آینه جم:    خبرنگاران خلیج فارس در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

 • خبر می رسد خلبان پاراگلایدر که با سه نفر از دوستانش از کوههای بهمرد دشتستان به پرواز درآمده بود، به طور ناگهانی ناپدید شد و با گذشت چند روز از این حادثه تلاش‌ها برای پیدا کردن ردی از او همچنان ادامه دارد. یکی از دوستان وی گفته: اما در روستا هیچ وقت فرود نیامد. ابتدا مسئله جدی به نظر نمی‌رسید، اما بعد از چند ساعت وقتی همراهانش نتوانستند با او تماس بگیرند و اثری از وی پیدا کنند ماجرا فرق کرد. وقتی ما در جریان ماجرا قرار گرفتیم خودمان را به منطقه رساندیم.
 • "شهرداری بوشهر برای پرداخت حقوق فروردین ماه نیروهای خود ناچار به قرض از محلی شده، چون درآمدهایش کفاف نمی دهد." این مطلب را هاشم زاده عضو شورای شهر بیان کرده و گفته: اگر شهرداری در تیمداری شاهین در لیگ برتر تنها بماند، شکست خواهد خورد. گفته می شود شهرداری ماهانه حدود 4 میلیاردتومان صرف حقوق پرسنل و کارگران می کند. برآورد حضور شاهین در لیگ برتر طی یک فصل نیز بین 15 تا 20 میلیاردتومان اعلام شده است.
 •  نماینده جنوب استان نامه تذکر جمعی از نمایندگان خطاب به وزیر اقتصاد را امضا کرده که به اجرایی نشدن مصوبه بودجه برای بخشش سود و جرائم تاخیر و تادیه وام های زیر ۱۰۰ میلیون تومان اعتراض شده است. این مصوبه در بودجه امسال هم آمده، ولی بانک ها از آن ابراز بی اطلاعی می کنند.
 • تصویری از افزایش ملخ های صحرایی در جاده گناوه- دیلم (حوالی بندر امام‌حسن و حصار)

 • پس از تاخیر زیاد، شکر ۴۲۰۰ تومانی به بازار بوشهر رسید. نامدارزاده، نائب رئیس اتاق اصناف بوشهر ضمن بیان این مطلب گفته: به هر نفر کیسه ۵ کیلویی داده می‌شود و هزینه آن ۲۱ هزارتومان است. از روز شنبه نیز علاوه بر نمایشگاه ضیافت (بازارچه آبزیان) توزیع شکر تنظیم بازار با همین قیمت در ۲۵ نقطه شهر توسط مغازه‌داران آغاز می‌شود که به تنظیم و آرامش بازار منجر می شود.
 • کلاهبرداری که در مرز دستگیر شد، رابطه استخدامی با شهرداری بوشهر ندارد. روابط عمومی شهرداری مرکز استان طی اطلاعیه ای ضمن تشکر از تلاش نیروی انتظامی درخصوص دستگیری فردی که با وعده تغییر کاربری و کاهش جریمه پرونده ها در کمیسیون ماده 100، اقدام به کلاهبرداری میلیاردی از برخی مراجعان شهرداری کرده و پس از فرار در مرز دستگیر شد، اعلام نمود: «متهم فاقد هرگونه رابطه استخدامی و اداری با شهرداری بندر بوشهر می باشد. لذا مراتب جهت تنویر افکار عمومی و احترام به کارکنان صدیق و خدمتگزار شهرداری به استحضار می رساند.»
 • حسن قلندری معاون تربیت بدنی و سلامت اداره كل آموزش و پرورش استان بوشهر براي شركت در انتخابات مجلس شورای اسلامی از سمت خود استعفاء کرد. قلندری تحصيل‌كرده مديريت بازرگانی و مديريت آموزشی است كه هم اكنون در دوره دكترا در دانشگاه علوم تحقيقات تهران به تحصيل می‌پردازد. گویا وی تمایل به کاندیداتوری از حوزه انتخابیه دشتی و تنگستان دارد.
