آینه جم: مدیرصندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر بوشهر از پرداخت عیدی مشمولین این صندوق در استان بوشهر خبر داد.

به گزارش آینه جم؛ کیانوش کازرونی اظهار داشت: افرادی که پیش از ۳۱ شهریور ماه امسال مستمری بگیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر بوده، معادل یک ماه حداقل حقوق (۵۵۰ هزار تومان) عیدی دریافت کرده اند.

کازرونی خاطرنشان کرد: همچنین برای افرادی که در ۶ ماهه دوم بازنشسته یا حکم مستمری برای آنها صادر شده ۲۷۵ هزار تومان عیدی واریز شده است.

کازرونی یادآور شد: هم اکنون این میزان عیدی به حساب 500 سرپرست خانوار مشمول اعم از بازنشسته، از کار افتاده کلی و فوتی در استان بوشهر واریز شده است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی استان بوشهر با اشاره به مصوبه دولت مبنی بر پوشش بیمه اجتماعی رایگان گفت: در این راستا خانوارهای روستایی و عشایری استان بوشهر فاقد هرگونه بیمه، زیرپوشش صندوق بیمه اجتماعی قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه افراد یاد شده در سال نخست به صورت کاملا رایگان بیمه می‌شوند خاطر نشان کرد: این افراد از سال‌های بعد به‌تدریج اقدام به پرداخت حق بیمه خود می‌کنند.

 مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان بوشهر بیان کرد: از مهرماه امسال تمام کشاورزان، روستاییان و عشایر، مددجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی، قالی‌بافان فاقد بیمه، زنان سرپرست خانوار روستایی، شاغلان صنایع دستی تحت پوشش این بیمه قرار می‌گیرند.

کیانوش کازرونی اظهار داشت: این صندوق مستمری پیری، بازماندگی و از کار افتادگی پرداخت می‌کند و مستمری پیری با 15 سال سابقه بیمه‌ای در سن 65 سالگی واجد شرایط دریافت مستمری می‌شوند.

[کد خبر:AJ35000]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

مزرعه کلزا در روستای زرندین نکا/تصاویر

مزرعه کلزا در روستای زرندین نکا/تصاویر

    مزرعه کلزا در روستای زرندین...

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

جدیدترین مطالب