1982803.jpg

 

 

 

آینه جم : مدیرعامل اتحادیه تعاونی صیادی استان بوشهر با اشاره به ممنوعیت صید ترال گفت: این نوع صید صدمات جبران ناپذیری به زیستگاه‌های آبزیان وارد می‌کند.

به گزارش آینه جم ؛ صید و صیادی یکی از مشاغل مهم ساحل نشینان استان بوشهر است که بر اساس آمار‌های موجود سالانه افزون بر ۶۰ هزار تن انواع آبزیان صید و وارد بازار می‌شود.

به نوشته تسنیم، صید آبزیان با شناور‌های سنتی و صنعتی با انواع تور‌های ماهیگیری انجام می‌شود که یکی از روش‌ها، صید ترال است که این نوع روش صدمات جبران ناپذیری به ذخایر و زیستگاه‌های آبزیان وارد می‌کند.

صید ترال تنها در زمان آزادسازی صید میگو با ایجاد تدابیر لازم در مدت کوتاهی بین ۳۰ تا ۴۵ روز آزاد می‌شود که مشارکت در این نوع صید نیازمند اخذ مجوز از شیلات استان بوشهر است.

در روش صید ترال، تور ماهیگیری به کف دریا هدایت می‌شود و تمام آبزیان اعم از زیستگاه، نوزاد و ذخایر ماهیان را جمع می‌کند و به دام می‌اندازد که این نوع صید، صدمات و خسارت زیادی به زیستگاه آبزیان وارد می‌کند.

صیادان بوشهری بر ممنوعیت روش صید ترال تأکید کردند چراکه آنان معتقد هستند این روش صید، معیشت و اقتصاد آنان در صید آبزیان را به مخاطره انداخته و میزان صید ماهی به حداقل رسانده است.

صیادان بوشهری، صید ترال را نابود کننده آبزیان و زیستگاه و ذخایر آنان می‌دانند و از این نظر بر ممنوعیت آن تاکید دارند.

در همین حال مدیرعامل اتحادیه تعاونی صیادی استان بوشهر با اشاره به اینکه یکی از مخرب‌ترین روش‌های صید آبزیان صید ترال است، اظهار داشت: صید ترال به استثنای اعلام قانونی برای صید میگو که به صورت ترال انجام می‌شود در مابقی فصول سال ممنوع است.

محمد کارگر با بیان اینکه این نوع روش صید سبب نابودی مولد‌ها و زیستگاه‌های آبزیان می‌شود، تاکید کرد: صید ترال در آب‌های خلیج فارس استان بوشهر ممنوع است و متخلفان بر اساس قانون مجازات‌های سنگین می‌شوند.

او از همکاری مدیرکل شیلات استان بوشهر در همراهی با صیادان در ممنوعیت صید ترال از همکاری منطقه دوم نیروی دریایی سپاه، حفاظت آبزیان شیلات، دستگاه قضایی و دیگر نهاد‌ها در این عرصه قدردانی کرد.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه هم با تاکید بر برخورد با متخلفان صید ترال در آب‌های خلیج فارس افزود: یکی از ماموریت‌های منطقه دوم نیروی دریایی سپاه مقابله با صید ترال است و متخلفان دستگیر و تحویل مقامات قضایی می‌شوند.

سردار رمضان زیراهی با بیان اینکه نیروی دریایی سپاه در برخورد با متخلفان صید ترال از هیچ کوششی فروگذاری نمی‌کند خاطرنشان کرد: در نیمه نخست امسال با متوقف کردن شناور‌های صید ترال در استان بوشهر بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ کیلوگرم آبزیان کشف و از سوی دستگاه قضا با متخلفان برخورد قاطع شد.

[کد خبر:AJ34034]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

کوچ عشایر؛ سختی ها و زیبایی ها/تصاویر

کوچ عشایر؛ سختی ها و زیبایی ها/تصاویر

کوچ عشایر؛ سختی ها و زیبایی ها

طبیعت پاییزی دریاچه الندان ساری/تصاویر

طبیعت پاییزی دریاچه الندان ساری/تصاویر

طبیعت پاییزی دریاچه الندان ساری

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

 تفریح زیر سایه کرونا

جدیدترین مطالب