"پاتریک کریل" رهبر کلیسای پرقدرت ارتدکس (ارتدوکس) روسیه روز جمعه برای مقابله با گسترش ویرس کرونا یکی از شمایل مقدس این کلیسا را سوار خودرو کرد و همراه با کاروان خود در خیابان‌های مسکو راند.

به گزارش آینه جم به نقل از رویترز، این رهبر کلیسای ارتدکس با در دست داشتن نماد "مریم عذرا" در همراهی چندین خودروی براق سفید و مشکی بیش از 109 کیلومتر در خیابان‌های مسکو حرکت کرد.

حرکت خودروهای رهبر کلیسا و تیم همراهش از تلویزیون دولتی روسیه و چند شبکه مذهبی کلیسایی به نمایش درآمد.

پرجمعیت‌ترین شهر اکوادور علاوه بر بحران افزایش تصاعدی بیماران کرونایی با بحران اجساد بیماران فوت شده کرونایی نیز روبروست.

در پی مصاحبه انجام شده یکی از متخصصین بیمارستان مسیح دانشوری در خصوص داروی فاوی پیراویر (favipiravir)، معاون درمان وزارت بهداشت به نمایندگی از کمیته علمی مستقر در معاونت درمان وزارت بهداشت، اطلاعیه ای صادر کرد.

آینه جم؛ مجله تصويري سلاح- در اولين روز از ماه می سال 1960 بود كه كابين خلبان هواپيماي شناسايي دوربرد بلند پرواز لاكهيد U-2 در حال پرواز بر فراز قلمرو شوروی به وسيله سيستم هشدار موشكي به صدا درآمد. اين هواپيما مورد هجوم دست كم 14 موشك سطح به هواي S-75 دوينا ساخت اتحاد جماهير شوروي قرار گرفته بود.

يكي از اين موشك ها به قسمت پشتي U-2 اصابت و با شكاف دم آن جت را در مسيري مارپيچي به سمت حومه روسيه پرتاب كرد. در همين حين فرانسیس گری پا

اکنون با دشمنی نامرئی در حال مبارزه هستیم و از ما خواسته شده است تا برای محافظت از خود و دیگران تغییراتی را در زندگی روزمره خود ایجاد کنیم.

قرنطینه به تدریج در شهر چینی ووهان به عنوان مرکز شیوع ویروس کرونا در جهان حذف می‌شود. این روند برای همه ساکنان این شهر به اندازه کافی سریع نیست تا بتوانند مشتاقانه به مراکز خرید و سوپرمارکت‌ها رفته و به داستان پیک‌های ارسالی پایان دهند. از طرفی هجوم ناگهانی بسیاری از مردم به سوپرمارکت‌ها باعث شکل‌گیری صف‌های طولانی در برابر فضای خارجی این فروشگاه‌ها شده است.

روابط عمومی مجلس در اطلاعیه ای توضیحاتی درباره ابتلای رییس مجلس شورای اسلامی به کرونا ارائه کرد.

به گزارش آینه جم به نقل از خانه ملت، در پی تماس های برخی نمایندگان محترم و همکاران در مجلس شورای اسلامی که جویای حال جناب آقای دکتر لاریجانی، ریاست محترم مجلس گردیده اند، اداره کل فرهنگی و روابط عمومی مجلس اطلاعیه ای منتشر کرد. متن این اطلاعیه بدین شرح است:

"در پی تماس های برخی نمایندگان محترم و همکاران در مجلس شورای اسلامی که جویای حال جناب آقای دکتر لاریجانی، ریاست محترم مجلس گردیده اند، به آگاهی می رساند حسب اطلاع واصله از حوزه ریاست مجلس، به دنبال بروز برخی علائم ، از ایشان آزمایش کرونا به عمل آمد و با توجه به نتیجه مثبت آن در حال حاضر در قرنطینه و تحت درمان می باشند".

آینه جم: سخنگوی ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا گفت: ادارات باید با یک سوم ظرفیت و حتی کمتر تا ۲۰ سخنگو کرونا اصفهانفروردین به فعالیت بپردازند و با تشخیص مدیر اداره تعداد نیرو‌ها باید به حداقل برسد.

