آینه جم: امروزه ایجاد تغییرات ظاهری و انجام عمل های زیبایی برای برخی خانم ‌ها آن قدر اهمیت پیدا کرده که گاهی بدون توجه به عواقب آنt دست به هر کاری می زنند تا مبادا از بازار داغ رقابت عقب بمانند! رقابتی که با تب تند تبلیغات برخی سالن های زیبایی در فضای مجازی بالاتر می رود و با افزوده شدن ارائه خدمات جدید شامل تاتوی ابرو، خالکوبی، بوتاکس، لیزر، میکرودرم و ... به فهرست بلند بالای آن، گویا به این زودی قصد فروکش کردن ندارد.

به گزارش «آینه جم»؛ خدماتی که گاهی باید با دقت زیاد و حتی توسط پزشک متخصص یا در صورت حضور او به مشتری ارائه شود اما با فعالیت برخی مراکز زیبایی و با ایجاد گروه هایی در فضای مجازی، به بازار داغی برای کسب و کارهای گاه غیر قانونی تبدیل شده است.

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به توسعه و رواج استفاده از لیزر یا دیگر خدمات درمانی در برخی سالن های زیبایی اعلام کرده: استفاده از هر تکنولوژی درمانی به ویژه لیزر یا مانند آن در آرایشگاه ها غیر قانونی است و دخالت در امور پزشکی محسوب می شود. ضمن اینکه نظارت بر آرایشگاه ها از نظر بهداشت محیط و حرفه ای با معاونت بهداشتی است و در صورت ارائه یا گزارش شکایت ناشی از انجام این اعمال در آرایشگاه ها، موضوع در کمیسیون قانونی تعزیرات حکومتی مطرح و در صورت نیاز برای اقدام به مراجع قضایی ارجاع می شود.

در همین خصوص یک متخصص پوست، مو و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر می گوید: افراد برای انجام خدمات پوستی مانند لیزر، پلکسر، خال‌برداری و هرگونه اقدام تهاجمی بر روی پوست از مراجعه به آرایشگاه‌ها خودداری کنند.

مرضیه افروزنده بیان کرد: آرایشگاه‌ها تنها می‌توانند در حوزه زیبایی و قرینه‌سازی فعالیت کنند و اجازه ورود به حوزه مراقبت‌های پوستی را ندارند.

او با اشاره به اینکه انجام مراقبت‌ها و خدمات پوستی باید به دست متخصصان پوست انجام گیرد، افزود: افراد برای درمان مشکلات پوستی و بهداشتی نباید به آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی مراجعه کنند، زیرا ممکن است عوارض جبران‌ناپذیری برای افراد به همراه داشته باشد.

متخصص پوست، مو و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: انجام هرگونه اقدام درمانی و مداخله‌ای پوستی به دست افراد غیر پزشک از قبیل سالن‌های زیبایی، آرایشگاه‌ها و داروخانه‌ها ممنوع است، اما امروزه به علت سودآوری، این‌گونه مداخله‌ها و درمان‌ها بسیار شایع شده است.

دکتر افروزنده بیان کرد: افراد چنانچه دچار بیماری‌های پوستی شوند لازم است به پزشک متخصص پوست مراجعه کنند و از توصیه‌های درمانی آرایشگرها، دوست و فامیل به‌شدت بپرهیزند.

او تأکید کرد: افراد باید خدمات موردنیاز خود را از مراکز دارای مجوز دریافت کنند و از مراجعه به افرادی به جز متخصص پوست بپرهیزند و درصورت مشاهده برخی خدمات درمانی مانند لیزر و... به طور پنهانی توسط برخی سالن های زیبایی و در معرض خطر قرار گرفتن سلامت افراد، با سامانه شبانه روزی 190 تماس گرفته یا به صورت حضوری به اداره نظارت معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مراجعه کنند.

[کد خبر:AJ29425]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تصاویر/ برداشت خربزه

تصاویر/ برداشت خربزه

تصاویر/ برداشت خربزه

تصاویر/ برداشت طلای سبز در هرمزگان

تصاویر/ برداشت طلای سبز در هرمزگان

تصاویر/ برداشت طلای سبز در هرمزگان

تصاویر/ همسایگی کاخ و کوخ

تصاویر/ همسایگی کاخ و کوخ

تصاویر/ همسایگی کاخ و کوخ

جدیدترین مطالب