اینه جم: مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر خبر داد: جایگاه استان در کنکور سراسری امسال با چهار رتبه جهش از ۱۵ به ۱۱ صعود کرده است.

به گزارش آینه جم؛ علیمراد کرمی در نشست خبری ادامه داد: حساسیت خانواده ها نسبت به کنکور، تجربیات و تلاش بیشتر معلمان و دانش آموزان باعث این جهش شده و امیدواریم در سال های آینده رتبه کنکور استان به عنوان یکی از شاخص های پایان تحصیلات اجباری تک رقمی شود.

کرمی ادامه داد: همچنین میانگین نمره‌های امتحان‌ نهایی دانش آموزان استان هم در مقایسه با کشور ۴۶ صدم (حدود نیم نمره) رشد داشته، درحالی که این رشد در کشور ۷ صدم بوده است.

کرمی با بیان اینکه همه تلاش خود و همکارانش را برای بهبود شاخص های آموزش و پرورش استان به کار گرفته، می گوید: با وجود همه محدودیت ها، فکر می کنم نمره این اداره کل حدود 18 می باشد.

وی در خصوص مطالبات فرهنگیان استان بوشهر گفت: در زمان حاضر تنها بدهی آموزش و پرورش مربوط به پاداش و مرخصی بازنشستگان سال ۹۸ است که تلاش می‌شود این بدهی پرداخت شود.

همه امتحانات بصورت مجازی

مدیر کل آموزش و پرورش استان در پاسخ به سوالی درباره وضعیت امتحانات نیم سال اول دانش آموزان گفت: تمام امتحان‌های دی ماه دانش‌آموزان استان به صورت مجازی برگزار و تنها آزمون تجدیدی‌های پایه دوازدهم سال قبل که امتحان نهایی است با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت حضوری برگزار می‌شود.

۸۵ درصد دانش آموزان استان در سامانه شاد آموزش می‌بینند

کرمی اضافه کرد: ۸۵ درصد دانش آموزان استان بوشهر از طریق فضای مجازی در سامانه شاد آموزش می‌بینند، ۱۸ درصد حضوری و مابقی از روش‌های حضوری، تلویزیونی و یا درس‌نامه ،آموزش‌ها را فرا می‌گیرند.

وی در پاسخ به سوالی پیرامون مشکلات سامانه شاد و اینکه معلمان برای استفاده از سایر پیام رسان ها منع شده اند، گفت: شروع هر برنامه ای با چالش هایی همراه است و شبکه شاد از این قاعده خارج نیست، هرچند این شبکه به تدریج بهتر شده است. البته استفاده از پیام رسان های دیگر چون امنیت شاد را ندارد، مشکلاتی برای دانش آموزان یا معلمان پیش آورده و امکان رصد مناسب عملکرد هر دو طرف در آن نیست، از این رو قرار شده معلمان از طریق شاد که پیام رسان رسمی آموزش و پرورش است، فعال باشند تا ایرادات احصا و رفع شود، هرچند اگر از پیام رسان دیگری آموزش صورت گرفته، توبیخ و برخوردی صورت نمی گیرد.

نگران تبعات آموزش مجازی برای کلاس اول و دومی ها هستیم

مدیرکل آموزش و پرورش درخصوص سوال «خلیج فارس» درباره نگرانی والدین دانش آموزان پایه های اول و دوم درباره عدم کارایی مطلوب آموزش مجازی و در آینده شکل گیری عدم سواد خواندن و نوشتن گفت: ما هم نگران تبعات آموزش مجازی برای کلاس اول و دوم به عنوان پایه آموزش رسمی هستیم و قطعا برای این گروه باید آموزش حضوری هم باشد و در قالب گروههای 3 و 4 نفره امکان اینکه برخی روزها در مدرسه حضور یابند و با معلم ارتباط بگیرند فراهم باشد، اما ستاد استانی کرونا موافق این موضوع نیست و ما هم تابع قانون هستیم.

3500 دانش آموز استان بدون تبلت و فضای مجازی

کرمی در خصوص آمار دانش آموزان بدون تبلت اظهار کرد: از ۲۲۵ هزار دانش آموز استان در سال جاری، ۱.۵ درصد معادل سه هزار و ۵۰۰ نفر از دسترسی به آموزش مجازی به دلیل نداشتن تبلت و یا نداشتن اینترنت محروم هستند که آموزش‌های خود را از درسنامه‌ فرا می‌گیرند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: از اول سال تاکنون با همکاری خیران، کمیته امداد، آموزش و پرورش، نهادها و دستگاه‌های اجرایی استان برای ۶هزار و ۵۰۰ دانش آموز تبلت تهیه و تحویل شده و حدود ۵۰۰۰ نفر دیگر هم برای تامین تبلت در دستور کار قرار داده ایم.

وی در خصوص تامین تبلت برای دانش آموزان استثنایی استان بوشهر هم وعده داد: قرار است با همکاری وزارتخانه، برای ۲۴۳ دانش آموز مدارس استثنایی استان تا پایان سال تبلت تامین شود.

قطعا دانش آموز دیری خودکشی نکرده

وی در پاسخ به سوالی پیرامون اینکه آیا ابعاد فوت دانش آموز دیری به خاطر نداشتن تبلت بعد از چند ماه مشخص نشده؟ تصریح کرد: قطعا این حادثه خودکشی نبوده، چون دانش آموز 11 ساله در سنی نبوده که به خاطر نداشتن تبلت به خودکشی اقدام کند، درحالی که وی از طریق مدرسه موبایل برای آموزش در اختیار داشته است.

کرمی ادامه داد: من همچنان اصرار دارم این حادثه خودکشی نبوده، ولی اینکه اصل ماجرا چیست باید توسط دستگاه قضایی اعلام شود.

[کد خبر:AJ34666]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

جدیدترین مطالب