آینه جم: هرسال از نقاط مختلف کشور، مسافران نوروزی شیراز را به عنوان مقصد خود انتخاب می‌کردند و با حضور خود در این شهر صفا، صمیمیت و برکت به ارمغان می‌آوردند و مردم شیراز با آغوش باز مثل همیشه میهمان نوازی می‌کردند. امسال، نوروز ۱۳۹۹، برای جلوگیری از گسترش شیوع ویروس کرونا، میهمانان نوروز شیراز در خانه‌ها ماندند، و با پایان نوروز جای خالی‌شان بیشتر از گذشته احساس شد و شهر بدون حضور آنان صفای نوروز را نداشت. نوروز ۱۳۹۹، شیراز جات خالی بود کاکو... (مجموعه عکس حاضر مروری کوتاه است بر حال و هوای نوروز سال‌های ۱۳۹۶ الی ۱۳۹۸ شیراز و قاب خالی نوروز ۱۳۹۹)/امین برنجکار

به گزارش آینه جم: وزیر کشور گفت: ماموریتی که به این کمیته داده شد، این بود که شرایط بازفعالیت حوزه های مختلف از نظر اجرایی بررسی شود و هرتصمیمی که ستاد ملی برای شرایط پیش رو اتخاذ کرد، آمادگی لازم برای اجرای آن مهیا باشد.

 
آینه جم: بر اساس اطلاع دریافتی از حوزه ریاست مجلس، به دنبال بروز برخی علائم، از ایشان آزمایش کرونا به عمل آمد و با توجه به نتیجه مثبت آن در حال حاضر در قرنطینه و تحت درمان می باشند".

شهر اهواز امسال متفاوت‌تر از همه سال‌ها در روز طبیعت به دلیل شیوع کرونا آرام، خلوت و ساکت است.

آینه جم:  دونالد ترامپ که دولت او با چالش تامین ماسک و دیگر مایحتاج پزشکی و بهداشتی برای بیمارستان های آمریکا مواجه شده، دیروز (دوشنبه) در نشست خبری روزانه خود در کاخ سفید، یک دستگاه  جدید تست سریع ویروس کرونا را معرفی کرد که سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) آن را مورد تایید قرار داده است. این دستگاه که ساخت یک شرکت آمریکایی است قادر است ظرف مدت 5 دقیقه نتیجه تست کرونا را معلوم کند.

آینه جم- حتما بارها تصاویر مرتبط با تبدیل بوگاتی، فراری، لامبورگینی، بنتلی، مک لارن و دیگر محصولاتی در این سطح به خودروی پلیس را مشاهده کرده اید! دوبی یکی از مناطقی است که توجه ویژه ای به این موضوع داشته است.

خودرو خاص شخصیت بهتاش در سریال پایتخت که مورد توجه مخاطبان این سریال قرار گرفته، در اصل نسخه کروک خودرو مگان است.

جهان در فضای بسته خانه پناه ‌گرفته و به قرنطینه رفته تا با ویروس کرونا بجنگد اما در میان همین فضای بسته‌ی قرنطینه ویژگی‌های متفاوت فرهنگی ملت‌ها رو می‌شوند.

به گزارش آینه جم به نقل از "بی‌بی‌سی"، می‌گویند شخصیت حقیقی انسان‌ها در طول یک بحران نمایان می‌شود و از آنجا که ویروس کرونا به عنوان یک بحران با حجم زیادی از آموخته‌ها خود را اثبات کرده، پس می‌توان این مثل را برای فرهنگ‌ها و کشورها نیز به کار برد.

جهان این روزها خود را به درون یک تانکر بزرگ انداخته تا از سرعت شیوع کرونا بکاهد اما در این میان پدیده‌ای جالب شکل گرفته که در آن شهر‌ها و کشورها به اشکالی متفاوت، خلاقانه یا دلهره‌آور "فرهنگ‌ قرنطینه" خود را تعریف کرده یا نشان می‌دهند.

