آینه جم :  رییس شورای شهر بوشهر با بیان اینکه درخواست تحقیق و تفحص از شهرداری درخصوص پروژه راستگرد میدان غدیر در کمیسیون مربوطه درحال پیگیری است، اظهار داشت: جای شگفتی است که این موضوع در طرح سوال و استیضاح شهردار سابق جزو موارد اساسی بود، اما آقای توسلی که آن روز هم مدعی این ماجرا بود، به استیضاح رای منفی داد و به تعبیری از پاسخ شهردار در این خصوص قانع شد.

به گزارش   آینه جم  اخیرا اکبر توسلی عضو شورای شهر بوشهر گفته: در خصوص نحوه واگذاری و اجرای پروژه راست‌گرد میدان غدیر، منابع زیادی از بیت المال که در برآورد بنده نزدیک به ۱۰ تا ۱۱ میلیارد تومان می شود هدر داده شده و این در حالیست که پروژه مطابق برآورد بنده بصورت امانی بیش از ۳ میلیارد تومان نمی گردد. وی مدعی شده: متأسفانه به دلیل عدم همراهی سایر اعضای ذی نفوذ در شورای شهر، طرح تحقیق و تفحص از شهرداری در خصوص این پروژه پس از سه ماه کماکان بی نتیجه مانده است.

در جریان پیگیری این موضوع، رییس شورای شهر بوشهر اظهارات توسلی را کذب محض خواند و گفت: به نظر می رسد این مطالب شو انتخاباتی و تبلیغاتی است.

دهدار با بیان اینکه پروژه مذکور یکی از سوالات محوری استیضاح شهردار بود که جناب توسلی در رای گیری اعلام کرد از پاسخ شهردار قانع نشده، اما بعدا در زمان رای گیری برای استیضاح به عملکرد شهردار سابق رای مثبت داد، تصریح کرد: رفتارهای متناقض ایشان جای شگفتی است و آنچه هم درباره جلوگیری از تحقیق و تفحص پیرامون این پروژه مطرح کرده، کذب محض است.

وی با بیان اینکه رقم مورد ادعای توسلی با واقعیت پروژه راستگرد بسیار تفاوت دارد و هزینه کرد شهرداری در آنجا زیر 2 میلیاردتومان بوده نه 10 میلیارد تومان، ادامه داد: حتی یک ریال حیف و میل هم از اعتبارات شهرداری صحیح نیست، از این رو به دلیل اهمیت هزینه کرد از بیت المال، طرح این عضو شورا خارج از نوبت در دستور کار کمیسیون حقوقی شورا قرار گرفته است.

ابوذر دهدار با بیان اینکه طبق قانون، طرح تحقیق و تفحص از شهرداری نیازمند درخواست یک سوم اعضای شوراست، ادامه داد: متعاقب آن رییس شورا باید طی 48 ساعت این درخواست را به کمیسیون تخصصی مربوطه در شورا دهد، این کمیسیون هم طرف دو هفته با مسئولان شهرداری مکاتبه کرده و اگر دو سوم متقاضیان استیضاح، اطلاعات ارائه شده را کافی تشخیص ندهند، کمیسیون ظرف یک هفته باید شهردار را دعوت و پاسخ وی را بشنوند.

رییس شورای شهر بوشهر تصریح کرد: در ادامه، باید طی 10 روز کمیسیون گزارش خود را به صحن شورا دهد و آنجا اگر تحقیق و تفحص رای آورد، مجددا به کمیسیون تخصصی ارجاع داده می شود. در ادامه کمیسیون باید طی 10 روز، اعضای کمیسیون تحقیق و تفحص را بین 3 تا 7 نفر تعیین کند. سپس این کمیسیون طی حداکثر سه ماه باید گزارش خود را به کمیسیون تخصصی ارائه و پس از تکمیل به صحن شورا آورده شود و در همان جلسه رای گیری می شود. اگر تخلف محرز شود، برای پیگیری به دستگاه قضایی و مجموعه های نظارتی ارجاع داده می شود.

دهدار با اشاره به این فرایند که در قانون وظایف شوراها آمده؛ تصریح کرد: به دلیل اینکه بحث بیت المال بوده، درخواست عضو شورا برای تحقیق و تفحص بصورت خارج نوبت و بدون طی تشریفات ذکر شده، از همان ابتدای درخواست به کمیسیون تخصصی (کمیسیون حقوقی) ارجاع شده و در حال طی کردن دریافت مستندات از سوی متقاضیان تفحض و گرفتن مستندات از شهرداری می باشد.

وی با بیان اینکه اظهارات توسلی مبنی بر جلوگیری از مطرح شدن طرح تحقیق و تفحص کذب محض است، اظهار داشت: ایشان گرفتار شو انتخاباتی و رفتارهای تبلیغاتی شده و موضوعی که در جریان است و روال خود را طی می کند، خلاف واقع به جامعه انتقال می دهد. ضمن اینکه اگر ایشان دغدغه پیگیری این مطلب را داشت، نباید ر جلسه استیضاح شهردار با رای منفی خود، به نوعی از پاسخ شهرداری قانع شده اعلام می کرد.

رییس شورای شهر بوشهر تصریح کرد: تحقیق و تفحص از شهرداری درباره پروژه راستگرد میدان غدیر روال قانونی خود را طی کند و قطعا در هر مرحله، شهروندان در جریان نتایج آن قرار می گیرند.

[کد خبر:AJ33115]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

عکس/ چشم اندازهای زیبا در ارتفاعات ساری

عکس/ چشم اندازهای زیبا در ارتفاعات ساری

عکس/ چشم اندازهای زیبا در ارتفاعات ساری

تصاویر/ برداشت خربزه

تصاویر/ برداشت خربزه

تصاویر/ برداشت خربزه

جدیدترین مطالب