بازی دو تیم فوتبال ملی فرانسه و ترکیه در چارچوب رقابت‌های قهرمانی یورو 2020، دیشب (دوشنبه شب) برگزار و با نتیجه مساوی 1 بر 1 خاتمه یافت.

به گزارش آینه جم از حواشی بازی دیشب، سلام نظامی دوباره بازیکنان تیم ملی فوتبال ترکیه پس از زدن گل مساوی به فرانسه بود.

این دومین بار در 1 هفته گذشته است که بازیکنان تیم ملی فوتبال ترکیه برای حمایت از عملیات نظامی ارتش ترکیه در سوریه، در بازی فوتبال سلام نظامی می‌دهند؛ اقدامی که به شدت از سوی ملی گرایان ترکیه ای مورد حمایت قرار گرفته اما همزمان انتقادهای بین‌المللی زیادی را برانگیخته است.

بر اساس گزارش سی‌ان‌ان ترک، تلویزیون فرانسه صحنه‌های سلام نظامی بازیکنان تیم ملی فوتبال ترکیه در دقیقه 82 بازی و پس از زدن گل مساوی به فرانسه را سانسور کردند. بازیکنان تیم ترکیه پس از زدن گل مساوی به سمت جایگاه طرفداران تیم ملی ترکیه رفته و سلام نظامی دادند.

از دیگر حواشی بازی دیروز فراخوان برخی احزاب و شخصیت‌های سیاسی فرانسه برای لغو بازی دو تیم به خاطر اقدام نظامی ترکیه در سوریه و سلام نظامی بحث برانگیز بازیکنان تیم ترکیه در حمایت از این کارزار نظامی، بود.

"ژان ایو لودریان"، وزیر خارجه فرانسه که گفته بود برای تماشای این مسابقه به استادیوم اصلی پاریس می‌رود، دیروز اعلام کرد که این تصمیم را در اعتراض به حمله نظامی ترکیه به شمال سوریه، عملی نخواهد کرد.

 هفته گذشته نیز بازیکنان تیم ملی فوتبال ترکیه در بازی مقابل آلبانی، سلام نظامی دادند که بسیار بحث برانگیز شد. منتقدان این حرکت بازیکنان فوتبال ترکیه معتقدند این اقدام با قوانین فدراسیون‌های ورزشی برای دخالت ندادن مسایل سیاسی در ورزش، مغایرت دارد.

انتظار می‌رود تیم ملی فوتبال ترکیه به خاطر این اقدام بازیکنانش از سوی "کنفدراسیون فوتبال اروپا" (یوفا) مجازات شود.

لحظه شادمانی پس از گل مساوی ترکیه به فرانسه در مقابل جایگاه طرفداران تیم ملی ترکیه
لحظه شادمانی پس از گل مساوی ترکیه به فرانسه در مقابل جایگاه طرفداران تیم ملی ترکیه
[کد خبر:AJ29803]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

جدیدترین مطالب