آینه جم: هرچند اکنون در دوران کرونا و محدودیت تردد هستیم، اما قطعا یکی از پیش نیازهای توسعه گردشگری، احداث هتل های مناسب است، موضوعی که بوشهر از این نظر دارای ضعف و اشکال است.

به گزارش آینه جم؛ در سالیان گذشته بارها وعده احداث هتل های چند ستاره و حتی ساخت در دریا به مردم داده شده، اما همه چیز در حد حرف مانده بود تا اینکه از مدتی پیش شرکت سرمایه گذاری و توسعه بوشهر به ساخت اولین هتل 5 ستاره استان اقدام کرد و با تجهیز کارگاه، عملا پروژه را استارت زد.

اما حالا مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه استان بوشهر از تعطیلی عملیات اجرایی ساخت هتل پنج ستاره لیان توسط شهرداری بندر بوشهر خبر می دهد.

مهرداد ابراهیمی با بیان اینکه استان بوشهر با داشتن بیش از ۹۰۰ کیلومتر ساحل زیبا و بکر یکی از مهم‌ترین نقاط برای گردشگری محسوب می‌شود و هم‌اکنون نیز باوجودی که زیرساخت‌های مناسب برای گردشگران فراهم نشده ولی هرساله شاهد حضور گسترده مردم در سواحل استان هستیم افزود: ایجاد هتل یکی از مهم‌ترین پیش‌نیازهای توسعه گردشگری است که استان بوشهر با کمبودهایی در این زمینه روبرو است و هتل مناسبی برای گردشگران وجود ندارد.

ابراهیمی افزود: در راستای این دغدغه، عملیات اجرایی ساخت هتل پنج ستاره لیان بوشهر در بزرگراه امام علی (ع) با حمایت استاندار و مدیران استانی آغاز شده است.

وی خاطرنشان کرد: در حالی که زمین این هتل با کاربری گردشگری از سوی اداره کل راه و شهرسازی در اختیار ما قرار گرفت، اما شهرداری بوشهر اخیرا درخواست ۵ میلبارد تومان بابت تغییر کاربری داده که این درخواست براساس رای دیوان عدالت اداری غیر قانونی می باشد.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه بوشهر تصریح کرد: در حالی که در استان‌های دیگر در راستای توسعه گردشگری، سازندگان هتل از پرداخت عوارض ساخت و ساز معاف شده اند، اما ما حاضر به پرداخت کلیه عوارض قانونی هستیم ولی پرداخت عوارض تغییر کاربری براساس نصح صریح دیوان عدالت غیر قانونی است، چون زمین با کاربری گردشگری در اختیار ما قرار گرفته است.

ابراهیمی تصریح کرد: این پروژه با پیش بینی هزینه ۶۰۰ میلیارد تومانی آغاز شده که تاکنون با توجه به شرایط خاص زمین منطقه، ۳۰ میلیارد تومان هزینه زیرسازی آن شده و هرگونه اخلال در روند پروژه با توجه به گرانی روز افزون مصالح  و ماشین آلات، به افزایش هزینه پروژه منجر می شود.

وی ابراز امیدواری کرد: دستورات لازم جهت جلوگیری از تعطیلی این پروژه که می تواند نقش مهمی در توسعه شهر بوشهر  و یکی از زیر ساخت های مهم گردشگری بوشهر ایفا کند صادر شود.

[کد خبر:AJ35056]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

مزرعه کلزا در روستای زرندین نکا/تصاویر

مزرعه کلزا در روستای زرندین نکا/تصاویر

    مزرعه کلزا در روستای زرندین...

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

جدیدترین مطالب