0591647866_5154.jpg

 

 

آینه جم: رئیس پلیس فتا استان بوشهر گفت : با توجه به اعلام فعال شدن مجدد استفاده از کارت سوخت وسایط نقلیه در آینده‌ای نزدیک ، به مالکین خودروهایی که فاقد کارت سوخت بودند هشدار داد و گفت: هموطنان مراقب فیشینگ از طریق سایت‌های اینترنتی ثبت‌نام کارت سوخت باشند.

به گزارش آینه جم؛ رئیس پلیس فتا بوشهر در این خصوص گفت: متأسفانه شاهد هستیم که مجرمین سایبری از این فضا سوء استفاده کرده و با ارسال پیامک به تلفن همراه برخی از مردم ، لینکی را ارسال و اعلام می‌نمایند جهت ثبت نام کارت سوخت با کمترین هزینه ، لینک را باز و اطلاعات حساب خود را ثبت نمایید.

سرهنگ قاسمی افزود: به‌محض اینکه متقاضی ثبت نام کارت سوخت ،اطلاعات خود را در لینک بازشده ثبت مینماید ،موجودی حساب وی به‌سرقت می رود.

سرهنگ قاسمی ادامه داد: حتی در مواردی مشاهده شده که اینگونه لینک‌ها که بعضاً در شبکه های اجتماعی مجازی نیز تبلیغ میشود ،یک نوع بدافزارهست که با باز کردن آنها ،فایل مخرب بر روی دستگاه دیجیتال همراه نصب و به تمامی اطلاعات و محتوای شخصی کاربر دسترسی پیدا کرده و در ادامه اقدامات مجرمانه هکر اجرایی میشود.

این مقام سایبری برای پیشگیری از این گونه موارد و اتفاقات مشابه به کاربران فضای مجازی توصیه کرد: برای اطلاع از آدرس صحیح اینترنتی  سایتهای مجاز و معتبر ، به به خبرگزاری‌های معتبر خصوصاً  اطلاع رسانی صدا و سیما توجه کنند.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر بیان داشت: جهت ثبت نام کارت سوخت ، شخصاً آدرس سایت های معتبر را  در قسمت آدرس بار     ”Address bar “    مرورگر اینترنتی تایپ نموده و از رفتن و باز کردن لینک هایی که در سایت های مختلف یا در شبکه های اجتماعی تبلیغ شده خودداری نمایند.

وی گفت :جهت انجام عملیات اینترنتی بانکی و اقتصادی، از رمز دوم یکبار مصرف یا پویا استفاده شود تا در صورت کپی اطلاعات توسط مجرمین سایبری ، امکان برداشت وسرقت موجودی حساب‌ها از بین برود.

قاسمی افزود : از صفحه کلید مجازی سایت و درگاه بانکی برای درج اعدادی شامل  شماره کارت ، رمز دوم ،  cvv2 به جای صفحه کلید دستگاه دیجیتال در اختیار استفاده شود تا در صورت جعلی بودن آن صفحه ، امکان کپی اطلاعات شخصی برای کلاهبردار میسر نگردد.

شایان ذکر است، پلیس فتا به‌صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند مشکلات و شکایات خود را در خصوص این گونه مؤسسات از طریق مراجع قضایی طرح شکایت کنند تا توسط پلیس فتا موضوع رسیدگی شود و یا با استفاده از سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی و یا Cyberpolice@ در کلیه شبکه‌های اجتماعی داخلی با ما در ارتباط باشند.

[کد خبر:AJ29863]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

جدیدترین مطالب