اینه جم: مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش گفت: افسردگی، اضطراب و روان رنجوری، رفتارهای پرخطر مثل خشم که زیربنای اعتیاد، خودکشی و فرار از منزل و مدرسه است در جامعه وجود دارد و درصدی از این آسیب‌ها در مدرسه‌ها هم دیده می شود.

به گزارش «آینه جم»؛ مسعود شکوهی در حاشیه همایش دو روزه علمی و آموزشی کشوری دست‌اندرکاران حوزه بهداشت روان و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در بوشهر در گفتگو با خبرنگاران ادامه داد اظهار داشت: مدرسه بازتابی از جامعه است و خیلی فضای ایزوله‌ای نیست با این تفاوت که به لحاظ فضای فرهنگی و اجتماعی ممکن است کنترل بهتری در این فضا صورت گیرد و تلاش می‌شود آسیب‌ها مدیریت شود.

وی ادامه داد: طرح نظام مراقبتی اجتماعی دانش‌آموزی (نماد) طرحی پیشگیرانه، رشد مدار ارتقایی و مراقبتی است که به صورت ائتلافی با مشارکت بخش‌های مختلف باهدف غربال‌گری، شناسایی، ارجاع، درمان و مددکاری اجرا می‌شود.

کلیپی از گفتگوی خبرنگاران با مدیرکل امور تربیتی و مشاوره آموزش و پرورش

 

نظارم مراقبتی از دانش آموزان در مقابل آسیب های اجتماعی

شکوهی از راه‌اندازی میز نماد در ۷۵۰ مرکز مشاوره خبر داد و گفت: در زمینه تخصیص اعتبار برای طرح نماد مشکلاتی وجود دارد، از این رو باید در بازه زمانی پنج‌ساله در پوشش ۱۰۰ درصدی اجرا شود.

https://img9.irna.ir/d/r2/2019/12/09/4/156813529.jpgوی با بیان اینکه طرح نماد در همه منطقه‌های آموزشی متناسب با آسیب‌های اجتماعی اجرا می‌شود گفت: تلاش وزارت آموزش و پرورش این است که فارغ از موقعیت مناطق، مناطق کم برخوردار به صورت ویژه دیده شدند و این طرح با قوت اجرا شود.

شکوهی تأکید کرد: بر اساس ضریب محرومیت منطقه‌ها، تعداد دانش‌آموز و ضریب آسیب اجتماعی که از سیستم پایش می‌شود میزان تخصیص اعتبارات طرح متفاوت است.

کمبود 130 هزار مربی پرورشی و مشاور در مدارس

مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به ضرورت کمک به فرایند تربیتی دانش آموزان، ولی با کمبود ۱۳۰ هزار مربی پرورشی و مشاوره در کشور روبرو هستیم.

مسعود شکوهی افزود: امسال برای برطرف کردن مشکل کمبود نیروی انسانی در دانشگاه فرهنگیان در هر یک از این رشته‌های مشاوره و مربی تربیتی هزار مربی امور پرورشی و مشاوره جذب شده‌ و روند آموزش آنها درحال طی شدن است.

شکوهی اضافه کرد: هرچند با وضعیت مطلوب فاصله داریم اما تلاش شده در قالب طرحی که برای سازمان امور اداری و استخدامی کشورآماده شده در بازه زمانی پنج ساله بتوانیم نیروی حوزه پرورشی را تامین کنیم.

[کد خبر:AJ30529]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تصاویر/ برداشت گل نرگس در بهبهان

تصاویر/ برداشت گل نرگس در بهبهان

برداشت گل نرگس در بهبهان

امدادرسانی سپاه در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان/تصاویر

امدادرسانی سپاه در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان/تصاویر

امدادرسانی سپاه در مناطق سیل زده سیستان و...

تصاویر جدید از پایگاه هوایی عین الاسد پس از حمله ایران

تصاویر جدید از پایگاه هوایی عین الاسد پس از حمله ایران

تصاویر جدید از پایگاه هوایی عین الاسد پس...

جدیدترین مطالب