شکل فرضی انسان در سال 2100 میلادی طراحی و منتشر شد. پیش بینی شده شکل بدن انسان در سال های آینده به دلیل استفاده بیش از اندازه از گوشی موبایل، تغییرات اساسی داشته باشد.

به گزارش آینه جم  به نقل از سایت روزنامه مصری "الیوم السابع"، شماری از پژوهشگران دانشکده پزشکی در دانشگاه تولیدو ایالت اوهایو آمریکا نمونه سه بعدی از شکل انسان در حدود سال 2100 میلادی ارائه کرده اند.

این الگوی سه بعدی نشان می دهد که بدن انسان به دلیل استفاده طولانی مدت از دستگاه های الکترونیک به ویژه گوشی موبایل، دچار تغییراتی خواهد شد.

انسان ها در سال 2100 چگونه می شوند؟

این نمونه انسان فرضی مشخص می کند کمر انسان، خم خواهد شد شکل انگشتان دست به صورت چنگکی تبدیل خواهد شد. عضلات گردن قوی تر و بزرگتر می شود تا گردن بتواند به سمت جلو انحنی پیدا کند.

علاوه بر این، جمجمه، ضحیم تر و حجم محل مغز کوچکتر می شود تا در برابر پرتو افشانی امواج فرکانس رادیویی گوشی های موبایل از مغز حفاظت کند.

همچنین پلک های داخلی چشم ضخیم تر خواهد شد تا از چشم ها در برابر اشعه مستمر نور حفاظت بیشتری انجام می شود.

کالیب باک کارشناس بهداشتی و پژوهشگر شرکت کننده در این بررسی گفت: سپری کردن ساعت های طولانی در نگاه کردن به گوشی موبایل باعث می شود وزن بیشتری بر ستون فقرات فشار بیاورد تا بتواند از سر، پشتیبانی کند.

وی افزود: همچنین نشستن ساعت های طولانی یعنی اینکه جثه بدن به سمت جلو می آید زیرا افراد، مستقیم، نمی نشینند. به همین دلیل به مرور، طول گردن برای تحمل وزن اضافه، بیشتر می شود.

[کد خبر:AJ28876]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تصاویر/ زندگی در تار و پودِ تنبور

تصاویر/ زندگی در تار و پودِ تنبور

 زندگی در تار و پودِ تنبور

برداشت طلای سرخ در دامنه های زاگرس/تصاویر

برداشت طلای سرخ در دامنه های زاگرس/تصاویر

برداشت طلای سرخ در دامنه های زاگرس

یاقوت سرخ هورامان‎/تصاویر

یاقوت سرخ هورامان‎/تصاویر

یاقوت سرخ هورامان‎

جدیدترین مطالب