 • برخی از مشترکان آب در شهر بوشهر نسبت به قطع انشعاب خود در ماه رمضان و مشکلات پیش آمده شدیدا گلایه مند هستند. به گفته آنها، هفته پیش و به فاصله یک روز از ابلاغیه شرکت آب مبنی بر اجباری بودن اتصال فاضلاب منزل به شبکه شهری، اقدام به قطع انشعاب آب آنها شده است. این مشترکان نسبت به فرصت کمی که از ابلاغ حکم تا قطع آب رخ داده شدیدا معترضند و خواستار رفع مشکل از سوی شرکت آبفا هستند.
 • رضا معتمد از روزنامه نگاران اصلاح طلب طی بیانیه ای که در کانال تلگرامی خود منتشر کرد، کناره گیری از تشکیلات سیاسی پس از دو دهه فعالیت در احزاب را اعلام نمود و از استعفایش از دبیری حزب اتحاد ملت در استان بوشهر سخن گفت. وی در بخشی از این یادداشت آورده: «آنچه مرا از بیست و اندی سال پیش تا امروز به عضویت در تشکیلات سیاسی، با همه مخاطرات و محذوراتش، قانع کرده است، کمکی هر چند جزیی در جهت تقویت تفکر حزبی بوده است که آن را تنها راه رسیدن به دمکراسی واقعی و دخالت تام و تمام مردم در سرنوشت خود می‌دانم. نمی‌دانم چنین هدفی چه‌قدر محقق شده است و در صورت تحقق نسبی، سهم من در آن چه اندازه بوده است. اما به‌هر حال گمان می‌کنم که اکنون افراد جوان‌تر و در عین حال مشتاق‌تری هستند که در استمرار و تقویت چنین تفکری کوشش کنند و راه تحزب را در استان دنبال نمایند. کناره‌گیری خود را از همه فعالیت‌های تشکیلاتی و عضویت در احزاب سیاسی اعلام می‌کنم و ترجیح می‌دهم که از این پس، اوقات خود را در امور فرهنگی و ادبی صرف کنم و اگر هم قرار باشد که در حوزه سیاسی -اجتماعی اظهارنظری نمایم، این کار را از جایگاه یک روزنامه‌نگار مستقل از تشکیلات سیاسی انجام می دهم.»
 • گفته می شود شهردار بوشهر در حال بررسی گزینه ها برای مدیرعاملی باشگاه شاهین شهرداری در لیگ برتر است. ظاهرا واعظی معاون خدمات شهری شهرداری که از اواسط فصل سکان مدیریت باشگاه را برعهده گرفت، ایفای همزمان مدیرعاملی توسط وی مشمول دو شغله بودن می شود و خود نیز به ادامه معاونت خدمات شهری تمایل نشان داده است.
 • همچنین خبر می رسد در اساسنامه جدید باشگاه شاهین شهرداری بوشهر که باید برای شرکت در لیگ برتر مصوب شود، دو نام جدید برای این باشگاه پیشنهاد شده که به ترتیب شامل "شاهین لیان شهرداری بوشهر" و "شاهین جنوب شهرداری بوشهر" است. این اقدام به دلیل شکایت نعمتی مالک باشگاه شاهین بوشهر مبنی بر استفاده از نام مذکور توسط شهرداری رخ داده است.
 • نماینده حوزه مرکزی هرمزگان در مجلس پیرامون تداخل مدیریتی مناطق ویژه اقتصادی لامرد فارس و پارسیان هرمزگان اعتراض کرده و آن را در راستای تلاش استان همسایه برای جداسازی بخشی از این منطقه دانسته است. احمد مرادی گفته: اگر اتفاقی در هرمزگان بیفتد دولت باید در مراجع قانونی پاسخ‌گو باشد. وی افزود: اینکه مدیریت منطقه اقتصادی پارسیان و برخی بانک های جزیره لاوان از طریق استان فارس انجام شود کارشناسی نیست. یا اینکه بحث آلایندگی و ارزش افزوده شرکت فلات‌قاره در شش جزیره‌ هرمزگان به بوشهر داده می‌شود که موجب نگرانی مردم هرمزگان شده است.