در ایتالیا ایزوله‌سازی خودساخته شهروندان به برخاستن صدای موسیقی "اپرا" از بالکن‌ها منجر شد. بلژیکی‌ها همچنان سیب‌زمینی سرخ کرده را به عنوان نماد کشورشان در کوچه و خیابان می‌خورند و در اسکاندیناوی هنوز مردم در حال فشار دادن پدال دوچرخه در مسیر کار خود هستند.

از یک سو این بیماری جهانی به ماهیت اصلی اموری می‌پردازد که برای ملت‌ها اهمیت زیادی دارد و شخصیت کشورهای مختلف جهان را بی‌پرده و شفاف نشان می‌دهد و از طرف دیگر رو شدن این ویژگی‌ها در میانه بحران نشان می‌دهد که انسان‌ها،مکان‌ها و فرهنگ‌ها دنیای ما را به طرز شگفت‌انگیزی متنوع ساخته‌اند.

فرانسه

فرانسه بدون فروشگاه‌های نان و شیرینی فرانسوی؟ هرگز. ممکن است "برت" (کلاه کج فرانسوی زنانه) روزی از مد بیافتد، اما نان سنتی "باگت" فرانسوی هرگز. نه حتی در اوج بحران کرونا.

به دنبال ایتالیا، دولت فرانسه اقدامات سخت‌گیرانه بیشتری برای خروج مردم از قرنطینه در نظر گرفت و فرانسوی‌ها نیز پس پر کردن فرم‌های مخصوص و بررسی آن توسط نیروهای ویژه قادر به خروج از خانه هستند. این کشور تمام شغل‌های "غیرضروری" را تعطیل کرده است. با این وجود سوپرمارکت‌ها و داروخانه‌ها به عنوان مراکز حساس باز هستند. اما با فرمان رسمی وزارت بهداشت "فرانسه" حدود 40 مرکز استثنا تحت عنوان "ضرورت برای ادامه زندگی مردم" در طول دوران قرنطینه باز خواهند ماند. این مراکز شامل فروشگاه‌های نان فرانسوی، قصابی، مراکز فروش پنیر، شراب و البته مغازه‌های محبوب و مخصوص فروش محصولات تنباکویی می‌شوند.

فرانسه تمام مراکز خرید غیر ضروری را تعطیل کرده اما دستور داده تا تمام فروشگاه‌های محبوب نان فرانسوی باز باشد/ عکس: Getty Images

فرهنگ نان فرانسوی در فرانسه

هر روز صبح از پاریس در شمال تا شهر "پروانس" در جنوب شرقی فرانسه عطر نان تازه خیابان‌های خالی را پر می‌کند و بیش از 33 هزار نانوایی در سرزمین اصلی فرانسه باز هستند.

نان فروشی‌های فرانسوی نزدیک به محل زندگی خبرنگار بی‌بی‌سی در فرانسه به روزمرگی هر روز زندگی‌شان از پختن تا چیدن نان‌های تازه باگت در فروشگاه‌های خود ادامه می‌دهند و از فاصله اجتماعی خود با دیگران مطمئن هستند.

به گفته "دومنیک آنراکت" مدیر صنف ملی نانوایان و شیرینی‌فروش‌های فرانسه (CNPBF)، "باگت نمادی از فرهنگ فرانسه است".

وی در این باره می‌گوید: فروشگاه‌های نان نقش حیاتی و مهمی در زندگی هر فرانسوی بازی می‌کنند.

به عنوان یک کودک فرانسوی اولین فروشگاهی که با آن آشنا می‌شوید، یک فروشگاه نان فرانسوی برای خرید بخشی از غذای است. به عنوان یک فرد سالخورده هم تنها جایی که هر روز با آن سر و کار دارید یک فروشگاه نان فرانسوی است.

