آینه جم؛    خبرنگاران «این رسانه » در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

 • نخست اینکه دورکاری به بهانه شیوع کرونا برای گروهی از مراجعان دردسرساز شده است! بررسی ها نشان می دهد اجرای دورکاری در برخی ادارات ضمن اینکه مراجعات را کاهش نداده، بلکه با کاهش تعداد کارمندان حاضر در ادارات، مدت انتظار مردم برای رسیدگی به امور راافزایش یافته است.
 • انتخاب سه معاون از خارج استان برای شرکت پخش فرآورده های نفتی بوشهر و بی توجهی به ظرفیت نیروهای بومی شرکت با تعجب همراه شده است. خبر می رسد علاوه بر معاونت های این شرکت، برای سمت های اقماری آن در جزیره خارگ و عسلویه نیز از مرکز تصمیم گیری می شود تا این ذهنیت پیش آید که شرکت پخش فرآورده های نفتی بوشهر به محلی برای نیروهای در آستانه بازنشستگی مبدل شده که جهت افزایش حقوق و مزایای بازنشستگی، به این منطقه اعزام می شوند. تاکنون نمایندگان استان خصوصا دو نماینده عضو کمیسیون انرژی پیرامون این موضوع واکنشی نشان نداشته اند.
 • شنیده شده با توجه به اعلام کاندیداتوری حسین دهقان وزیر سابق دفاع در انتخابات ریاست جمهوری، فعالیت هایی برای وی در بوشهر در حال انجام است. ظاهرا در این دوره علاقه نظامی ها برای کاندیداتوری در ریاست جمهوری افزایش یافته است.
 • مدیرکل آموزش و پرورش بوشهر به عملکرد اداره خود نمره 18 داده است. کرمی معتقد است افزایش 4 پله ای رتبه استان در کنکور سراسری یکی از شاخص ها برای این نمره دهی می باشد. اغلب اوقات مدیران از اعلام نمره برای عملکرد خود یا دستگاه شان صرف نظر می کنند و انتظار آن است که براساس شاخص های مشخصی، این ارزیابی توسط وزارت خانه اعلام شود.
 • معاون سیاسی استانداری بوشهر با اشاره به احتمال خرید و فروش رای در انتخابات گفته: عده‌ای دوست دارند نگاه حاکمیتی مردم و حق رای آنها را به ۲۰۰ هزار تومان بفروشند که این شیوه توهین به مردم است.
 • علی مظفری به عنوان فرماندار شهرستان کازرون معرفی شد. مظفری متولد شهرستان دشتی است که ریاست زندان برازجان، بخشدار کاکی، معاون فرمانداری اهواز و فرمانداری داراب را در کارنامه خود دارد.
 • وعده های شرکت ایمیدرو وابسته به وزارت صمت برای سرمایه گذاری در خصوص اسکله صادرات مواد معدنی بوشهر نافرجام مانده است. گویا جانمایی پروژه در اسکله خورشهاب مورد تایید کارشناسان این مجموعه قرار نگرفته و در بوشهر نیز محل موردنظر به دلیل وجود خورهای ساحلی، با ایراد محیط زیست مواجه شده است.
 • با خبر شدیم مدیر یکی از دستگاههای اجرایی بوشهر نسبت به افزایش آمار خودکشی نوجوانان طی ماههای گذشته ابراز نگرانی کرده است. گویا وی با اشاره به اینکه مدارس به عنوان سوپاپ اطمینان برای دانش آموزان دارای مشکل و مستعد خودکشی بوده، تعطیلی مراکز آموزشی ناشی از کرونا را یکی از عواملی دانسته که می تواند منجر به انزوا و احتمال خودکشی در نوجوانان منجر شود.
 • سرشماری خانه به خانه و کاغذی دیگر انجام نخواهد شد. گویا قرار است در سال ۱۴۰۵ سرشماری بدون حضور آمارگیران و تنها از داده‌های اداری ذخیره شده در دستگاه‌های اجرایی تأمین شود. گفتنی است در سرشماری سال ۱۳۹۵، حدود ۲۲ میلیون خانوار به ۷۵ پرسش در فرم‌های کاغذی پاسخ دادند و حدود ۲۲۰ تن کاغذ استفاده شد.
 • اهالی تئاتر خواستار مجوز فعالیت هستند. آنها با اشاره به اینکه بسیاری از مشاغل بازگشایی شده ولی اجازه اجرای صحنه ای و فضای آزاد به آنها داده نشده، می گویند: به‌خاطر محدودیت‌های کرونایی و تعطیلی مراکز فرهنگی، هنرمندان تئاتر شرایط کاری و معیشتی سختی را تجربه می‌ کنند.
 • مجلس برای افزایش مبلغ یارانه ‌ها در سال آینده طرح دارد. گویا نمایندگان در نظر دارند از طریق افزایش قیمت ارز مرجع از ۴۲۰۰ تومان به ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان، افزایش یارانه‌ ها را تامین کنند. دولت این تغییر را منجر به تورم بیشتر در اقلام وارداتی دانسته و با آن مخالف است.
 • ممنوعیت تردد شبانه کم ‌رنگ شده است. گویا با تغییر رنگ کرونایی استان به زرد و کاهش محدودیت‌ها، برخی ممنوعیت تردد خودرویی از ساعت 9 شب را پایان یافته فرض کرده اند. اخیرا سخنگوی ستاد ملی کرونا از ادامه ممنوعیت تردد خودرویی شبانه (21 تا 4 صبح) تا پایان سال خبر داده بود.
 • بانک‌ ها ضمانت سهام عدالت را برای ارائه کارت اعتباری قبول ندارند، از طرفی افرادی که شیوه غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده اند، امکان فروش آن را هم نداشته و عملا این سهام درحال حاضر نمی تواند کمکی به هزینه های زندگی شان باشد.
 • خلیج فارس 
[کد خبر:AJ34692]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

جدیدترین مطالب