آینه جم: ناخدای شناور باری غرق شده بندر دیر گفت: 6روز روی دریا در قایق نجات بلاتکلیف و در این مدت هیچ شناوری برای امداد رسانی در موقعیت ما عبور نکرد.

به گزارش اینه جم»؛ درویش عمرانی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ساعت 2 بامداد دهم اسفند که شرایط جوی مناسب بود با یک فروند شناور باری و شش سرنشین اسکله قطر به مقصد بندر دیر را ترک کردیم.

وی یادآور شد: در فاصله 35 مایلی بندر دیر طنابی از زیر آب در پروانه موتور گیر کرد و باعث کند شدن سرعت موتور شناور شد.

ناخدای نجات یافته دیری اظهارداشت: از طرف دیگر طوفان سمت شمال هم شروع و به مرور زمان آب وارد بدنه شناور شد طوریکه سه دستگاه پمپ مکنده آب به کار گرفته برای تخلیه آب نیز نتیجه ای نداد و هر سه آن خراب شدند.

اضافه کرد: باوجودی که آب وارد بدنه شناور شده بود تا 18 مایلی بندر دیر رسیدیم و درخواست کمک از طریق بی سیم نیز بی فایده بود و پس از مدتی یک فروند کشتی بزرگ صدای ما را گرفت و به او موقعیت دادیم اما اقدامی برای نجات انجام نشد.

وی افزود: با پرشدن بدنه شناور از آب موتور از کار افتاد و برای نجات خود و دیگر سرنشینان با یک کارتن خرما و 10لیتر آب شناور را ترک و سوار بر قایق نجات شدیم.

ناخدا عمرانی اظهار داشت: سه روز پیاپی بدلیل باد و طوفان شدید خلیج فارس مواج بود و از روز چهارم هوا بهتر شد.

وی ادامه داد: روز ششم یک فروند لنج ماهیگیری متعلق به شیلات جزیره کیش پس از مشاهده قایق نجات به نزدیکی ما آمد و همه سرنشینان را نجات دادند.

وی گفت: ناخدای لنج ماهیگیری پس از دادن آب و غذا ما را به ساحل کیش بردند و از طریق یک دستگاه خودرو سواری به مقصد بندر دیر حرکت کردیم.

عمرانی گفت: خبرهای مربوط به پیدا شدن ما در کشور قطر که در رسانه ها انعکاس داده شد، کذب بوده است.

[کد خبر:AJ27745]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

بهشت چهار فصل چهارمحال و بختیاری/تصاویر

بهشت چهار فصل چهارمحال و بختیاری/تصاویر

بهشت چهار فصل چهارمحال و بختیاری

تولد اولین بچه گوزن سال ۹۸ در ساری/تصاویر

تولد اولین بچه گوزن سال ۹۸ در ساری/تصاویر

تولد اولین بچه گوزن سال ۹۸ در ساری

کوچ بهاره دام ها در مازندران /تصاویر

کوچ بهاره دام ها در مازندران /تصاویر

کوچ بهاره دام ها در مازندران

جدیدترین مطالب