مدیر صنف ملی نانوایان و شیرینی‌فروش‌های فرانسه در این باره افزود: باز نگه‌داشتن فروشگاه‌های نان فرانسوی در دوره بیماری همه‌گیر کرونا تصمیم بسیار عاقلانه‌ای بود. این فروشگاه‌ها در زنجیره تغذیه مردم این کشور حیاتی است و امکان حذف آن از چرخه غذایی مردم وجود ندارد. از طرفی بسیاری از مردم در نزدیکی سوپرمارکت‌ها زندگی نمی‌کنند تا به راحتی نان روزانه و تازه تهیه کنند.

"تیری ژیون"متخصص ساخت شراب در فرانسه و استاد تشخیص مزه در پاریس در این باره گفت: در فرانسه شراب نیز به اندازه مایع ضدعفونی کننده دست مهم است. فرانسوی‌ها بدون شراب وعده غذایی خوبی را نخواهند داشت. این موضوع مانند خوردن ساندویچی بدون نان است. در حال حاضر برخی از مغازه‌ها این نوشیدنی را در پک‌های 6 تا 12 تایی به دست شهروندان می‌رسانند.

فاصله‌گذاری اجتماعی فرهنگ دیده بوسی فرانسوی‌ها را نیز فعلا قطع کرده است. این مردم در ملاقات با یکدیگر گونه هم را می‌بوسند که این روزها از آن دوری می‌کنند اما بسیاری از آنها اعلام کرده‌اند که نمی‌گذارند بیماری، شادی و لذت زندگی را از آنها دور کند.

آلمان

زندگی شبانه برلین چیزی کم از افسانه نیست. کلوپ‌ها، مراکز موسیقی، غذاخوری و بارها این شهر را به مکان مقدسی برای "هدونیست"ها (علاقه‌مندان به فلسفه خوش‌گذرانی) تبدیل کرده است. برلین همچنین به عنوان مرکز "تکنو" یا موسیقی رقص الکترونیک نیز شناخته می‌شود.

اما اینک که دولت آلمان اجتماع بیش از دو نفر را ممنوع کرده و حتی "آنگلا مرکل" صدراعظم آلمان نیز به قرنطینه رفته، این سوال مطرح است که مردم آلمان مهمانی یا دورهمی جمعه، سه‌شنبه یا یکشنبه شب خود را چه کنند؟ فقط یک جواب وجود دارد: خانه.

اما چگونه؟ برلینی‌ها باید وارد یک سایت شوند و از خانه به کلوپی بپیوندند که به اجرای موسیقی و برنامه‌های معمول شبانه می‌پردازد. این ایده با حمایت اتحادیه کلوپ‌های برلین عملیاتی شده است. این اتحادیه از 245 کلوپ مستقل و سالن کنسرت تشکیل شده و از طریق فضای مجازی برنامه‌های معمول کلوپ‌ها را در دوران قرنطینه اجرایی می‌کند. در سایت زمان و ساعت پخش هر کلوپ، گروه موسیقی و دی‌جی اطلاع‌رسانی می‌شود. برای وارد شدن به کلوپ در برلین معمولا مردم از ساعت‌ها قبل صف می‌کشند اما در فضای مجازی برنامه‌ها حدود ساعت 19 شروع شده و تماشاچیان با کمک مالی از برگزار کنندگان مانند خواننده، نوازندگان و دی‌جی‌ها در دوران قرنطینه حمایت می‌کنند.

برلین همچنان در دوران قرنطینه  کنسرت، برنامه‌های موسیقی، رقص و پایکوپی خود را از طریق فضای مجازی برگزار می‌کند. این شهر به عنوان مرکز موسیقی "تکنو" در جهان شناخته می‌شود/ عکس: Getty Images

برلین پایتخت موسیقی تکنو

"دیمتری هگمان" صاحب باشگاه "ترسور" در این باره می‌گوید: سایت UWS نشان‌دهنده اتحاد عمیق بین باشگاه‌داران برلین است زیرا همه ما در یک قایق هستیم.

