آینه جم: رییس اتحادیه کانون های وکلای دادگستری می گوید: هیچ شغلی و صنفی به اندازه فعالان در این حرفه شفاف نیست، طوری که وکلا بابت تمر دادگاه مالیات می پردازند و در پایان سال مالی برای تمدید پروانه نیز مالیات پرداخت می کنند، ضمن اینکه پروانه هیچ وکیلی بدون مفاصا تمدید نمی‌شود.

به گزارش آینه جم؛ جعفر کوشا در حاشیه سفر یک روزه به بوشهر در نشست با خبرنگاران در هتل دلوار گفت: برخی ها معتقدند حق الوکاله‌ها شفاف نیستند و نجومی پرداخت می‌شود، این درحالی است که ما وکیل داریم که در اسنپ کار می‌کند و کارآموزان بیکاری هستند که به دلیل مشکل بودجه نمی‌توانند پروانه خود را تمدید یا دفتر اجاره کنند.

وی با بیان اینکه کسانی که ادعا می‌کنند وکیلان حق الوکاله نجومی می‌گیرند، این افراد را باید معرفی کنند، گفت: امروز در راستای شفاف سازی حق الوکاله‌ها، تمام قراردادها الکترونیکی شده، با این وجود برخی‌ها برای ایجاد هجمه برعلیه این نهاد ادعا می‌کنند "کانون وکلا شفاف نیست".

هر وکیل ماهیانه کمتر از دو پرونده دارد

کوشا با رد گرفتن سه پرونده از سوی یک وکیل در طی یک ماه افزود: با توجه به این که قراردادها الکترونیکی شده، بررسی‌ها نشان می‌دهد در ماه گذشته ۱۷۷ هزار قرارداد فیمابین وکلا و جامعه حقیقی و حقوقی هدف منعقد شده که با وجود ۶۰ هزار وکیل عضو اسکودا و ۴۰ هزار مشاور حقوقی قوه قضائیه، به هر وکیل کمتر از ۲ پرونده رسیده است.

کوشا ادامه داد: وکیلان به اندازه کافی معاضدت حقوقی و وکالت تسخیری انجام می‌دهند و این موضوع را در راستای مسئولیت اجتماعی و سوگند وکالت خود می دانند. 

وی در خصوض آخرین وضعیت وکلای بیکار گفت: اگرچه اشتغال وکلا، جزء وظایف ذاتی و سازمانی اسکودا نیست اما موضوع وکالت خانواده، تفاهم نامه با برخی از کسب و کارها مانند آژانس‌های املاک برای حضور هر وکیل پای هر قرارداد و بکارگیری وکلا در سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی به عنوان جایگزین کارشناسان حقوقی در دست پیگیری است.

آزمون وکالت امسال در اسفند برگزار می شود

رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری (اسکودا) در پاسخ به سوالی پیرامون لغو آزمون وکالت امسال در آذرماه به دلیل کرونا و زمان جایگزین آن گفت: با برنامه ریزی انجام شده، این آزمون ٢٢ اسفند ماه برگزار می شود.

جعفر کوشا افزود: در این آزمون ٨۰ هزار و ۵۰۰ داوطلب شرکت خواهند کرد که حدود 3 هزار نفر پذیرش می شوند.

[کد خبر:AJ34688]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

جدیدترین مطالب