اینه جم: هواشناسی بوشهر اعلام کرد: بارش‌ خفیف و پراکنده باران تا امشب ادامه دارد و پنجشنبه و جمعه هم آسمان این استان بارانی خواهد شد.

به گزارش آینه جم؛ کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که تا امشب بارش‌ خفیف و پراکنده باران در استان ادامه دارد. همچنین از امروز تا چهارشنبه به سبب افزایش نسبی سرعت وزش باد در برخی ساعات ارتفاع موج دریا نیز به طور نسبی افزایش خواهد یافت.

محمدرضا انصاری افزود: پنجشنبه و جمعه نیز به سبب عبور موج ناپایدار کم دامنه ضمن افزایش سرعت وزش باد، احتمال بارش‌های خفیف و پراکنده باران دور از انتظار نخواهد بود.

او ادامه داد:  از امشب به تدریج شاهد کاهش ابر خواهیم بود و فردا احتمال مه صبحگاهی در برخی نقاط وجود دارد.

این کارشناس هواشناسی عنوان کرد: جهت وزش باد امروز در سواحل شمالی و مرکزی بیشتر شرقی تا شمال شرقی با سرعت ۱۴ تا ۳۸ و بر روی دریا گاهی تا ۴۰ کیلومتر در ساعت پیش بینی می‌شود اما در سواحل و فراساحل جنوبی جنوب شرقی تا شمال شرقی با سرعت ۸ تا ۳۶ کیلومتر در ساعت خواهد بود. از فردا جهت باد شمال غربی با سرعت ۸ تا ۳۶ کیلومتر در ساعت خواهد شد.

انصاری، ارتفاع موج را ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر پیش بینی کرد که امروز در سواحل شمالی و مرکزی گاهی به ۱۵۰ سانتیمتر می‌رسد.

او بیان کرد: در شبانه روز گذشته، جم و بندر امام حسن با ۷ و دیر با ۲۶ درجه سلسیوس کمترین و بیشترین دما را داشته‌اند.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۳:۴۵ بامداد، مد اول ساعت ۰۹:۴۵، جزر دوم ساعت ۱۵:۴۰ و مد دوم ساعت ۲۱:۴۰ خواهد بود.

[کد خبر:AJ35110]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

مزرعه کلزا در روستای زرندین نکا/تصاویر

مزرعه کلزا در روستای زرندین نکا/تصاویر

    مزرعه کلزا در روستای زرندین...

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

جدیدترین مطالب