آینه جم- 370Z یکی از محبوب ترین خودروهای اسپرت جهان است که نیسان اولین بار در سال 2009 آنرا روی خط تولید خود قرار داد. از آن زمان تا کنون عضو جدیدی در خانواده Z معرفی نشده اما سرانجام تصاویر رسمی Z Proto  منتشر شد تا کمپانی ژاپنی یکبار دیگر هواداران خود را غافلگیر کند.

پروتو در نامگذاری این خودرو به مفهوم پروتوتایپ یا همان نمونه اولیه است و این محصول هنوز وارد فاز فروش نشده است.

طراحی

همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید؛ زد پروتو یک الگوی مینیمال تمام عیار است که در طراحی آن توجه خاصی نیز به تزریق عناصر کلاسیک دهه هفتادی نیز شده تا از این طریق جذابیت های یک اسپرت خاص را همراه خود داشته باشد. سابقه ارائه اولین مدل نیسان زد به دهه 70 میلادی باز می گردد.

برای این محصول از رینگ های آلومینیومی 19 اینچی استفاده شده است.

از منظر ابعاد؛ زد پروتو برابر با 4381 میلیمتر در طول، 1849 میلیمتر در عرض و 1310 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. این ابعاد در مقایسه با 370 زد که 4254 میلیمتر در طول، 1844 میلیمتر در عرض و 1316 میلیمتر در ارتفاع توسعه دارد، تفاوت هایی را نشان می دهد.

کابین

کابین زد پروتو یک محیط پیشرفته و فناورانه است که با جزئیات اسپرت بر جذابیت های آن افزوده شده است. نشانگر دیجیتال 12.3 اینچی اطلاعات آمپر و نمایشگر اصلی لمسی 9 اینچی ویژه تنظیمات سیستم سرگرمی از فناورانه های این کابین هستند.

پیشرانه

نیسان زد جدید احتمالا از موتور 6 سیلندر توربو دوقلو با 400 اسب بخار خروجی استفاده خواهد کرد. این در شرایطی است که 370 زد از موتور 332 اسب بخاری استفاده می کند. نمونه اولیه زد جدید به جعبه دنده 6 سرعته دستی مجهز شده اما نیسان به این موضوع اشاره کرده که نمونه اتوماتیک برای این خودرو در حال توسعه است.

همانطور که اشاره شد این محصول فعلا در مرحله مفهومی قرار دارد اما سال آینده با ارائه مدل 2022 آن انتظار می رود قیمت پایه از 40 هزار دلار آغاز شود.

مازیار دانیالی

[کد خبر:AJ33765]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

 تفریح زیر سایه کرونا

جنگل شگفت انگیز فندقلو/تصاویر

جنگل شگفت انگیز فندقلو/تصاویر

جنگل شگفت انگیز فندقلو

جدیدترین مطالب