1549462076_3023722.jpg

 

آینه جم:  عباس کمالی:  ‌‌ درمانگاه تامین اجتماعی جم بیش از یکماه است که بدون پزشک اداره می شود. 
 
 
از اتفاقات نادر درمانی در جهان است که درمانگاهی بدون پزشک عمومی باشد .
 
 
بیش از ۱۵ هزار نفر بیمه شده در شهرستان جم وجود دارند  که اگر همه آنها  حتی طبق قانون حداقل اداره کار هم حقوق دریافت کنند رقمی بالغ بر  ۶ میلیارد ماهیانه درآمد سازمان تامین اجتماعی در طول یکماه از جم می باشد. 
 
 
این در حالی است که سهم درمانی سازمان از این رقم بیش از دو میلیارد می باشد. 
 
 
تنها خدمت تامین اجتماعی در حوزه درمان  جم یک درمانگاه است که سطح خدمات آن  بیشتر به یک مطب شباهت دارد تا درمانگاه،  هر چند در مطب ها حداقل یک پزشک ارائه خدمت می کند، اما درمانگاه از آن نیز محروم می باشد .
 
 
باید به رقم بیمه شده ها کسانی که شاغل در صنعت هستند و  در جم زندگی می کنند  نیز اضافه کنیم .
 
 
از جمعیت ۷۰ هزار نفری جم حداقل ۶۰ هزار نفر وابستگی به سازمان تامین اجتماعی دارند. 
 
 
داشتن حداقل یک کلینیک با پزشکان متخصص حق مردم این دیار است .
 
 
آنچه دردناک است اینکه  ساکنین جم ماهیانه رقمی بالغ بر ۶ میلیارد تومان به سازمان تامین پرداخت می کنیم، ولی خدمات درمانی را از بیمارستان توحید درخواست می کنیم ،  در حالی که فلسفه اصلی وجودی بیمارستان توحید ارائه خدمات به کارکنان نفت و گاز می باشد. 
 
️هر چند نفت باید در حوزه مسئولیت های اجتماعی مشارکت فعال تری داشته باشد اما این مهم نباید  باعث شود سازمانی که ماهیانه مبلغ ۴میلیون ریال از هر بیمه شده دریافت می کند را به بوته فراموشی بسپاریم. 
 
 
این مهم می طلبد که با همکاری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی،  فرمانداری، شورای شهر زمینه تحقق خواسته مردم که همانا داشتن  امکانات درمانی مطلوب است فراهم شود/
   منبع : بانیان آزادی
[کد خبر:AJ29809]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

جدیدترین مطالب