شاید حضور مجازی در این کلوپ‌ها کمی عجیب به نظر آید، اما برای "کایزا برگر" برلینی این روند فرصتی عالی برای گوش کردن به موسیقی دیجی‌های مورد علاقه‌اش در دوران قرنطینه است. او در حالیکه با لباس راحتی خود در کنار سگش در خانه نشسته، می‌گوید: من واقعا از مهمانی و موسیقی لذت می‌برم. حتی گاهی در اتاق نشیمن خود می‌رقصم. در نیمه‌های شب و پس از پایان برنامه موسیقی می‌خوابید و در روز بعد خود را برای برنامه مجازی کلوپی دیگر در ساعت 19 عصر آماده خواهید کرد.

"راکودل فداتو" به عنوان یک آلمانی در این باره می‌گوید: دیدن دوباره گروه‌های موسیقی دی‌جی در فضای مجازی یک تجربه درخشان است. اگرچه رقصیدن در خانه و در برابر صفحه نمایشگر عجیب است اما می‌تواند تمام فکر و خیال‌های عجیب این روزها را برای دقایقی از ما دور کند.

هگامن به عنوان یک باشگاه‌دار برلین در این باره گفت: اگرچه این روزها برای مردم جهان بسیار عجیب و نادر است، اما نمی‌تواند روح زندگی شبانه برلین را از بین برده یا حذف کند. مردم در فضای مجازی هم دور هم جمع می‌شوند.

وی افزود: نمی‌دانم در طولانی مدت چه اتفاقی می‌افتد اما پس از تمام شدن ماجرای کووید 19 مردم به باشگاه آمده و دورهمی‌ها از سر گرفته خواهد شد.

هند

برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا، "نارندرا مودی" نخست‌وزیر هند دستور قرنطینه 21 روزه را در کشور 1.3 میلیارد نفری‌اش اعلام کرده است. بسیاری از مردم هند در تلاشند در این دور قرنطینه برای خرید نیازهای اساسی و پزشکی خود برنامه‌ریزی کنند. در کشوری که شست‌وشو و استفاده از شیر آب اعتیاد محسوب می‌شود، خبری در مورد احتکار دستمال توالت نیست.

کمی بعد از اعلام نخست‌وزیر مودی، "ویرات کوهلی" کاپتیان تیم ملی کریکت هند و "انوشکا شارما" همسر محبوب بالیودی‌اش (سینمای هند) به عنوان مشهور‌ترین زوج این روزهای هند از طریق توئیتر به 55 میلیون طرفداز خود اعلام کردند: از دستورات دولتی اطاعت کنیم و متحد شویم". با این وجود آنچه برای هندی‌ها در این سه هفته بسیار سخت تلقی می‌شود، جدا و دور از هم ایستادن است.

مقامات هندی با کشیدن حلقه‌های جدا از هم روی زمین تلاش دارند به مردم هند جدا ایستادن در صف‌ را آموزش دهند/ عکس: هندوستان تایمز/ Getty Images

اموزش دور ایستادن مردم هند

در حال حاضر هندی‌ها قابلیت‌های بسیار زیادی را جهان اثبات کرده‌اند. اما صف‌کشیدن یکی از آنها نیست. در کشوری با جمعیت زیاد، فضای شخصی عملا وجود ندارد. اگر کسی از هند بازدید کرده باشد به خوبی می‌داند فاصله زیاد بین مردم هرگز وجود نداشته است. هنوز هم معلوم نیست کشیدن حلقه‌های گچی روی زمین تا چه حد به مردم هند کمک می‌کند. در هند بسیاری از مردم بدون توجه صف و فاصله خود با دیگران تلاش دارند با صدای بلند خود را زودتر از بقیه به پیشخوان فروشگاه رسانده و کارشان را راه بیاندازند.

بنابراین در زمان قرنطینه، سوپر مارکت‌ها با کشیدن حلقه‌های گچی روی زمین تلاش خود را برای آموزش فاصله ایمنی و  حفظ بیشتر سلامتی به مردم آغاز کردند. "ماماتا بنرجی" سروزیر ایالت بنگال غربی به طور ناگهان و بی‌برنامه به یک بازار محلی رفت و با کشیدن حلقه‌های گچی روی زمین مفهوم فاصله اجتماعی را به تعداد زیادی از مردم آموخت.

