در روزهای گذشته طی تماسی از سوی یکی از اعضای شورای اسلامی روستای بهارستان با مسئول دفتر فرماندار جم، تقاضای ملاقات برای برخی مسائل از جمله تمهیدات برگزاری اربعین در این روستا می شود.
تعدادی از اهالی روستای بهارستان، روز یکشنبه ( دیروز ) متعاقب این تماس، به دفتر فرماندار مراجعه می کنند که موفق به ملاقات نمی شوند و امروز مطلبی عجیب در سایت آینه جم با مضمون انتقادی منتشر و اعلام می شود که اتفاقات تلخی! رخ داده است و فرماندار به بهانه هایی ملاقات کنندگان را نمی پذیرد! 
اما چند نکته در پاسخ به این اظهارات خلاف واقع و عجیب:
اول: طبق اعلام قبلی، ملاقات های عمومی با فرماندار شهرستان در روزهای دوشنبه برنامه ریزی  شده است و در سایر روزها ملاقات ها در صورت عدم مشغله کاری فرماندار با ایشان و در غیر اینصورت با  معاونین، بخشداران یا کارشناسان انجام می شود.
دوم: طبق بررسی انجام شده تقاضای ملاقات توسط یکی از اعضای شورای بهارستان انجام شده و مسئول دفتر فرماندار اعلام می کند امروز یکشنبه است و با توجه به مشغله فرماندار، این ملاقات می تواند با معاون فرماندار انجام و موارد مطرح شود.
سوم: علی رغم اعلام مسئول دفتر فرماندار، ملاقات کنندگان با حضور در دفتر فرماندار تقاضای ملاقات با فرماندار را دارند که فرماندار به دلیل مشغله کاری موضوع را به معاون ارجاع و اعلام می کند در صورت نیاز، خود پس از طرح موضوعات، در نشست شرکت کرده و موارد را پیگیری می کند.
 چهارم: با وجود اینکه پیگیری مطالبات از سوی فرماندار به معاون ابلاغ می شود اما ملاقات کنندگان از مراجعه به معاون فرماندار خودداری می کنند که جای تعجب دارد!
این نکته را باید در نظر داشت که فرماندار دارای معاون و بخشدار است و بخشی از امور حسب عرف و قانون به زیر مجموعه واگذار می شود تا در صورت عدم فرصت کافی فرماندار برای پیگیری، مطالبات مردم از سوی معاون، بخشدار یا حتی کارشناسان مربوطه پیگیری و انجام شود و قطعا این رویه کاملا درست و منطقی است.
.
پنجم: بر خلاف اظهارات عجیب و سراسر اشتباه نگارنده، هیچ بام و  دو هوایی وجود ندارد که اگر وجود داشت همانگونه که نگارنده هم اذعان داشته فرماندار شهرستان اولین نشست مردمی در هفته دولت را به روستای بهارستان اختصاص نمی داد. 
کما اینکه طی زمان حضور فرماندار در شهرستان پیگیری های مستمر برای رفع مطالبات مردم بهارستان به خصوص در بحث شهر شدن این روستا انجام شده و در روز بعد از نشست مردمی هم با مدیران کل استان خواسته های به حق مردم بهارستان به عنوان بزرگترین روستای شهرستان(نه استان)، مورد پیگیری جدی فرماندار قرار گرفته است.
ششم: به کار بردن ادبیات غیر مودبانه نگارنده چون « وعده های تو خالی»، « بسته بودن در اتاق فرماندار بر روی مردم بهارستان»، « بی احترامی به مردم بهارستان» در مورد فرماندار شهرستان که همواره دغدغه توسعه بهارستان را همواره داشته اند نشان از خامی نگارنده دارد و قطعا شورای محترم روستا و مردم عزیز بهارستان از این نوع ادبیات غیر سازنده بری هستند.
هفتم: باز هم تاکید می شود فرماندار جم نگاهی ویژه به توسعه بزرگترین روستای شهرستان و رفع مشکلات این روستا دارد و به جرات می توان گفت که با نگاه ویژه  فرماندار برای این روستا در کمیته برنامه ریزی پروژه های بزرگی چون زمین چمن مصنوعی با اعتبار قریب به دو میلیارد تومان اختصاص یافت و قطعا آمادگی لازم برای شنیدن خواسته ها و مطالبات مردم وجود دارد.
هشتم: بی تردید توسعه شهرستان و روستای بهارستان از مسیر همدلی و تعامل مثبت و سازنده می گذرد و انتظار است نگاه مثبت بر نگاه منفی پیشی گیرد تا شاهد نتایج مثبت باشیم.
روابط عمومی فرمانداری جم
 
 
 
[کد خبر:AJ26085]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

کمر خمیده؛ صبح تا غروب در شالیزار/تصاویر

کمر خمیده؛ صبح تا غروب در شالیزار/تصاویر

کمر خمیده؛ صبح تا غروب در شالیزار

بهشت چهار فصل چهارمحال و بختیاری/تصاویر

بهشت چهار فصل چهارمحال و بختیاری/تصاویر

بهشت چهار فصل چهارمحال و بختیاری

جدیدترین مطالب