آینه جم: یکی از طرح های دولت، اختصاص دفترچه درمانی رایگان برای خانوار فاقد بیمه است، اما به گفته مدیرکل بیمه سلامت بوشهر، تاکنون 2 هزار هم استانی با وجود ثبت نام اولیه، برای دریافت دفترچه رایگان مراجعه نکرده اند.

به گزارش آینه جم؛ قبلا افراد فاقد پوشش بیمه درمانی باید در ازمون وسع از سوی وزارت رفاه در دهک هایی باشند که مشمول دفترچه رایگان یا تخفیف 50 درصدی هزینه بیمه شوند، اما با توجه به شیوع کرونا، این روال حذف شد و همه کسانی که بیمه نیستند می توانند به محض درخواست، رایگان از بیمه سلامت استفاده کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر با بیان اینکه همه کسانی که هیچ گونه بیمه درمانی ندارند می‌توانند به دفاتر پیشخوان مراجعه کنند تا بلافاصله برایشان دفترچه بیمه صادر شود می گوید: از حدود 10 هزار متقاضی دفترچه رایگان در استان، ۲ هزار نفر روند نام نویسی خود را ناتمام گذاشته‌اند و برای دریافت دفترچه مراجعه نکرده اند.

پرویز رمضانی افزود: موارد زیادی مشاهده شده افراد فاقد پوشش بیمه پس از مراجعه به بیمارستان و پایان عمل جراحی و بستری، وقتی با صورتحساب مواجه می شوند به فکر پوشش بیمه‎ای می‎افتند که در چنین موقعی کاری نمی‌توان برای آنها انجام داد، زیرا بیمه سلامت از روزی که دفترچه صادر شده، امکان پوشش هزینه ها را دارد.

وی بیان کرد: انتظار می‎رود افراد فاقد پوشش قبل از آنکه گرفتار بیمارستان و دکتر شوند، برای دریافت دفترچه بیمه اقدام کنند.

[کد خبر:AJ34738]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

جدیدترین مطالب