آینه جم: خبرنگاران خلیج فارس در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

 • استاندار بوشهر با اشاره به برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی برای ایجاد شهر جدید با نام سیراف در شهرستان عسلویه گفت: با توجه به وجود شهری با نام سیراف در استان بوشهر نیاز است اسم این شهر جدید تغییر و با اولویت نام گذاری چاه مبارک لحاظ شود.
 • احمد جعفری نسب فرماندار گناوه و تنگستان در دولت احمدی نژاد و فرماندار برخی شهرستان های خوزستان در دولت روحانی به سرپرستی اداره تعزیرات حکومتی شهرستان های استان تهران منصوب شد.
 • صیادان استان از افزایش نرخ سوخت گلایه‌مندند. در پی تصمیمات تازه شرکت پخش فرآورده های نفتی کشور که مشوق ها درخصوص تحویل سوخت به تعاونی ها را برداشته، صیادان قایق دار می گویند: انصاف نیست بنزین در جایگاه های شهری به وسائط مختلف نقلیه شخصی، تفریحی و ماشین‌های لوکس لیتری هزار تومان اما به جامعه صیادی با نرخ بالاتری عرضه شود. ضمن اینکه سهمیه بنزین قایق ها نیز قطع شده و صرفا برای شناورهای تجاری است که از گازوئیل استفاده می کنند.
 • در همین شرایط، شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه بوشهر درخصوص پیگیری رسانه ها درباره مشکل پیش آمده برای صیادان اعلام کرده: شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی کشور به آنها برای اظهارنظر در این زمینه اجازه نداده است.
 • شهرداری بوشهر ماهیانه 4 میلیاردتومان حقوق پرداخت می کند. این مطلب را اکبر توسلی عضو شورای شهر مطرح کرده و شمار نیروهای حقوق بگیر شهرداری در قالب رسمی و سایر شیوه ها را بیش از 1200 نفر اعلام کرده است.
 • مدیران وزارت کشور که قصد کاندیداتوری در انتخابات مجلس را دارند تا آخر فروردین باید استعفا دهند. وزیر کشور با اعلام این مطلب گفته: چنانچه مدیران وزارت کشور تا موعد اعلام شده استعفای خود را اعلام نکنند و قصد کاندیداتوری داشته باشند نامزدی آنها منتفی می باشد. این بخشنامه شامل مدیران شاغل، استانداران، فرمانداران و همچنین بخشداران می باشد.
 • براساس قانون، مسئولین کشوری، استانی و شهری برای شرکت در انتخابات مجلس باید ۶ ماه پیش از ثبت‌‌نام، از مسئولیت‌های خود استعفا دهند. همچنین ائمه جمعه دائمی و موقت، قضات شاغل به امر قضا، رؤسای دادگستری استان‌ها، مدیران کل و سرپرستان دفاتر کل و استانداری، معاونان و مدیران کل سازمان های دولتی و وابسته به دولت در استان و شهرستان، سرپرستان سازمان تبلیغات اسلامی در مرکز شهرستان، اعضای شورای اسلامی روستاها از کاندیداتوری در حوزه استحفاظی شان منع شدند. با توجه به اینکه ثبت نام نامزدها در دی ماه خواهد بود، اوایل تیرماه باید مسئولانی که قصد کاندیداتوری دارند، از سمت خود استعفا کنند.
 • فعاليت کانديداهاي انتخابات مجلس زودتر از موعد کليد خورد است گفته مي شود در کنار فعاليت هاي خاص برخي نمايندهاي مجلس در ايام نوروز تعدادی از کانديداهاي احتمالي هم برنامه هاي روستاگردي و جلسات خود را شروع کرده اند. گويا برخي ها نيز یارگیری از چهره های بانفوذ برای تشکیل ستادهاي انتخاباتي خود را آغاز کرده اند.
 • زمزمه تغيير و جابجايي يک فرماندار استان تقويت شده است. ظاهرا وی برای فرمانداری دشتستان (که از دو ماه پیش بصورت سرپرستی است) مدنظر می باشد و قرار است یکی از مدیران استانداری نیز جایگزین وی شود.
 • رقابت براي تصدي معاونت چهارم استاندار در استان آغاز شده است. گويا اين معاون بزودي توسط استاندار معرفي خواهد شد. گفتني است با تصميم وزارت کشور معاونت هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري به دو معاونت اقتصادي و معاونت منابع انساني تفکيک خواهد شد.
 • شنیده شده کیوان هاشم زاده و اکبر توسلی دو عضو شورای شهر بوشهر در حال بررسی شرایط برای کاندیداتوری احتمالی هستند. البته برخی معتقدند این دو برای ماندن در شورای شهر، احتمال دارد در حوزه دشتستان کاندیدا شوند!
 • سکینه الماسی، نماینده مردم جنوب استان در مجلس خبر داد: ماه آینده فاز دوم بیمارستان تامین اجتماعی عسلویه کلنگ زنی خواهد شد، همچنین در هفته کارگر هم سی‌تی‌اسکن این بیمارستان به بهره‌برداری خواهد رسید.
 • نادر جعفری که بیش از دو دهه سرمربیگری تیم پرسپولیس گناوه را برعهده داشت، پس از ماندگاری این تیم در لیگ دو کشور، از جمع قرمزپوشان گناوه استعفا کرد. وی گفته: نیاز است بعد از ۲۵ سال یک تفکر جوان و جدید به تیم اضافه شود.
 • گناوه نه شهردار دارد، نه سرپرست شهرداری. با توجه به استعفای ماشاالله احمدی از شهرداری (که برخی آن را پیش دستی برای خودداری از استیضاح می دانند، ولی خودش مشابه زمان استعفا از شهرداری برازجان، جهت حضور در انتخابات مجلس دانسته) شورای شهر برای تعیین تکلیف این موضوع جلسه ای تشکیل نداده است. زهرا عربزاده رئیس شورای شهر گناوه گفته: سه جلسه متوالی تشکیل داده‌ایم اما سه نفر از اعضا شرکت نکرده‌اند و با این وضعیت، مدیریت شهری گناوه بلاتکلیف است.
 • عسکر جلالیان نماینده جنوب استان در مجلس هشتم گفته در حال حاضر به احترام الماسی نماینده فعلی مردم در مجلس، برای انتخابات اعلام حضور نمی کنم. جلالیان همانند الماسی اهل شهرستان جم است و اکنون معاون پارلمانی وزیر دادگستری می باشد. وی در انتخابات مجلس دهم از حوزه دماوند کاندیدا شد، ولی نتوانست به بهارستان برسد.
 • هفته گذشته کشتی تفریحی قطری در بندر بوشهر پهلو گرفت. گویا این کشتی برای امکان‌سنجی فعالیت در خط بوشهر-قطر وارد بندر بوشهر شده بود. پیش از این مدیرکل بنادر و دریانوردی استان از فعال شدن خط مسافری بوشهر-قطر تا پایان سال 97 خبر داده بود.

