«آینه جم»؛سد رییسعلی دلواری از یکم الی شانزدهم فروردین ماه، میزبان بیش از 26 هزار نفر از مهمانان نوروزی و گردشگران بود.  

به گزارش «آینه جم»؛عبدالطیف عباسی نژاد اظهار داشت: علیرغم شرایط نامساعد جوی و بارندگی در هفته ی اول فروردین ماه سال جاری، شرکت آب منطقه ای بوشهر با فراهم آوردن امکانات رفاهی و تامین ایمنی در محوطه سد موفق به جلب رضایت گردشگران گردید.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر خاطرنشان کرد: تعداد کل بازدیدکنندگان از سد رییسعلی دلواری در ایام نوروز 26هزار و 426 نفر می باشد که نشان از میانگین بازدید بیش از 1600 نفر در هر روز از این سد می باشد.

عباسی نژاد بیشترین میزان مراجعه به سد رییسعلی دلواری را در روز طبیعت (13 فروردین) عنوان کرد و گفت: در این روز بیش از 10هزار و 200 بازدید از سد رییسعلی دلواری انجام شد که این رقم در نوع خود قابل توجه می باشد.

مهندس عبدالطیف عباسی نژاد بیان کرد: بارش های سال آبی جاری که موجب آبگیری سد و همچنین سرسبزی و طراوت محدوده دریاچه سد گردید، یکی از عمده دلایل استقبال گردشگران می باشد.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر افزود: استقرار 3 کارشناس فنی جهت ارائه توضیحات فنی و سازه ای سد رییسعلی دلواری، موجب آشنایی هرچه بیشتر مراجعین با صنعت آب و توانمندی مهندسین ایرانی در حوزه سد سازی و مدیریت منابع آب گردید.

عباسی نژاد یادآور شد: حضور کارشناسان فنی به عنوان راهنمای گردشگران، استقرار امکانات رفاهی، امنیتی و بهداشتی و طبیعت زیبای منطقه موجب آن شد تا شاهد رشد 2.8 برابری ورود گردشگران به این سازه آبی باشیم.

سد رییسعلی دلواری به عنوان بزرگترین سازه ی آبی استان بوشهر، از نوع بتنی دوقوسی و حجم مخزن 695 میلیون مترمکعب بر روی رودخانه شاپور احداث گردیده است.

ارتفاع این سد 102 متر و طول تاج آن 240 متر می باشد. 

[کد خبر:AJ28004]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

جدیدترین مطالب