12795331_780.jpg

 

 

آینه جم؛   رئیس پلیس فتا استان کرمان گفت: چالش مومو امکان هک و نفوذ در گوشی تلفن همراه افراد را ندارد و تنها راه رهایی از آن، مسدود کردن شماره مومو در لیست مخاطبان است.
 
به گزارش آینه جم  سرهنگ امین یادگار نژاد، رئیس پلیس فتا استان کرمان با اشاره به چالش مومو در فضای مجازی و نگرانی خانواده‌ها گفت: این روز‌ها چالشی با عنوان چالش مومو در فضای مجازی مطرح شده است که امکان هک، نفوذ، سرقت اینترنتی و یا اختلال در گوشی همراه افراد را ندارد.
 
او با بیان اینکه چالش مومو یک حساب کاربری واتس اپ است که در ابتدا کاربر یک لینک تماس از سوی مومو دریافت کرده و پس از شروع به گفت و گو، از سوی حساب کاربری مومو به رفتار‌های خطرناک دعوت می‌شود که کاربر به راحتی می‌تواند شماره مومو را در لیست مخاطبین خود مسدود کند تا این پیام‌ها برای فرد ارسال نشود.
 
سرهنگ یادگار نژاد تصریح کرد: برخی کاربران واتس اپ از حساب‌های کاربری با شماره ایرانی و بعضا خارجی پیام‌هایی را به زبان فارسی دریافت کرده بودند که از آن‌ها خواسته شده بود در چالش مومو، شرکت کنند. 
 
او یکی از دلایل این مزاحمت‌ها را حضور بیش از حد دانش آموزان در پیام رسان خارجی واتس اپ برای آموزش‌های از راه دور مدرسه دانست و توصیه کرد: برای آموزش‌های از راه دور از پیام رسان‌های داخلی استفاده شود.
 
رئیس پلیس فتا استان کرمان با اشاره به ارسال کلیپ‌های مومو برای برخی کاربران به خصوص دانش آموزان گفت: والدین در این خصوص دقت بیشتری داشته باشند و تهدیدات ارسال کنندگان کلیپ‌های مومو را جدی نگیرند و استرس و اضطراب به فرزندان خود منتقل نکنند.

 

[کد خبر:AJ33994]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

کوچ عشایر؛ سختی ها و زیبایی ها/تصاویر

کوچ عشایر؛ سختی ها و زیبایی ها/تصاویر

کوچ عشایر؛ سختی ها و زیبایی ها

طبیعت پاییزی دریاچه الندان ساری/تصاویر

طبیعت پاییزی دریاچه الندان ساری/تصاویر

طبیعت پاییزی دریاچه الندان ساری

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

 تفریح زیر سایه کرونا

جدیدترین مطالب