 • سید محسن علوی نماینده لامرد استان فارس بار دیگر از اختصاص بخشی از عوارض آلایندگی پارس جنوبی به حوزه انتخابیه اش خبر داد و گفته: برخی برای اینکه چنین موضوعی در این دوره رقم نخورد، به بوشهر سفر کردند. وی ادامه داد: این موضوع نهایی شده، اما آن عزیزانی که از شهر لامرد رفتند در استان بوشهر و درخواست کردند که مقابل این پروژه بایستید، واقعا زشت است که کاری برای شهرداری و دهیاری ها انجام شود و یک عده از مردم درخواست کنند که اجرا نشود. فرزند وزیر اطلاعات که در نشست پرسش و پاسخ مردمی حضور یافته بود، همچنین درباره اجرای مصوبه الحاق استان فارس به دریا گفت: علیرغم تاکید ما بر اینکه در تریبون‌ها چیزی نگویید در تریبون نماز جمعه بدان پرداختند و این یک شیطنت بود. آن اشخاص برای اینکه در دوره ما این اتفاق نیافتد نیز این شیطنت ها را انجام دادند و منجر به حساسیت موضوع شدند. وی با بیان اینکه الحاق لامرد به دریا، ملی و دستوری است که مقامات ارشد نظام دادند افزود: اما عده ای در شهرستان لامرد به دنبال استفاده سیاسی از این موضوع بودند که باعث شد این کار دچار مشکل شود.
 • شنیده شده یک مرد با لباس زنانه در سطح شهر دیلم اقدام به تکدی گری می کرده که پس از لو رفتن ماجرا، دستگیر شد.
 • فرماندار شهرستان جم گفته: برنامه‌های نکوداشت روز جم در نهایت سلامت مالی و صرفه جویی انجام شد و امیدواریم کسانی که از این برنامه باکیفیت فاصله گرفتند تجدیدنظر کنند. برخی معتقدند این اظهارنظر حسینی در واکنش به انتقادات حجت الاسلام گنجی امام جمعه جم می باشد.
 • 15هزار خودروی وارداتی در گمرک بلاتکلیفند. در فاصله حدود دو هفته تا مهلت 4ماهه هیأت وزیران، تنها 200دستگاه خودروی وارداتی دپو شده از گمرک ترخیص شده است. دبیر انجمن وارد‌کنندگان خودرو با بیان این مطلب اعلام کرد: ناهماهنگی سامانه‌های گمرکی وزارت صمت، بانک مرکزی و گمرک ایران مانع اجرای مصوبه هیأت وزیران برای ترخیص 15هزار خودروی دپوشده از گمرکات شده و در فاصله حدود 14 روز مانده به مهلت 4ماهه دولت تنها حدود 200دستگاه از این خودروها از گمرکات ترخیص شده است. ابراهیم دادفر افزود: به‌دلیل ممنوعیت واردات، بالا بودن نرخ ارز، به هم خوردن نظم بازار و توقف عرضه خودروهای خارجی، قیمت این خودروها در بازار به‌شدت افزایش یافته و با این روند پیش‌بینی می‌شود خودروهای وارداتی باز هم گران‌تر شود.
[کد خبر:AJ28049]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

جدیدترین مطالب