کنگره از تظاهرکنندگان خواست تا با پلیس همکاری کنند. رئیس جمهوری آمریکا همچنین از طرفدارانش خواست تا از خشونت بپرهیزند.

ورود معترضین به داخل سنا در حالی که سناتورها برای تصدیق آرای الکترال مکان را پیشتر تخلیه کرده بودند

 
 
 
 
 
تیراندازی در کنگره و مجروح شدن شدید یک زن
 
 
 
 
 
 
اولین ویدیو از زنی که در جریان حوادث کنگره آمریکا هدف تیراندازی قرار گرفته است
 
 
 
 
 
 
حامیان ترامپ با شکستن پنجره های ساختمان کنگره به داخل ساختمان یورش بردند
 
 
 
 
 
 
فیلمی از حضور تک تیراندازان بر فراز ساختمان های اطراف کنگره
 
 
 
 
 
 
برچیدن پرچم آمریکا و پرتاب آن از بالکن های ساختمان کنگره توسط مهاجمان حامی ترامپ
 
 
 
 
 
 
نیروهای کمکی در راه کنگره
 
 
 
 
 
 
تصویری دیگر از لحظه ورود نیروهای نظامی به کنگره برای سرکوب هواداران ترامپ
 
 
 
 
 

طرح اولین اعتراض به پیروزی بایدن در نشست کنگره
دقایقی پس از آغاز نشست روز چهارشنبه کنگره آمریکا به ریاست مایک پنس شماری از اعضای مجلس نمایندگان به نتیجه آرای الکترال ایالت آریزونا اعتراض کردند. ایالت آریزونا یکی از ایالت های کلیدی در جریان کارزار انتخاباتی بود که ۱۱ رای الکترال دارد. جو بایدن با کسب آرای عمومی بیشتر در این ایالت توانست ۱۱ رای الکترال آن را در جریان انتخابات روز سوم نوامبر (۱۳ آبان) کسب کند.

مایک پنس به دنبال طرح اولین اعتراض به نتیجه آرای الکترال و با توجه به حمایت تد کروز، سناتور ایالت تگزاس از اعتراض مطرح شده اعلام کرد که نشست مشترک مجالس نمایندگان و سنا متوقف می شود تا هر کدام از دو مجلس به طور جداگانه اعتراض مطرح شده را بررسی کنند.

وفاداران به دونالد ترامپ برای جلوگیری از تائید نتیجه آرای الکترال هر کدام از ایالت ها به موافقت اکثریت هر دو مجلس با اعتراض مطرح شده نیاز دارند. این در حالی است که دموکرات ها اکثریت کرسی های مجلس نمایندگان را در اختیار دارند. شماری از سناتورهای جمهورخواه همچون میت رامنی، سناتور ایالت یوتا نیز پیش از این اعلام کرده بودند با اعتراض ها به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری موافقت نخواهند کرد.

رهبر اکثریت جمهوریخواهان در مجلس سنا درخواست ترامپ را رد کرد

میچ مک کانل، رهبر اکثریت جمهوریخواه در مجلس سنا در نشست روز چهارشنبه این مجلس برای بررسی اعتراض مطرح شده به آرای الکترال ایالت آریزونا با درخواست دونالد ترامپ برای عدم تائید پیروزی جو بایدن مخالفت کرد.

وی که در چهار سال گذشته از متحدان سیاسی دونالد ترامپ بود تاکید کرد که کنگره و مجلس سنا امکان گزینش رئیس جمهوری به جای رای دهندگان را ندارد. او افزود که جلوگیری از تائید پیروزی جو بایدن «ضربه ای ماندگار» به نهادهای جمهوری ایالات متحده آمریکا و قانون اساسی این کشور خواهد زد.

چاک شومر، رهبر اقلیت دموکرات در مجلس سنا نیز معترضان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری را به همراهی با «تلاش برای کودتا» متهم کرد.

[کد خبر:AJ34674]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

جدیدترین مطالب