استرالیا

اگر تنها یک سنت وجود داشته باشد که استرالیایی‌های عاشق طبیعت را در هر شرایطی در جزیره احاطه شده با کوسه‌ها، تمساح، حشرات سمی و عنکبوت‌ها به طبیعت بکشد، چادر  زدن در عید پاک است. به طور معمول در این موقع از سال بسیاری از استرالیایی‌ها خود را برای گذران تعطیلات آخر هفته در طبیعت، چادر و خوردن کباب‌های آتشی با خانواده و دوستان آماده می‌کنند.

 در سال جاری تعطیلات عید پاک به دلیل قرنطینه خانگی متوقف شد. اما استرالیایی‌ها گروهی بسیار خلاق هستند، آنها تعطیلات عید پاک سال جاری را در خانه برگزار کرده و چادر زدند/ عکس: Getty Images

چادر زدن استرالیایی ها در خانه

در هفته‌های اخیر، صنایع کاروان و سفرهای  طبیعت‌گردی استرالیا بیش از 300 هزار نفر را تشویق کردند که در طول تعطیلات عید پاک در خانه بمانند و در حیاط یا اتاق نشیمن خود چادر بزنند. این گروه  از طریق فضای مجازی با طبیعت و حیوانات ارتباط برقرار کنند. برخی از محیط‌های طبیعی مانند باغ‌وحش ملبورن، پناه‌گاه "لون پین کوالا" و  یارک حیاط وحش "کوئیزلند" در این زمینه خدمات ویزه‌ای را به طبیعت‌گردان خانگی ارائه کردند  تا ارتباط بهتری با فضای بیرون از خانه برقرار کنند.

کره جنوبی

در بین بازارهای شلوغ شبانه، برنامه‌ریزی ساعتی کاری و فرهنگ هوشمند خستگی‌ناپذیر در سئول پایتخت کره جنوبی، این کشور به نام "سرزمین آرامش صبحگاهی"در جهان معروف است. اما در هفته‌های اخیر قرنطینه کره جنوبی فرهنگی شیرین و آرا‌م‌بخش را از فضای مجازی به این کشور تزریق کرد و آن نحوه آموزش حرفه‌ای قهوه "دالگونا"ی کره‌ایست.

معاشرت برای کره‌ای‌ها به معنای ملاقات در کافی‌شاپ‌هاست. به گزارش رویترز، کره جنوبی پرتراکم‌ترین کافی‌شاپ‌های جهان را دارد. اما با شروع قزنطینه کره‌ای‌ها شروع به آپلود و آموزش صحیح درست کردن قهوه با شکر، شیر و یخ کردند و تا بتوانند قهوه معروف خود به نام "دالگونا" را با حالت مخملی و افزودنی‌های خامه یا کره بادام زمینی در خارج از کافی‌شاپ مزه کنند.

دالگونا قهوه معروف کره جنوبی/ بی‌بی‌سی

دالگونا قهوه  معروف کره جنوبی

بنا به گزارش "گوگل ترند" شوق درست کردن و آموزش این قهوه در اواخر فوریه افزایش یافت. این موضوع باعث شد تا تعداد بیشتری زا مردم قرنطینه شده جهان برای درست کردن قهوه معروف کره‌ای در خانه دست‌به کار شوند. در حال حاضر دستور تهیه دالگونا به سبک ASMR-style در شبکه‌های اجتماعی توئیتر بیش از 3.5 ملیون بار دیده شده است. هشتگ دالگونا در تیک‌نوک نیز بیش از 64 میلیون بار دیده شده است.

شاید شیرین‌تر از فرهنگ آموزش و درست کردن قهوه دالگونا گرایش مردم کره به قرار دادن یادداشت تشکر از کارگران زحمت‌کش پست و پیک در ایام قرنطینه است. گاهی این یادداشت در کنار هدیه‌ای کوچک قرار می‌گیرد. در فرهنگ کره‌ای یادداشت تشکر بسیار عمیق‌تر از تشکر کلامی یا ایمیل محسوب می‌شود. مجله "تایمز کره" یک بار به نقل از یکی از زبان شناسان بزرگ کره جنوبی نوشت: اجداد ما بر این باورند که نامه‌های دست‌نوشته نشان‌دهنده احساسات شخصی و عواطف هستند.

