0000000000000000000000000000000000000000000000441233.jpg

 

 

 

آینه جم : فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: اعضای باند فروش اینترنتی در استان بوشهر که چند میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند، دستگیر شدند.

به گزارش آینه جم ؛ سردار خلیل واعظی اظهار داشت: اعضای این باند کلاهبرداری حرفه‌ای توسط افسران سایبری در پلیس فتا استان بوشهر و شهرستان دشتستان شناسایی و دستگیر شدند.

وی اضافه کرد: این افراد با تبلیغ فروش و درج آگهی دروغین درسایت دیوار و شیپور با عناوینی از قبیل، فروش گردو، برنج، خرما و غیره به صورت عمده و با قیمت نازل و مقدار زیاد از متقاضیان، مبالغ زیادی را به صورت اینترنتی دریافت می‌کردند را شناسایی کردند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر بیان کرد: اعضای این باند کلاهبرداری پس از جلب نظر مشتریان، اعلام می‌کردند که باید مبلغی بیعانه را به حسابشان واریز کنند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از اعضا باند، شماره کارت یکی از صاحبان فروشگاه‌های شهرستان را برای خریدار ارسال و با واسط قرار دادن حساب مالک فروشگاه به اندازه مبلغ بیعانه واریزی، بدون اطلاع صاحبان فروشگاه از اصل موضوع، از وسایل موجودی فروشگاه‌ها که بیشتر لوازم خانگی بوده، خریداری می‌کردند.

سردار واعظی اضافه کرد: این افراد این اجناس را در استان‌های دیگر با قیمت پایین‌تر به فروش رسانده و به وجه نقد تبدیل می‌کردند و دیگر پاسخگوی خریدار نبوده و به همین شیوه چندین میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده بودند.

وی ادامه داد: علیرغم استفاده متهم اصلی از روش‌های پنهان سازی هویت، مشخصات واقعی نامبرده شناسایی و در یک عملیات دقیق محل اختفای وی مشخص و پس از هماهنگی با مقام قضائی، متهم و همدست وی دستگیر و تحقیقات تخصصی از آنها آغاز شد.

فرمانده انتظامی استان بوشهر با اشاره به اینکه متهمان از سال ۹۵ در چند استان دیگر مرتکب چنین جرمی شده‌اند، و تحت تعقیب پلیس و مراجع قضائی بوده‌اند گفت: از محل اختفا متهمان چندین دستگاه تجهیزات هوشمند همراه که در ارتکاب جرم از آنها استفاده می‌کردند کشف و همچنین یک قبضه سلاح جنگی کلاش نیز از مخفیگاه آنان کشف شد.

سردار واعظی خاطرنشان کرد: متهمان در تحقیقات اولیه به بیش از پنج میلیارد ریال کلاهبرداری اینترنتی اعتراف کردند.

وی تاکید کرد: با توجه بررسی اولیه از تجهیزات دیجیتال و رایانه‌ای کشف شده از مخفیگاه متهمان و استخراج شماره کارت، حساب‌های متعدد و شیوه مجرمانه آنها و افزایش تعداد مال‌بختگان از سراسر کشور، احتمال مبالغ بیشتر کلاهبرداری توسط این باند وجود دارد که کارشناسان و افسران پلیس فتا در حال بررسی هستند.

[کد خبر:AJ33111]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

عکس/ چشم اندازهای زیبا در ارتفاعات ساری

عکس/ چشم اندازهای زیبا در ارتفاعات ساری

عکس/ چشم اندازهای زیبا در ارتفاعات ساری

تصاویر/ برداشت خربزه

تصاویر/ برداشت خربزه

تصاویر/ برداشت خربزه

جدیدترین مطالب