 • جسد جوان غرق شده عسلویه ای که هفته گذشته در ساحل کشور قطر پیدا شده بود، در قبرستان مسیمیر بوهامور این کشور دفن شد. ثامر کشاورز ملوان لنج ۵۰۰ تنی اهل روستای خره شهرستان عسلویه بود که سه هفته پیش لنج شان در مسیر دبی به نخل تقی دچار طوفان شد و در ۹۲ کیلومتری ساحل عسلویه به همراه سه ملوان دیگر غرق شد. از سرنوشت سه نفر دیگر اطلاعی در دست نیست.
 • فرمانده نیروی انتظامی کشور گفته: گشت‌های امنیتی «رضویون» در محله‌ها با همکاری نیروی مقاومت بسیج راه اندازی می شود و هدف آن ارتقای امنیت محلات است.
 • وزارت کشور اعلام کرده امسال به دلیل اینکه در سال انتخابات هستیم، تقسیمات کشوری جدید صورت نمی گیرد.
 • خبر می رسد آزمون استخدام ۱۸۰ نیروی متخصص در شرکت پتروشیمی پارس عسلویه این هفته آغاز و ثبت نام از طریق سایت این شرکت انجام می شود. 30 خرداد نیز برای آزمون در نظر گرفته شده است.
 • شنیده می شود پس از مدتها اختلاف نظر درخصوص کرمی مدیرکل آموزش و پرورش، استان و وزارتخانه درخصوص تعیین سرپرست بجای وی به توافق رسیده اند.
 • از سوی رییس جمعیت هلال احمر کشور، غلامرضا حاجیانی به عنوان مدیرعامل این جمعیت در استان بوشهر منصوب شد. حاجیانی از اواخر اسفند پارسال سرپرستی هلال احمر استان را بر عهده گرفته بود. مدیرکل انتقال خون و سپس رییس بیمارستان قلب بوشهر از سوابق وی می باشد.
 • شایعات درباره انتقال "فستیوال موسیقی کوچه" از بوشهر به کیش صحت ندارد. پیگیری «خلیج فارس» نشان می دهد همچنان این جشنواره موسیقی نواحی کشور در پایان سال در بافت تاریخی بوشهر برگزار خواهد شد و قرار است به دعوت منطقه آزاد کیش، مشابه آن نیز در ماههای آینده در این جزیره اجرایی شود.
 • معاون اتحادیه نانوایان شهرستان بوشهر با بیان اینکه افزایش روزافزون تورم و هزینه ها، مانع از کسب روزی حلال می شود، گفته: نمی خواهیم کم فروشی یا آرد فروشی کنیم. می خواهیم نان حلال سر سفره خانواده مان ببریم اما حمایت نکردن دولت راهی به جز تخلف یا ورشکستگی پیش روی نانوایی ها نگذاشته است.
 • اغلب روستائیان استان از اقلام تنظیم بازار محروم مانده و ناچارند با صرف هزینه مضاعف به شهر سفر کرده تا شاید شکر یا گوشت با نرخ دولتی خرید کنند. این درحالی است که می تواند با استفاده از ظرفیت تعاونی های روستایی یا دهیاری ها، این گروه از جامعه را نیز در کالاهای تنظیم بازاری مورد توجه قرار داد.
 • بازار مسکن در استان ملتهب شده، طوری که در این بازار هیچ قانونی بخصوص در قیمت گذاری املاک و اجاره حاکم نیست و بسیاری از خریداران یا مستاجران را به دردسر انداخته است.
[کد خبر:AJ28278]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

جدیدترین مطالب