هزاران تصویر اینتساگرامی از دست‌نوشته‌های مردم این کشور خطاب به کارگران پیک منتشر شده و بسیاری از آنها با این جمله معروف تمام می‌شوند:" امیدوارم دیگر کرونا قربانی دیگری نگیرد".

پس از تعطیل شدن یک گرمخانه (خیریه وابسته به کلیسای کاتولیک) در شهر "لاس‌وگاس" آمریکا که در آن یک بیمار کرونایی پیدا شد، این بی خانمان‌ها که شب‌ها  را در آن مرکز به صبح می‌رساندند، از بیم شیوع ویروس کرونا و آلوده بودن محیط بسته به پارکینگ روباز مرکز منتقل شدند و با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی شب را به صبح رساندند.

 

 

وقتی نام ویتامین C را می شنوید، آنچه احتمالا در ذهن شما نقش می بندد پیشگیری و درمان بیماری هایی مانند اسکوربوت و سرماخوردگی است. اما آیا می دانستید که این ماده مغذی می تواند برای سلامت کلی انسان مفید باشد؟

استاندار فارس بامداد دوشنبه اعلام کرد که ناآرامی ناشی از بروز درگیری بین برخی زندانیان در بندهای زندان مرکزی شیراز (عادل آباد) کنترل شده است و شایعات مطرح شده درباره فرار زندانیان صحت ندارد.

به گزارش آینه جم، عنایت الله رحیمی در گفت و گو با ایرنا افزود:‌ در حال حاضر، شرایط در زندان مرکزی شیراز تحت کنترل است.

در پی ناآرامی در زندان عادل‌آباد، برخی در شبکه‌های اجتماعی ادعا کردند که تعدادی از زندانیان از این زندان فرار کرده‌اند که استاندار فارس در این باره گفت: ‌این شایعه تکذیب می‌شود و هیچ زندانی فرار نکرده است.

وی از شهروندان خواست که از دامن زدن به این شایعه بی‌اساس خودداری کنند.

در آخرین ماه های سال 98 مدیران ایران خودرو و سایپا برخی از محصولات جدیدشان را در حاشیه جلسه دولت به نمایش گذاشتند. این محصولات که برخی از آنها بر مبنای پلت فرم های جدید طراحی شده بود کنجاوی برخی از مخاطبان خودرویی را برانگیخت که در این مطلب نگاهی داریم به یکی از این محصولات که با کد K132معرفی شده است.

آینه جم؛ مازیار آقازاده - با "پاندمی" ویروس کرونا طی هفته‌های گذشته، بشر با بزرگ‌ترین بحران جهانی خود دست و پنجه نرم می‌کند.

بسیاری امیدوارند با چند هفته قرنطینه سراسری و شکسته شدن زنجیره انتقال ویروس کرونا همه چیز تمام و ختم به خیر شود.

بسیاری از اروپایی‌ها شرایط سخت قرنطینه را برای مقابله با شیوع  ویروس کرونا تحمل می‌کنند اما سوئد که بیشتر مردم آن تنها زندگی می‌کنند، زندگی نرمال‌تری را در پیش گرفته و به مردم اجازه می‌دهد تا بیشتر به هم نزدیک شوند.

گزارش تصویری

طبیعت بهاری قزوین/تصاویر

طبیعت بهاری قزوین/تصاویر

طبیعت بهاری قزوین

طبیعت بهاری باغات گلابی/تصاویر

طبیعت بهاری باغات گلابی/تصاویر

 طبیعت بهاری باغات گلابی/تصاویر

دست‌های خالی دریا/تصاویر

دست‌های خالی دریا/تصاویر

دست‌های خالی دریا

جدیدترین مطالب